Férfi kézi NB I: a Balatonfüred nem kegyelmezett a váciaknak

2016.04.03. 19:58
Az élvonalbeli férfi kézilabda-bajnokság felsőházi rájátszásában a Balatonfüred nem kegyelmezett a váciaknak. Az esélyesebb vendégek már a szünetben nyolc góllal vezettek az újonc ellen, végül tizenkét góllal bizonyultak jobbnak.

Az alsóházban döntetlen született a Gyöngyös–Eger Heves megyei rangadón, míg a PLER remek második félidővel fordított, és nyert egy góllal Orosházán.

FÉRFI KÉZILABDA NB I, RÁJÁTSZÁS
FELSŐHÁZ, 4. FORDULÓ

VÁCI KSE–BALATONFÜREDI KSE 19–31 (10–18)
Vác, 500
néző. V: Bán, Szloska
VÁC: Vitáris – Vasics, Asztrasapkin 2, D. PAVLOVICS 4 (1), Vucsicsevics 2, Lendvay 1, Császár F. Cs: Tóth M. (kapus), Pál, Kökény 1, Csisztabajev, Tyiskov 2, Fekete D. 3, TERENYI 4, Bartók D. Edző: Zsiga Gyula
BALATONFÜRED: FAZEKAS – Gábori 1, SZÖLLŐSI BALÁZS 5, Petrovszki 2, BÁNHIDI 9, LIGETVÁRI 4, Bóka 3. Cs: Rózsavölgyi (kapus), Gerdán 1, Kemény 1, Gyene 2(1), Németh B. 2, Szilágyi, Törteli 1, Kancel. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása: 8. perc: 1–6. 18. p.: 4–12. 24. p.: 6–16. 41. p.: 12–21. 50. p.: 13–26.
Kiállítások: –, ill.10 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 1/1
Zsiga Gyula:
– Semmi sem sikerült. Sajnos a védekezésünk szerda óta semmit sem javult, ugyanakkor támadásban a kemény, sokszor durva ellenféllel és Fazekas Nándor bravúrjaival nem tudtunk mit kezdeni.
Csoknyai István: – Sikerült megvalósítanunk azt, amit elterveztünk. Kiváló kapusteljesítményekkel és szigorú védekezéssel húsz gól alatt tartottuk a hazaiakat, kreatív és eredményes támadójátékunkhoz pedig mindenki hozzátette a magáét.

ALSÓHÁZ, 4. FORDULÓ
OROSHÁZI FKSE-LINAMAR–PLER-BUDAPEST 27–28 (17–13)
Orosháza, 350
néző. V: Medve, Nagy L.
OROSHÁZA: Herjeczki – Pásztor M. 2, Németh G. 3, RADOJEVICS 8, Zabic 5, Buday 3, Németh L. 3. Cs: Miklós (kapus), Suhonjic, Varsandán Á., Cemas, Mazics 1, Tárkányi, Knezevics 2 (1), Szeitl. Edző: Vladan Jordovics
PLER: Tóth N. – Bujdosó 2, Bakos Gy. 4, LEIMETER 5, Lókodi 1, Benmiloud 1, Radjenovics 3 (2). Cs: KRÁNITZ (kapus), M. Mikita 4, Oláh T. 3, Kocsi, Tóth P. 2, NAGY SZ. 3. Edző: Hutvágner István
Az eredmény alakulása. 6. perc: 5–2. 13. p.: 9–4. 22. p.: 13–8. 28. p.: 15–13. 42. p.: 19–19. 46. p.: 19–22. 50. p.: 22–24. 58. p.: 27–27
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 2/2
Vladan Jordovics:
– Sajnos több hiányzónk is volt, és akadt, aki sérülten vállalta játékot, emiatt a második félidőt nem bírtuk.
Hutvágner István: – Nagyon örülünk a győzelemnek. A második félidőben mindent megtettünk annak érdekében, hogy felzárkózzunk a tabellán előttünk lévőkhöz.

B. BRAUN GYÖNGYÖS–EGER SBS ESZTERHÁZY 22–22 (12–11)
Gyöngyös, 800
néző. V: Andorka, Hucker
GYÖNGYÖS: TAMÁSI – Ménfői 1, RODOLFO 6, Becsirovics, Koller, JUHÁSZ K. 2, Kovacsics 3. Cs: Hudák (kapus), Debreczeni, Nagy B. 3 (2), Jovetics, BALI 5, Sándor Á. 2, Marczinkó, Nigrinyi. Edző: Debre Viktor
EGER: RADULESCU – Vancsics, Dobó Zs. 1, Radcsenko, Petró 1, SZABÓ P. 6, Antl 5 (3). Cs: Kovács J. (kapus), BAJORHEGYI, KISS GERGŐ, Iváncsik Á., Padla 4, Lezák 2, Kocsis, Szűcs B. 1, Takács Bence 2. Edző: Tóth Edmond
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/3
Debre Viktor:
– Sokáig a mennyben érezhettük magunkat, tíz perccel a mérkőzés vége előtt még jelentős előnyünk volt. Jobban kellett volna ezzel sáfárkodni.
Tóth Edmond: – Hatalmasat küzdöttünk, vert helyzetből mentettünk pontot. Nagyon kellett a szurkolóink buzdítása, hazai pályán érezhettük magunkat.