Férfi kézi NB I: a Csurgó a végére fáradt el Tatabányán

2018.03.17. 19:41
A férfi kézilabda NB I 21. fordulójában a Tatabánya hazai pályán 27–20-ra legyőzte a Csurgót. A mérkőzés azért messze nem volt sétagalopp a házigazda számára.

Az első negyedórában rendre a vendégek kerültek előnybe, de a 15. és a 21. perc közötti gólcsendet egy 4–0-s rohanással büntette a Tatabánya, és 10–7-re ellépett. Nem adta fel a vendégcsapat, és a szünetre 12–12-vel mehettek a felek, sőt, a fordulás után a vezetést is visszavette a Csurgó (13–14).

A vendégek lendülete a 42. percig tartott (18–18), akkor Milos Vujovics vezérletével újabb 4–0-s periódust mutatott be a házigazda (22–18), ezzel pedig eldöntötte a meccset. A Csurgó az utolsó tíz percben már nem tudott betalálni, így 22–20-ról 27–20-ra módosult eredmény.

A bennmaradásért küzdő Gyöngyös nagy meglepetésre utolsó másodperces góllal győzött a Budakalász vendégeként.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
21. FORDULÓ

BUDAKALÁSZ–GYÖNGYÖS 25–26 (13–12)
Budakalász, 220
néző. V: Herczeg, Südi
BUDAKALÁSZ: Váczi – Sinkovits 1, Reznicek 2, NAGY B. 6, Mazák 3, Berggren 5 (3), Bohács 3. Csere: BOROS (kapus), Czina, Józsa, Leimeter, Fekete D. 3, Nemes 2, Sutka, Tóth Á. Edző: Forgács Gyula
GYÖNGYÖS: TÓTH M. – URBÁN 4, MARKEZ 5, Sipeki, Martins, Loncar 3, Németh T. 1. Csere: Holló (kapus), Mikita 3, Gerdán, Duris 1, KOVACSICS 5 (5), Lele 1, István 1, Krivokapics 2. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 9. perc: 6–2. 13. p.: 8–6. 20. p.: 10–10. 26. p.: 13–11. 34. p.: 14–15. 40. p.: 17–17. 44. p.: 18–20. 53. p.: 22–22
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 7/5
Forgács Gyula: –
Megérdemelten győzött a Gyöngyös. Már hetek óta, amióta Koncz Andrást sérülés miatt elvesztettük, nagyon statikussá és lassúvá vált a támadójátékunk. Védekezésben ugyan valamennyit javultunk, de támadásban nem tudjuk a harminc gól körüli szintet hozni.
Konkoly Csaba: – Felfokozott hangulatban vártuk a mérkőzést, ennek megfelelően is kezdtünk. Így amikor a Budakalász több góllal elhúzott, ez sem tudott minket megtörni. A második félidőben, bár rosszul sáfárkodtunk a kétgólos előnyünkkel, a végjátékban minden egyes játékosom maximális fegyelemmel játszott.

DABAS VSE KC–OROSHÁZA FKSE LINAMAR 33–21 (18–8)
Dabas, 1300
néző. V: Bacs, Bóna
DABAS: HOLLÓ B. 3 – Országh 2, Perisic, SLACHTA 2, BÍRÓ 2, HALÁSZ 6, Zakics 1 (1). Csere: Duleba (kapus), Shinnosuke 3, Szőllősi 2, Lepsényi 3, Priczel 1, Pocsai 5 (4), Tanaka, Kiss 2, Laurinyecz 1. Edző: Tomori Győző
OROSHÁZA: Szabó – Pásztor 1, Morva, Ferenczi 3, Markoski 3, Stranigg, Németh L. 5 (1). Csere: Herjeczki (kapus), Braz, Mihály, Knezevic, ANTAL 5, Milosevic, Balázs 4 (2), Németh G., John. Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása. 6. p.: 2–1. 13. p.: 6–3. 19. p.: 9–5. 25. p.: 13–7. 35. p.: 19–10. 41. p.: 22–12. 47. p.: 24–15. 54. p.: 29–17
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 5/3
Tomori Győző: –
Minden összejött, amit elterveztünk, taktikailag és erőben is bírtuk a végéig. Nagyon jól működött a védekezésünk, Holló Balázs sokadszorra adott tartást a csapatnak. Külön örülök, hogy utánpótlás-játékosainknak is fokozatosan lehetőséget tudunk adni.
Bakó Botond: – Az eredmény mindent elárul.

GRUNDFOS TATABÁNYA KC–CSURGÓI KK 27–20 (12–12)
Tatabánya, 900
néző. V: Hargitai, Markó
TATABÁNYA: IANCU – JUHÁSZ Á. 4, VRANJES 5, Dénes, Sipos A., Vrankovics 2, Pásztor Á. Csere: Székely M. (kapus), BOZOVICS 4, Ilyés, VUJOVICS 5, Rosta M., HARSÁNYI 2, Grigoras 3, Szöllősi B. 2. Edző: Matics Vladan
CSURGÓ: BALOGH T. – KOVACSEVICS 4, Hadzimerovics 1, Szeitl, HANUSZ 3, Tóth A., VASICS 6 (2). Csere: Balogh Á. (kapus), Cente 1, Vasvári, Ferreira 3, Pavlovics, Varjú 1, Jerebie, Gazda, Josics 1. Edző: Bencze József
Kiállítások: 12, ill. 6 perc
Hétméteresek: –, ill. 4/4
Vladan Matics: –
A második félidőben jelentősen javult a védekezésünk, a kapusunk is több lövést védett. A Csurgó okos, tudatos játéka ellen nem volt könnyű taktikát találni.
Bencze József: – Az első félidőben a védekezésünk és a támadójátékunk is szinte kifogástalan volt. Sajnos a folytatásban sok egyéni hiba miatt visszaestünk. A Tatabánya ellen ennyi pontatlanságot vétek elkövetni.

1. Telekom Veszprém 22 21 1 777–475 +302 42
2. Mol-Pick Szeged 23 19 2 2 760–556 +204 40
3. Grundfos Tatabánya KC 21 17 1 3 577–490 +87 35
4. Balatonfüredi KSE 21 16 5 562–521 +41 32
5. Sport36-Komló 21 10 2 9 509–535 –26 22
6. Dabas KC VSE 21 9 2 10 514–576 –62 20
7. CYEB Budakalász 21 8 4 9 598–609 –11 20
8. Csurgói KK 21 8 2 11 544–580 –36 18