Férfi kézi NB I: a Csurgó a hajrát nem bírta Szegeden

2014.11.05. 19:39
Ilyés Ferenc és a Szeged végül csak lebirkózta Szöllősi Szabolcsékat (Fotó: Korponai Tamás)
A Mol-Pick Szeged hazai pályán 31–23-ra nyert a Csurgó ellen a férfi kézilabda NB I 11. fordulójában, a hibátlan csapatok összecsapásán.

A mezőny két százszázalékos csapata találkozott Szegeden, ahol a 7. percre 0–0-val fordultak a felek. Az első gólt Barisz Puhovszkij, a Csurgó fehérorosz irányítója lőtte, aki átmentette jó formáját a múlt heti Eb-selejtezőkről. Másodszor szintén a vendégek találtak be, így a Szegedet irányító Carlos Pastor a 8. percben 0–2-nél időt kért.

Zubai Szabolcs ezután elmozdította a nulláról a Tisza-partiakat, akik azonban a folytatásban is sok hibával játszottak, ziccerek sorát hibázták el, amiben persze nagy szerepe volt a remekül védő Rade Mijatovicsnak.

A rendkívül jól védekező Csurgó szűk negyedóra után 6–2-re vezetett, a Szeged ezt követően a beállós Vladimir Vranjes hasznos játékának köszönhetően kezdett el felzárkózni, és a 26. percben egyenlített.

A 37. percben 15–14-re még a vendégek vezettek, a Mol-Pick azonban ezután egy 6–0-s sorozattal fordított. A Csurgó hiába rendezte sorait, feljött egy gólra, egyenlítenie már nem sikerült. Ebben többek között a szegedi kapuban több bravúrt is bemutató Piotr Wyszomirski akadályozta meg, aki a nyáron éppen Csurgóról igazolt Csongrádba.

Az utolsó 12 percben már az történt a pályán, amit a szegediek akartak, a 31–23-as végeredmény nem tükrözi, hogy a Csurgó mekkora csatára késztette a házigazdát.

NYÍLT AZ OLLÓ – „MEGINT GYENGÉK VOLTUNK, DE...”

FÉRFI KÉZILABDA NB I
11. FORDULÓ
MOL-PICK SZEGED–CSURGÓI KK 31–23 (11–12)
Szeged, 1000
néző. V: Andorka, Hucker
SZEGED: SIERRA – Parrondo 1, ZUBAI SZ. 4, Blazevic, Källman 1, ILYÉS 4, BOMBAC 9 (7). Csere: Wyszomirski (kapus), Balogh Zs. 4, Ancsin, Vranjes 3, Vadkerti A. 1, R. Prodanovics 4. Edző: Juan Carlos Pastor
CSURGÓ: MIJATOVICS – Gebhardt 2, Borsos 1, Puhovszkij 3, SZÖLLŐSI SZ. 4, Osztrusko 2, Gazdag 1 (1). Csere: Pallag (kapus), Herbert, Cavor 3, LELE Á. 4, Nagy M. 1, Ratajec 1, Pordán 1, Megyeri, Oláh. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 8. perc: 0–2. 15. p.: 2–6. 22. p.: 7–8. 26. p.: 10–10. 37. p.: 14–15. 43. p.: 20–15. 49.p.: 21–20. 54. p.: 26–21
Kiállítások: 14, ill 16 perc
Hétméteresek: 7/7, ill. 3/1
Juan Carlos Pastor, a Szeged edzője:
– Nem volt meglepő, hogy a hosszabb kihagyás után nehezen rázódik össze csapatom. A válogatottakban sikerélményhez jutottak a fiúk, ugyanakkor elfogyott az erejük. A támadójátékunk nagyon gyenge volt, a védekezésünk jobban összeállt.
Sótonyi László, a Csurgó edzője: – Együttesem mentalitásával elégedett vagyok, de a szegediek előrébb tartanak. Láthattuk az erényeinket és a hibáinkat is, de összességében nem kell szégyenkeznünk mai játékunk miatt.

