Férfi kézi NB I: a Balatonfüred hiába üldözte a Tatabányát

2014.12.03. 19:32
A Grundfos Tatabánya hazai pályán 22–21-re nyert a Balatonfüred ellen a férfi kézilabda NB I 15. fordulójának szerdai mérkőzésén.

Az első félidő közepén 9–7-re még a Balatonfüred vezetett, amely viszont a szünetig ezután már csak kétszer volt eredményes (16–11).

A fordulás után a Tatabánya talált be először, a hatgólos hazai előny azonban a 43. percre kétgólosra olvadt (18–16). A hátralévő időben már nem távolodtak el egymástól a csapatok, a Füred végig a hazaiak nyomában volt. Hiába, mert az egyenlítés nem össze neki, az utolsó másodpercekben Faluvégi Rudolf menthetett volna meg egy pontot a vendégeknek, de Paul Teodor védte a lövését.

A Tatabánya a 22–21-es győzelemmel visszavágott a füredieknek, akik a 4. fordulóban 26–23-ra nyertek ellenük hazai pályán.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
15. FORDULÓ
GRUNDFOS-TATABÁNYA KC–BALATONFÜREDI KSE 22–21 (16–11)
Tatabánya, 800
néző. V: Andorka, Hucker
TATABÁNYA: PAUL – HARSÁNYI G. 5 (3), Boskovics 2, Bodó 1, MUSZAVI 3, DÍAZ 4, Juhász Á. 1. Csere: Dénes, Katzirz 1, Pásztor Á. 2, MAZÁK 3, Perics, Nagy Sz. Edző: Vladan Matics
BALATONFÜRED: SZÉKELY M. – IVÁNCSIK T. 5 (1), BÁNHIDI 3, Gerdán 1, Vilovszki 1, FALUVÉGI 3, Kovacsics P. 2. Csere: Borbély Á. (kapus), Szöllősi Balázs 2, Grigorjev 2, Ligetvári, Győri 1, Juhász K. 1, Kis Á., Gábor. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 2. p.: 2–0. 4. p.: 2–3. 7. p.: 5–3. 12. p.: 7–9. 29. p.: 15–10. 43. p.: 19–17. 57. p.: 21–20
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/1
Vladan Matics:
– Az első félidőben majdnem hibátlanul játszottunk. Aztán javult a Füred védekezése, ezért csökkent az előnyünk. Izgalmas végjátékban szereztünk két pontot.
Csoknyai István: – A szünet előtt jelentős előnyt szerzett a Tatabánya, de utána feljöttünk, nagyon igyekeztünk. Az egyenlítés mégsem sikerült, pedig megérdemeltünk volna legalább egy pontot.

1. Mol-Pick Szeged 14 14 498–323 +175 28
2. Csurgói KK 13 12 1 375–297 +78 24
3. Balatonfüredi KSE 12 9 3 340–287 +53 18
4. Grundfos Tatabánya KC 12 9 3 280–261 +19 18