Férfi kézi NB I: a Csurgó nagyot mentett Mezőkövesden

2014.09.07. 20:27
Az élvonalbeli férfi kézilabda-bajnokság második fordulójában a szünetben még kétgólos hátrányban lévő Csurgó nagyszerű második félidei játékkal nyert Mezőkövesden. A Kőnig-Trade Balmazújváros hazai környezetben kiegyenlített mérkőzésen két góllal bizonyult jobbnak a B.Braun-Gyöngyösnél.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
2. FORDULÓ

MEZŐKÖVESDI KC–CSURGÓI KK 18–23 (10–8)
Mezőkövesd, 800
néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
MEZŐKÖVESD: Liszkai – Terenyi 1, CUZIC 7 (2), Radnic 4, Trivkovics 1, Dzono 1, Szepesi. Cs: Volarevic (kapus), Pavlovic, Grünfelder, Molnár F., Lókodi 1, Vaszics 2, Nahajenka, Purgaszemi 1. Edző: Skaliczki László
CSURGÓ: R. MIJATOVICS – GEBHARDT 5, Szöllősi Sz. 3, Herbert, Osztrousko 1, Puhovszkij 3, Nagy M. 1. Cs: Pallag (kapus), Kovacsics F., Füstös, LELE 6 (1), Borsos, Oláh G. 1 (1), Ratajec 2, Pordán 1, NAGY D. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 10. p.: 3–2. 20. p.: 8–4. 40. p.: 14–13. 50. p.: 15–19
Kiállítások: 14, ill. 18 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/2
Skaliczki László:
– A szünet után már nem működött az, ami az első félidőben még ment. Ilyen színvonalú meccset több játékosom még nem játszott, és ez közrejátszott a vereségben.
Sótonyi László: – A második félidőben feljavult a támadójátékunk, míg a hazaiak kissé elfáradtak. Örülök annak, hogy vesztett állásból jöttünk vissza, és harcoltuk ki a győzelmet.FÉRFI KÉZILABDA NB I
2. FORDULÓ

KÖNIGTRADE-BALMAZÚJVÁROS–B.BRAUN GYÖNGYÖS 25–23 (11–11)
Balmazújváros, 550
néző. V: Horváth P., Marton B.
BALMAZÚJVÁROS: KNEZEVICS – Hajdú 1, Heiczinger 1 (1), Oláh T. 4, FÜLEKI 1 (1), MEKARU 4 Temesvári 3. Cs: Pajkó (kapus), Nagy N. 2, István 1, Balázs, BALI 5, Salamon 1, DIORI 3. Edző: Füzesi Ferenc
GYÖNGYÖS: HUDÁK – Szalafai 3, Nagy B. 3 (2), Hajdú, SÁNDOR 5, Bakos 2, Varsandán 3. Cs: Tamási (kapus), Debreczeni 2, Czina 1, Simon 2, Tóth Á. 2, Iváncsik. Edző: Gulyás István
Az eredmény alakulása. 7. perc: 2–3. 10. p.: 5–5. 17. p.: 8–9. 29. p.: 10–10. 40. p.: 16–13. 50. p.: 21–18. 58. p.: 25–23
Kiállítások: 16, ill. 12 perc
Hétméteresek: 7/2, ill. 5/3
Füzesi Ferenc:
– Nagyon fontos volt ez a győzelem a városnak és a csapatnak, a játékosaim megmutatták, hogy igazi férfiak, végig volt tartásuk a mérkőzésen.
Gulyás István: – Végtelenül csalódott vagyok, elsősorban a támadójátékunk mondott csődöt, s erre nem mentség, hogy mindössze néhány napja edzett együtt a keret.

1. Balatonfüredi KSE 2 2 65–46 +19 4
2. Csurgói KK 2 2 53–40 +13 4
3. MOL-Pick Szeged 1 1 43–28 +15 2
4. Grundfos Tatabánya KC 1 1 19–15 +4 2
5. Orosházi FKSE LINAMAR 2 1 1 58–56 +2 2
6. Kőnig-Trade Balmazújváros 2 1 1 48–55 –7 2
7. Ceglédi KKSE 2 1 1 55–67 –12 2
8. B. Braun Gyöngyös 1 1 23–25 –2 0