Férfi kézi NB I: a Csurgó döntetlenre hozott egy félidőt a Veszprém ellen

2011.04.12. 20:11
Az MKB Veszprém 38–32-re győzött a Csurgó vendégeként a férfi kézilabda NB I 24. fordulójának elhalasztott mérkőzésén. A kilencgólos Darko Pavlovics vezette hazaiak az első félidőben kifejezetten jól tartották magukat a címvédő ellen: harminc perc után 17–17-es állásnál vonulhattak pihenőre a felek. A bakonyiak legeredményesebb játékosa a tíz találatot jegyző Marko Vujin volt.

Az eredmény egyben azt jelenti, hogy Mocsai Lajos együttese hibátlan teljesítménnyel tudta le az alapszakasz küzdelmeit.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
24. FORDULÓ, ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS
CSURGÓI KK–MKB VESZPRÉM 32–38 (17–17)
Csurgói Városi Sportcsarnok, 1100 néző. Vezette: Hargitai G., Markó G.
CSURGÓ: HUDÁK – Miss 1, Dömös 1, SZÖLLŐSI 5, BORSOS 1 (1), Cifra 4, Nagy M. 1. Csere: Pallag, Nikolics (kapusok), PAVLOVICS 9, Széles, OLÁH 5 (3), VADKERTI 5, Csonka. Edző: Bakó Botond
VESZPRÉM: PERICS – Gulyás 3, Vujin 10 (5), Sulic 4, Császár 3, Terzic 6, IVÁNCSIK G. 6. Csere: Fazekas (kapus), LALUSKA 2, Vilovszki, Pérez, Lusnyikov, Eklemovics 3, Nagy K. 1. Edző: Mocsai Lajos
Az eredmény alakulása. 7. p.: 5–3. 10. p.: 5–6. 20. p.: 12–11. 29. p.: 17–16. 36. p.: 19–21. 48. p.: 24–30
Kiállítások: 8, ill. 14 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 5/5
Bakó Botond: – Jó tempójú, dinamikus mérkőzést látott lelkes közönségünk. Úgy gondolom, teljesítményünk rendben volt.
Mocsai Lajos: – Nagy tempójú, szoros mérkőzés volt a második félidő elejéig. Onnét a védekezésünk és az összjátékunk feljavult, ami eldöntötte a találkozót.
1. MKB Veszprém KC 22 22 847–561 +286 44
2. Pick Szeged 21 18 3 687–540 +147 36
3. Ferencvárosi TC 22 15 1 6 628–570 +58 31
4. Tatabánya Carbonex KC 22 15 7 642–549 +93 30
5. Balatonfüredi KSE 22 14 2 6 585–557 +28 30
6. Csurgói KK 22 12 1 9 616–597 +19 25
7. Budapest Bank Kecskemét 22 8 2 12 625–687 –62 18
8. PLER KC 22 7 1 14 625–714 –89 15