Férfi kézi NB I: a Komló könnyen nyert az Orosháza ellen

2018.02.08. 19:44
A Komló 26–20-ra nyert hazai pályán az Orosháza ellen a K&H férfi kézilabdaliga csütörtöki mérkőzésén.

A komlóiak az első félidőben jelentős előnyt szereztek, így a második játékrészben akkor sem kerültek bajba, amikor az Orosháza valamelyest magára talált.

K&H FÉRFI KÉZILABDALIGA
ALAPSZAKASZ
SPORT36-KOMLÓ–OROSHÁZI FKSE LINAMAR 26–20 (14–7)
Komló, 800
néző. V: Altmár, Horváth M.
KOMLÓ: GRANIC – Gebhardt 2, BALÁZS S., F. SZUNAJKO 4, GRÜNFELDER 2, JERKOVIC 7, MARKOVICS 6 (3). Csere: Selymes (kapus), Katzirz 1, Szkokán, KOVÁCS M. 2, Laufer 1, Obradovic 1, Hoffmann, Wéber, Marcsek. Edző: Kilvinger Bálint
OROSHÁZA: Herjeczki – Gyene 1, Antal, Ferenczi 2, BRAZ, STRANIGG 5, NÉMETH L. 6 (1). Csere: Szabó L. (kapus), Pásztor M., MARKOSZKI 1, Knezsevics 2 (1), Morva, Mihály 2, Balázs B. 1. Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása. 9. perc: 3–3. 18. p.: 7–5. 28. p.: 14–5. 38. p.: 18–11. 45. p.: 20–16
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/2
Kilvinger Bálint:
– Amit elterveztünk, azt a mérkőzés nagyobb részében sikerült megvalósítanunk, mindenki odatette magát.
Bakó Botond: – Az első félidőben bátortalanok voltunk, sok olyan hibát követtünk el, ami nem fér bele. A másodikban voltak jó momentumaink, de amikor négy gólra felzárkóztunk, belehibáztunk. Hiányzott a húzóember, aki lendített volna a csapaton.

1. Telekom Veszprém 16 16 573–321 +252 32
2. Mol-Pick Szeged 18 14 2 2 586–429 +157 30
3. Grundfos Tatabánya KC 16 13 3 429–363 +66 26
4. Balatonfüredi KSE 16 12 4 426–387 +39 24
5. Sport36-Komló 17 8 1 8 404–422 –18 17
6. CYEB Budakalász 16 7 3 6 462–471 –9 17
7. Eger Eszterházy SZSE 16 8 1 7 360–384 –24 17
8. Dabas KC VSE 16 7 1 8 375–440 –65 15