Férfi kézi NB I: a Komló húsz percig vezetett a Veszprém ellen

2018.03.18. 17:44
A címvédő Telekom Veszprém 32–24-re nyert Komlón a férfi kézilabda NB I-ben. A másik vasárnapi mérkőzésen a Balatonfüred otthon 11 találattal verte meg az Egert.

A többek között a sérült Nagy Lászlót és a pihentetett Momir Ilicset nélkülöző bakonyi együttes a 22. percben vezetett először a lelkesen játszó komlóiak ellen, a szünetre négygólos előnyt sikerült kiharcolnia. A meccs végére aztán elhúzott a jobb erőkből álló Veszprém, és a nyolc találatig jutó Cristian Ugalde vezérletével 32–24-re nyert.

K&H FÉRFI KÉZILABDALIGA
SPORT 36 KOMLÓ–TELEKOM-VESZPRÉM 24–32 (12–16)
Komló, 1200
néző. V: Asztalos, Bárkányi
KOMLÓ: GRANIC – GEBHARDT 6, Obradovic 3, Katzirz, Jerkovic 1, Grünfelder 2, MARKOVICS 6 (1). Csere: Selymes, Szabó M. (kapusok), Szunajko 2, Kovács M., Huesmann 3, Wéber, Marcsek, Szögi, Hoffmann J. 1. Edző: Kilvinger Bálint
VESZPRÉM: ALILOVIC – MARGUC 5, Tönnesen 2, LÉKAI 3, Nilsson 3, Nenadics 2, UGALDE 8. Csere: Mikler (kapus), Schuch, Terzic, Blagotinsek 2, Ancsin 1, DZSAMALI 5, Sulic, Borzas 1 (1), Ligetvári. Edző: Ljubomir Vranjes
Az eredmény alakulása. 11. perc: 9–5. 21. p.: 10–10. 38. p.: 16–20. 53. p.: 19–27
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/1, ill. 1/1
Kilvinger Bálint:
– Le a kalappal a csapatom előtt. Igyekeztünk felvenni a kesztyűt, és megnehezíteni a Veszprém dolgát, azt gondolom, sérültjeink ellenére ez egészen jól sikerült, büszke vagyok a fiúkra.
Ljubomir Vranjes: – Nagy problémát nem jelentett a mérkőzés, de készültünk rá, bár inkább a fizikai rész volt most a fontosabb, mint a taktika, ez látszott is a lábakon. Kicsit stresszesen kezdtünk, de nagyon tetszett a komlói hangulat.

BALATONFÜREDI KSE–EGER SBS ESZTERHÁZY 32–21 (15–10)
Balatonfüred, 500
néző. V: Herczeg, Südi
BALATONFÜRED: FAZEKAS – Hornyák 1, Kasparek 1, Szemjonov 3, TOPIC 3, Szita 4, Bóka 1. Csere: ANDÓ (kapus), Németh B. 1, Kancel, VARSANDÁN 7 (5), KARVATSKI 3, Debreczeni 1, KEMÉNY 3, DÉBER 3, Máthé 1. Edző: Csoknyai István
EGER: STOCHL – Vaskó 1, RADOJEVICS 6 (1), Bajorhegyi, Kiss G., PETRO 4, TAKÁCS B. 6 (3). Csere: Repóth (kapus), Szepesi 1, Szabó P. 3, Lezák, Antl, Tóth R. Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–2. 10. p.: 5–3. 15. p.: 9–5. 21. p.: 10–8. 26. p.: 13–8. 35. p.: 16–10. 43. p.: 22–15. 50. p.: 25–17. 55. p.: 27–18. 58. p.: 30–20
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 5/4
Csoknyai István:
– Az első tíz perc álmos játéka után sikerült felpörögnünk. Fordulás után tovább fokoztuk a tempót, és fiataljaink is biztató játékkal hálálták meg a bizalmat.
Tóth Edmond: – Hetek óta kevesen vagyunk, sok a sérültünk. Nyolc játékossal nagyon nehéz ennél jobb teljesítményt nyújtani.

1. Telekom Veszprém 23 22 1 809–499 +310 44
2. Mol-Pick Szeged 23 19 2 2 760–556 +204 40
3. Grundfos Tatabánya KC 21 17 1 3 577–490 +87 35
4. Balatonfüredi KSE 22 17 5 594–542 +52 34
5. Sport36-Komló 22 10 2 10 533–567 –34 22
6. Dabas KC VSE 21 9 2 10 514–576 –62 20
7. CYEB Budakalász 21 8 4 9 598–609 –11 20