Férfi kézi NB I: a Füred veretlen, a Csurgó nyeretlen maradt

2017.09.30. 19:59
Negyedik mérkőzését is megnyerte, így változatlanul százszázalékos a Balatonfüred a férfi kézilabda NB I-ben.

A szombati játéknapon is kikapott ugyanakkor az Orosháza, amelynek a mostani volt a negyedik bajnoki fellépése és a negyedik veresége, csakúgy, mint a Csurgónak.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
4. FORDULÓ

EGER SBS ESZTERHÁZY–FTC 26–21 (10–8)
Eger, 700
néző. V: Bacs, Bóna
EGER: STOCHL – Lezák 2, Radojevics 3, BAJORHEGYI, KISS G., Petro 1, ANTL 8 (1). Csere: Takács 2, Aflitulin 2, Dobó Zs. 1, Vaskó 2, SZABÓ P. 4, Szepesi, Füzi 1. Edző: Tóth Edmond
FTC: Zernovic – Bujdosó 2 (1), Marczinkó 2, Grebenár, Kocsi, Pál G., PÁLOS 3. Csere: Nagy L. (kapus), Bali R. 4, Benmiloud, Bakos Gy. 3, Benis 3, Rédai, Oláh T., Pordán 2, Mikita 2. Edző: Adorján Gábor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–2. 12. p.: 2–3. 18. p.: 4–4. 24. p.: 6–4. 36. p.: 12–10. 42. p.: 16–13. 48. p.: 20–15. 54. p.: 23–17
Kiállítások: 12, ill. 16 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 1/1
Tóth Edmond:
– Átérezték a fiúk, mekkora erő lakozik bennük a remek szurkolótáborral a hátuk mögött. Sokat dolgoztunk a győzelemért, ismét sikerült hatékony védekezéssel kirukkolni, amivel felőröltük az ellenfelet.
Adorján Gábor: – Egy tanulási folyamat elején járunk, még nagyon sok a tennivalónk. Hiába a több tapasztalt játékos, a csapatnak meg kell tanulnia nyerni. Ez külön tudomány.

DABAS VSE KC–CYEB BUDAKALÁSZ 34–31 (20–15)
Dabas, 1000
néző. V: Palkovits, Babits
DABAS: HOLLÓ – Országh 3, Petrovszki 2, Slachta 1, Szimovics 1, HALÁSZ 8, KEKEZOVICS 6. Csere: BÍRÓ 5 , Lókodi, Pocsai 7 (4), Lepsényi 1. Edző: Tomori Győző
BUDAKALÁSZ: Tamási – Tóth 3, BERGGREN 9 (5), REZNICEK 5, Józsa 2, Nagy 4, Bohács 5. Csere: Czina, Váczi (kapus), Koncz 1, Mazák, Leimeter 1, Sinkovits 1, Fekete, Sutka. Edző: Forgács Gyula
Az eredmény alakulása. 1. perc: 0–1. 5. p.: 4–4. 9. p.: 7–6. 12. p.: 9–8. 17. p.: 12–9. 23. p.: 15–12. 34. p.: 23–18. 40. p.: 25–20. 44. p.: 26–22. 58. p.: 33–29
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 5/5
Tomori Győző:
– Eddig a védekezésünk volt extra, ma elöl is nagyon jól játszottunk. Harmincnégy lőtt gól... Nem hiszem, hogy ki fogunk esni.
Forgács Gyula: – Nem könnyű bármit is hozzáfűzni a mérkőzéshez. Jól kezdtünk, aztán az első félidő tizedik percétől volt egy nagy kihagyásunk, hétgólos hátrányba kerültünk, ezzel el is vesztettük a meccset. Amikor három gólra feljöttünk, megint belehibáztunk a ziccerekbe.

CSURGÓI KK–BALATONFÜREDI KSE 24–34 (13–18)
Csurgó, 1000
néző. V: Herczeg, Südi
CSURGÓ: Balogh T. – VASZICS 4 (2), Oliveira 3, Hanusz 1, Hadziomerovic 3, Cehte 2, Gazdag 2. Csere: Bartucz (kapus), Vasvári, Szeitl, Ferreira 3, Varjú, OSLAK 4, Jerebie, J. Mikita 2, Radjenovics. Edző: Sótonyi László
BALATONFÜRED: FAZEKAS – Hornyák 2 (1), KASPAREK 8, Németh B. 2, SZITA 8, Topic 2, Kemény L. 4. Csere: Bősz (kapus), Gerdán, Horváth L., Déber, Varsandán 2 (2), Karvackij, Debreczeni 2, Andó, Bóka 4. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 9. perc: 4–6. 13. p.: 6–9. 18. p.: 7–12. 21. p.: 9–13. 25. p.: 11–15. 34. p.: 14–21. 40. p.: 17–23. 45. p.: 19–26. 50. p.: 20–28. 55. p: 23–30
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/3
MESTERMÉRLEG:
Sótonyi László
: – Dicséretet érdemel a Balatonfüred, én pedig csalódott vagyok. Szinte semmi nem úgy alakult, ahogy terveztük, együttesem ma nem jól játszott. A csapatépítésben még sok a tennivalónk. Szurkolóinktól elnézést kérünk.
Csoknyai István: – Azt vártam, hogy nehéz lesz nyerni Csurgón, ilyen nagy különbségű győzelemre azonban nem számítottam. A maximumot nyújtottuk, az előző mérkőzések sikerei után felszabadultan játszottunk.

OROSHÁZI FKSE-LINAMAR–SPORT36 KOMLÓ 24–25 (9–15)
Orosháza, 400
néző. V: Bíró, Kiss O.
OROSHÁZA: Herjeczki – Gyene 1 (1), Ferenczi, Knezevic 4 (1), Srsen, Z. RADOJEVICS 8, Németh L. 3. Csere: SZABÓ L. (kapus), Milas, Antal 3, Németh G. 3, Pásztor M. 1, Markoszki 1, Morva. Edző: Buday Dániel
KOMLÓ: SELYMES – GEBHARDT 6, Obradovic 2, Balázs 2, JERKOVIC 6, PRIBANIC 4, Markovics 2 (1). Csere: Granic (kapus), Szunajko 2, Grünfelder 1, Laufer, Szkokán. Edző: Kilvinger Bálint
Az eredmény alakulása: 4. perc: 2–0. 12. p.: 4–5. 19. p.: 8–6. 24. p.: 8–12. 37. p.: 13–16. 42. p.: 16–18. 50. p.: 20–20. 54. p.: 22–21
Kiállítások: 4, ill. 2 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 1/1
Buday Dániel:
– A katasztrofális első játékrész után a másodikban nagyot küzdöttünk, de rengeteg hibával játszottunk, emiatt a vereség.
Kilvinger Bálint: – Erős első félidőt produkáltunk, a szünet után pedig vártunk valami változtatást a hazaiaknál. Be is következett, ezért lett izgalmas a végjáték.

1. Mol-Pick Szeged 5 5 165–104 +61 10
2. Telekom Veszprém 4 4 146–73 +73 8
3. Balatonfüredi KSE 4 4 117–93 +24 8
4. Eger Eszterházy SZSE 5 4 1 114–119 –5 8
5. Dabas KC VSE 4 3 1 105–106 –1 6
6. Grundfos Tatabánya KC 4 2 2 103–95 +8 4
7. Sport36-Komló 4 2 2 94–103 –9 4
8. CYEB Budakalász 4 1 1 2 102–105 –3 3