SPORT36 KOMLÓ–GRUNDFOS-TATABÁNYA 22–29 (11–17)
Komló, 500
néző. V: Bán, Szloska
KOMLÓ: Granic – Wéber 2, Kun, Péter-Szabó 1 (1), HADZIOMEROVIC 4, Rahimic 3, OSZLÁR 3. Csere: SELYMES (kapus), Marcsek, Szögi 3, Sebestyén, Radjenovic 2, Hidasi, Laufer 3 (3), Nagy Z. 1. Edző: Ratko Djurkovics
TATABÁNYA: PAUL – PÁSZTOR Á. 6, HARSÁNYI 4 (1), Dénes, DÍAZ 4, KATZIRZ 3, Mazák 1. Csere: Babasafari (kapus), Bodó 2, Törő 2, Juhász Á. 1, Muszavi 5, J. Perics 1, Bartók, Nagy Sz. Edző: Matics Vladan
Az eredmény alakulása. 2. perc: 2–0. 15. p.: 3–11. 24. p.: 10–13. 36. p.: 15–18. 40. p.: 16–22. 49. p.: 19–26
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 2/1
Ratko Djurkovics:
– Tudtuk, hogy jobb csapat a Tatabánya, ráadásul sérülések is sújtanak bennünket, pedig nagyon fontos lenne, hogy megszerezzük első győzelmünket az önbizalom helyreállításához. Sajnos nagyon nehéz a sorsolásunk.
Matics Vladan: – Szép meccset játszottunk, jól, de kissé pontatlanul kézilabdáztunk. Biztos vagyok benne, hogy Ratko Djurkovics kollégám kihozza a maximumot a Komlóból, és mindketten elérjük a célunkat, ők a bent maradást, mi a felsőházat.

MEZŐKÖVESDI KC–B.BRAUN GYÖNGYÖS 26–25 (12–16)
Mezőkövesd, 900
néző. V: Dobrovits, Tájok
MEZŐKÖVESD: Liszkai – Szepesi 2, Radnic 3, Nahajenka, Trivkovic 3, Dzono 1, VASIC 11 (5). Csere: Volarevic, Sipos P. (kapusok), CUZIC 4, Pavlovics, Terenyi, Molnár F., Grünfelder, Lókodi 2, Pálos. Edző: Skaliczki László
GYÖNGYÖS: Hudák – Marczinkó 2, Szalafai 1, Czina, DEBRECZENI 5, Varsandán M. 1, Bakos Gy. Csere: Tamás Zs. (kapus), Iváncsik Á. 4 (1), HAJDU 4, Simon B. 2, Tóth Á., Nagy B. 4 (2), Koller 1, Sándor Á. 1, Koncz. Edző: Gulyás István
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 5/3
Skaliczki László:
– Hullámzóan kézilabdáztunk, de legfontosabb célunkat elértük, megszereztük a számunkra nagyon fontos két pontot. Sokat jelentett számunkra közönségünk buzdítása.
Gulyás István: – Taktikus meccset játszottunk. A második félidőben néhány rövid zárlatunkat a kövesdiek jól használták ki, ráadásul a hazaiak kapusposzton is fölénk nőttek.

KÖNIGTRADE-BALMAZÚJVÁROSI KKPLER BUDAPEST 22–22 (10–10)
Balmazújváros, 600
néző. V: Hargitai, Markó
BALMAZÚJVÁROS: Knezevics – Nagy N., Balázs 1, Füleki, Hajdú, BALI 5, Temesvári 1. Csere: OLÁH Z. (kapus), ACUSI 6 (2), ISTVÁN 3, Kovácech 1, Oláh T. 4, Dioris 1, Minegász. Edző: Füzesi Ferenc
PLER: KRÁNITZ – Gyene 5 (2), Leimeter 4, Vadkerti G., J. MIKITA 4, Kocsi, Auth 1. Csere: Váczi (kapus), BAK, LAURENCZ SZ. 5 (2), Kemény 1 (1), Rédai, Tóth P. 2. Edző: Hutvágner István
Az eredmény alakulása: 15. perc: 2–8. 20. p.: 5–9. 25. p.: 7–10. 35. p.: 13–13. 40. p.: 14–15. 50. p.: 19–17
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 8/5
Füzesi Ferenc:
– Csalódott vagyok, győzelemre számítottam, de a korán összeszedett hátrány ledolgozása éppen azt az erőt vette el, amely aztán a hajrában hiányzott.
Hutvágner István: – Örülök a döntetlennek, a két egyenlő csapat küzdelme reális eredménnyel zárult.

1. MOL-Pick Szeged 10 10 365–230 +135 20
2. Csurgói KK 9 8 1 261–220 +41 16
3. Balatonfüredi KSE 9 7 2 263–223 +40 14
4. Grundfos Tatabánya KC 8 6 2 196–176 +20 12
5. B. Braun Gyöngyös 10 4 6 264–271 –7 8
6. Orosházi FKSE LINAMAR 8 4 4 217–225 –8 8
7. Mezőkövesdi KC 10 4 6 244–259 –15 8
8. Ceglédi KKSE 9 3 6 245–278 –33 6