Férfi kézi NB I: először nyert idegenben a Tatabánya

2017.10.07. 20:30
A Dabas a Ferencvárost is legyűrte! A férfi kézilabda NB I újoncainak szombat kora esti mérkőzésén a vendég dabasiak 23–22-re nyertek, így már négy győzelemmel állnak. A Komló sorozatban harmadszor győzött, míg a Tatabánya elkönyvelte első idegenbeli sikerét.

BUDAKALÁSZ–TATABÁNYA 25–29BUDAKALÁSZ–TATABÁNYA 25–29

A Szegeden és Balatonfüreden alulmaradó Tatabánya már az első félidőben ötgólos előnyt dolgozott ki, és bár a hazaiaknak a második játékrészben volt egy ígéretes időszakuk, csak megszorítani tudták vendégüket (20–21). Akkor Jakov Vrankovic három perc alatt lőtt három góljával újabb, immár döntő lökést adott a tatabányaiaknak.

KOMLÓ–GYÖNGYÖS 25–21

A Csurgó és az Orosháza elleni egy-egy gólos győzelem után a Gyöngyöst néggyel verte meg a Komló. A vendégek csupán egyszer vezettek (8–9), a komlóiak rövid időszakokat leszámítva végig kézben tartották az irányítást, és 20–19 után kiválóan hajráztak – a nyolcgólos Gebhardt Ádám ekkor szerezte találatai felét.

FTC–DABAS 22–23

A mérkőzés elején a Ferencváros többször is kétgólos előnyt épített, de 5–3 után a Dabas egy 5–1-es rohammal fordított, és onnantól jobbára fórban játszott. A későbbiekben a különbség volt ötgólos is (13–18), a hazaiak csak faragni tudtak belőle.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
5. FORDULÓ, szombati mérkőzések

FTC KN KFT–DABAS VSE KC 22–23 (12–13)
Budapest, Elek Gyula Aréna, 600
néző. Vezette: Horváth P., Marton B.
FTC: M. Zernezovic – Bujdosó B. 2, Marczinkó M. 4, GREBENÁR G. 4, Kocsi A. 1, Pál G. 1, Pálos G. Csere: Nagy L. (kapus) Oláh T., Benis B. 1, Benmiloud Y. 1, NAGY M. 5 (5), Pordán B. 1, Bali R. 1, Rédai K., Mikita B. 1. Edző: Adorján Gábor
DABAS: HOLLÓ B. – Országh Á. 1, M. Petrovszki, P. Slachta 3, N. Simovic, HALÁSZ L. 5 (2), KEKEZOVITY M. 7. Csere: Duleba N. (kapus), Bakos D., Bíró B. 3, Lókodi G. 2, Lepsényi S., Pocsai R. 2 (2), Szeitl L. Edző: Tomori Győző
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–1. 15. p.: 6–7. 24. p.: 9–11. 35. p.: 12–15. 41. p.: 15–18. 47. p.: 18–19. 54. p.: 20–21
Kiállítások: 12, ill. 18 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 7/4
Adorján Gábor:
– Nagyon nagyot harcoltunk. Nem akarok senkit megbántani, de megérdemeltünk volna legalább egy pontot.
Tomori Győző: – Nagyszerű védekezéssel és kapusteljesítménnyel tudtunk győzni, a támadójátékunk javításra szorul.

BUDAKALÁSZ–TATABÁNYA 25–29 (12–16)
Budakalász, 220
néző. Vezette: Bacs, Bóna
BUDAKALÁSZ: Tamási – TÓTH Á. 5, Reznicek 2, NAGY B. 5, Mazák 4, BERGREEN 5 (1), Bohács 1. Csere: BOROS (kapus), Czina, Sutka 1, Leimeter 1, Tóth K., Fekete 1, Nemes. Edző: Forgács Gyula
TATABÁNYA: IANCU – Pásztor, VRANKOVICS 5, JUHÁSZ Á. 4, VRANJES 3, Bozsovics 4, VUJOVICS 7 (1). Csere: Székely (kapus), Illyés, Dénes, Harsányi 3, Grigoras 2, Szöllősi 1. Edző: Matics Vladan
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–3. 15. p.: 5–8. 21. p.: 7–12. 24. p.: 10–13. 27. p.: 11–16. 37. p.: 16–18. 44. p.: 20–21. 49. p.: 20–25. 55. p.: 23–26
Kiállítások: 14, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 1/1
Forgács Gyula:
– Meghatározó játékosaink hiányában is mindent megtettünk a pályán, ennek ellenére megérdemelt a Tatabánya győzelme.
Matics Vladan: – Bár a második félidőben sok ziccert hibáztunk, ma este bebizonyosodott, hogy erősebb a keretünk a Budakalászénál, így kibírtuk a ránk nehezedő nyomást.

SPORT36 KOMLÓ–B.BRAUN GYÖNGYÖS 25–21 (10–9)
Komló, 900
néző. Vezette: Bonifert, Oláh
KOMLÓ: Selymes – GEBHARDT 8 (2), Obradovic 2, BALÁZS S. 1, JERKOVIC 5, Grünfelder 1, Markovics 5 (4). Csere: GRANIC (kapus), SZUNAJKO 3, Wéber, Laufer, Katzirz, Kovács M., Hoffmann. Edző: Kilvinger Bálint
GYÖNGYÖS: HUDÁK 1 – Gábori 1, Markez 1, Duris 4, MARTINS 2, Mikita M. 3, NÉMETH T. 5 (2). Csere: Holló (kapus), Dumencsics 2, Loncar, Lele 1, Kovacsics 1, Urbán. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 8. perc: 4–0. 17. p.: 5–5. 35. p.: 14–11. 44. p.: 19–15. 49. p.: 20–19
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 7/6, ill. 2/2
Kilvinger Bálint:
– Amit elterveztünk, a mérkőzés nagy részében sikerült végrehajtani. Nehéz, küzdős meccset nyertünk meg a remek hangulatú csarnokban.
Konkoly Csaba: – Az történt, sajnos, amire számítottunk. Nem csak a Komló jól felkészített csapatával kellett megküzdenünk.

1. MOL-Pick Szeged 6 6 200–125 +75 12
2. Telekom Veszprém 5 5 177– 92 +85 10
3. Balatonfüredi KSE 5 5 147–114 +33 10
4. Dabas KC VSE 5 4 1 128–128 0 8
5. Eger Eszterházy SZSE 6 4 2 133–150 –17 8
6. Grundfos Tatabánya KC 5 3 2 132–120 +12 6
7. Sport36-Komló 5 3 2 119–124 –5 6