Férfi kézi NB I: a Csurgó négy góllal nyert az újonc otthonában

2014.09.17. 20:16
Két hazai és két vendéggyőzelem született a férfi kézilabda NB I szerdai játéknapján.

A Mezőkövesd 33–23-ra nyert hazai pályán az élvonalba idén visszatérő Komló ellen, a másik újonc, a Balmazújváros pedig szoros meccset játszott ugyan a Csurgóval, de egy pontot sem tudott otthon tartani.

A pont nélkül álló csapatok csatáját 30–27-re a Gyöngyös nyerte meg a PLER vendégeként, míg az Orosháza 32–28-ra legyőzte a Ceglédet, így már három sikernél jár.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
4. FORDULÓ

KÖNIG-TRADE BALMAZÚJVÁROSI KK–CSURGÓ KK 26–30 (11–13)
Balmazúujváros, 550
néző. V: Medve, Nagy L.
BALMAZÚJVÁROS: Knezsevics – Dioris 3, Hejczinger, Balázs, Füleki, BALI 9, Temesvári. Csere: Pajkó (kapus), Kovácech 2, Salamon, ACUSI 7 (6), István 3, Oláh T. 2, Nagy N., Horvácki, Minegász.
Edző: Füzesi Ferenc
CSURGÓ: Mijatovics – Gephardt 3, Borsos 1, Tratajec 1, SZÖLLŐSI Szabolcs 6, LELE 3, Nagy M. Csere: Pallag (kapus), HERBERT 1, Gazdag 4 (3), Osztrousko 4, Pordán, Cavor, OLÁH G. 7, Megyeri. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 10. perc: 3–5. 15. p.: 5–5. 20. p.: 5–8. 25. p.: 11–11. 40. p.: 16–21. 55. p.: 25–27
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 9/6, ill. 4/3
Füzesi Ferenc:
– Derekasan helytálltunk, a végjátékban a rutin döntött a csurgóiak javára.
Sótonyi László: – A döntő pillanatokban kevesebbet hibázott csapatom. Kifejezetten jó mérkőzés volt.

MEZŐKÖVESDI KC–SPORT36-KOMLÓ 33–23 (17–12)
Mezőkövesd, 650
néző. Vezette: Hargitai, Markó
MEZŐKÖVESD: LISZKAI – Vasic 2, DZONO 6, RADNIC 4, TRIVKOVICS 4, LÓKODI 4, Pálos 2 (1). Csere: Volarevics (kapus), Molnár F., Szepesi 2, CUZIC 5, Terenyi, Grünfelder 1, Pavlovics, Nahajenka 2, Purghaszemi 1. Edző: Skaliczki László
KOMLÓ: Granics – Wéber 4 (1), SZÖLLŐSI Bence 8, Hadziomerovic 2, Szögi 2, Sebestyén, Oszlár 1. Csere: Selymes (kapus), Győri 1, Hidasi, Radjenovics, Rahimic 4, Kiss B., Marcsek, Péterszabó 1 (1), Kun. Edző: Farkas Attila
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–1. 12. p.: 5–6. 22. p.: 12–9. 34. p.: 17–14. 42. p.: 22–17. 44. p.: 24–18. 58. p.: 32–23
Hétméteresek: 3/1, ill. 6/2
Skaliczki László:
– A meccs elején látszott csapatomon az eredménytelenség, az első három fordulóban elszenvedett három vereség. Később fokozatosan összeállt a játékunk, és remélem, hogy nagy különbségű sikerünk lendületet ad a folytatásra.
Farkas Attila: – A jó erőkből álló, és kitűnően felkészített Mezőkövesd azért nyert ilyen nagy különbséggel, mert mi rosszul használtuk ki helyzeteinket.

OROSHÁZI FKSE-LINAMAR–CEGLÉDI KKSE 32–28 (20–16)
Orosháza, 700
néző. Vezette: Felhő, Öcsi
OROSHÁZA: Herjeczki – BENIS 4, Németh G. 1, Benmiloud 1, Berta, BUDAY 8 (4), Németh L. 3. Csere: Ivanisevics (kapus), Cemas 1, Tárkányi 1, MILOVICS 8, Mazics 3, MORVA 1, Stranigg J., Pásztor M. 1. Edző: Vladan Jordovics
CEGLÉD: BŐSZ – ORSZÁGH 8 (4), Perisics 3, Antal 1, BÍRÓ B. 10, Lepsényi 1, Lászlai. Csere: Tóth N., Hegedűs, TAKÁCS 4, Hódi 1, Nikolicza. Edző: Kökény István
Az eredmény alakulása. 9. perc: 6–1. 13. p.: 9–2. 17. p.: 11–7. 22. p.: 14–11. 25. p.: 17–11. 27. p.: 17–14. 34. p.: 22–18. 37. p.: 22–22. 40. p.: 25–23. 45. p.: 26–25. 50. p.: 29–27. 59. p.: 32–28
Kiállítások: 10, ill. 16 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 6/4
Vladan Jordovics:
– A remek játékosokkal kiálló ceglédiek egyedülálló kézilabdát játszanak. Megpróbálták kihasználni a fáradtságunkat, győzni szerettek volna, de ismét megmutattuk a karakterünket.
Kökény István: – A kiállításokból is látható, hogy milyen nagy csata volt. Az első félidő elején nagy előnyt hagytunk a hazaiaknak, amit a szünet után ledolgoztunk, de a végjátékban elfogyott az erő.

PLER BUDAPEST–B.BRAUN GYÖNGYÖS 27–30 (16–15)
Budapest, Lőrinci Sportcsarnok, 300
néző. Vezette: Andorka, Hucker
PLER: Kránitz – GYENE 5, Leimeter 4, MIKITA J. 6, VADKERTI G. 7 (2), Kocsi 2, Rédai. Csere: Tóth M. (kapus), Auth 1, Laurencz 1, Bak 1, Kemény L., Bohács, Stranigg F. Edző: Hutvágner István
GYÖNGYÖS: Tamási – Szalafai 3, HAJDÚ 6, Debreczeni 1, Sándor Á., BAKOS G. 9 (5), Iváncsik Á. 3. Csere: HUDÁK (kapus), Tóth Á., NAGY B. 3, Czina, Marczinkó, SIMON B. 3, Varsandán M. 2. Edző: Gulyás István
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 5/5
Hutvágner István:
– A második félidő eleji tanácstalanság megpecsételte sorsunkat, ennek ellenére pariban voltunk a Gyöngyössel. Sajnáljuk, megyünk tovább.
Gulyás István: – Nagy boldogság tölt el az első győzelmünk után.