Férfi kézi NB I: a Csurgó a hajrában felőrölte az FTC-PLER-t

2012.02.26. 14:12
A férfi kézilabda NB I 19. fordulójának vasárnapi mérkőzésén a Csurgó Katzirz Dávid és Oláh Gábor vezetésével 27–22-re legyőzte a hazai pályán játszó FTC-PLER Budapestet.

A találkozót a hazaiak kezdték jobban, és gyorsan 4–0-ra, majd 6–1-re elléptek, de a vendégek fokozatosan zárkózva még a félidő előtt egyenlítettek (8–8). Az FTC-PLER azonban a szünet előtt ismét kétgólos előnyre tett szert (11–9).

A második félidőben ez a különbség nagyjából állandósult, mígnem a 43. percben Katzirz találatával kiegyenlített a Csurgó (16–16), sőt három minutummal később a válogatott átlövő újabb találatával már a vendégeknél volt az előny (17–18).

Szöllősi góljával az 52. percben már hárommal ment a Csurgó (20–23), majd az 58. percben Oláh meglőtte a 10. gólját is a mérkőzésén – 100.-at a bajnokság során –, végleg eldöntve ezzel a találkozót (22–27).

FÉRFI KÉZILABDA NB I
19. FORDULÓ
FTC-PLER–CSURGÓI KK 22–27 (11–9)
Sportkastély, 500 néző. V: Baranyi, Szloska
FERENCVÁROS: KOMINEK – Rév 2, Marczinko 1, Lendvay 3 (1), Mazák 2, BAKOS 6, Pálos 2. Cs: Székely (kapus), Kocsi, Bak 2 (1), Mikita, Auth 1, Kis G. 3. Edző: Zsiga Gyula
CSURGÓ: PAUL – Országh 2, Kos, Szöllősi Sz. 2, Herbert 2, KATZIRZ 8, Nagy M. 1. Cs: Simon, OLÁH 10 (3), Borsos, Pavlovics, Vadkerti G. 2. Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása. 4. p.: 3–0. 8. p.: 4–1. 19. p.: 8–4. 24. p.: 8–8. 38. p.: 15–12. 42. p.: 16–16. 47. p.: 17–19. 54. p.: 20–24. 59.p.: 22–27
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/2, ill. 3/3
Zsiga Gyula: – Felemás érzéseim vannak: kikaptunk, mégsem tudok haragudni csapatomra. Tizennyolc nap alatt hat meccset játszottunk, ezt nem bírtuk sem erővel, sem idegekkel. Ziccereket, heteseket hibáztunk.
Bakó Botond: – Számítottunk a Fradi nyitott, stabil védekezésére, mégis nehezen jöttünk játékba. Paul végig remekelt, és védekezésünk a hajrában felőrölte az ellenfelet.