Férfi kézi NB I: 47 gólt vágott a Szeged a Balmazújvárosnak

2014.09.20. 20:17
A férfi kézilabda NB I 5. fordulójában a Mol-Pick Szeged hazai pályán a 11 gólos Balogh Zsolt vezérletével 47–28-ra kiütötte a Balmazújvárost.

A delmagyar.hu tudósítása szerint a vendégek a 7. percig, 5–4-es állásig tartották magukat, majd egy 4–0-s sorozat után 9–4-re ellépett a Szeged, a 20. percben már tíz volt közte (18–8), a félidőre pedig 24–12-vel vonultak a csapatok.

A fordulást követően a 42. percig 13–14 találat volt a felek között (33–19), egy újabb 4–0-s etappal azonban már 18-cal ment a házigazda (37–19), a 48. percben pedig közte húsz volt (40–20).

A legnagyobb különbség az utolsó előtti percben volt (47–26), de a végén két gólt szereztek a vendégek, így húszon belül maradtak (47–28).

FÉRFI KÉZILABDA NB I
5. FORDULÓ

MOL-PICK SZEGED–KŐNIG-TRADE BALMAZÚJVÁROSI KK 47–28 (24–12)
Szeged, 800 néző. Vezette: Hargitai, Markó
SZEGED: Sierra – Prodanovis 6 (1), BALOGH ZS. 11 (1), Bombac 4 (2), ZUBAI SZ. 5, ILYÉS 6, Vadkerti A. Csere: Wyszomirski (kapus), Blazevic, Mindegija 1, Robledo 3, Parrondo 2, Ancsin 3, VRANJES 4, Velky 2. Edző: Carlos Pastor
BALMAZÚJVÁROS: Knezsevics – Dioris 2, István P. 1, OLÁH T. 8, Balázs S., ACUSI 8 (2), Temesvári 2. Csere: Pajkó (kapus), Hajdú, BALI 4, Hejczinger, Kovachec 1, Minegász, Salamon Á. 1, Nagy Á. 1
Edző: Füzesi Ferenc
Az eredmény alakulása. 5 perc: 3–2. 11. p.: 9–4. 20. p.: 18–8. 27. p.: 22–11. 34. p.: 26–14. 43. p.: 36–19. 51. p. 41–24. 56. p.: 44–24
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 7/4, ill. 3/2
Carlos Pastor: –
A jó ritmusú mérkőzésen játékosaim keményen odatették magukat. Elsősorban támadásban javultunk, ami bíztató a közelgő BL-rajt előtt.
Füzesi Ferenc: – Csapatom remekül küzdött, hatvan percen át gyors futásra késztettük ellenfelünket. Az eredmény nem tükrözi hűen a csapatok közötti különbséget

5. FORDULÓ

B.BRAUN GYÖNGYÖS–OROSHÁZI FKSE-LINAMAR 27–24 (10–12)
Gyöngyös, 600 néző. V: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki
GYÖNGYÖS: HUDÁK – TÓTH Á. 4, MARCZINKÓ 4, Czina, SÁNDOR Á. 3, Varsandán M. 5, Bakos Gy. 2. Csere: Tamási (kapus), Hajdu 3, Simon B. 1, Debreczeni 2, Frey 3 (2), Iváncsik Á., Nagy B. Edző: Gulyás István
OROSHÁZA: Ivanisevics – BENIS 4, Milovics 4, BUDAY D. 5 (1), Benmiloud 2, Cemas, Németh L. 4. Csere: Hejreczki (kapus), Berta, Morva, NÉMETH G. 3, Pásztor M., Mazics 2, Stranigg J., Varsandán Á. Edző: Vladan Jordovics
Az eredmény alakulása. 6. p.: 2–3. 12. p.: 4–7. 18. p.: 6–8. 24. p.: 7–10. 36. p.: 14–15. 42. p.: 16–16. 48. p.: 20–17. 54. p.: 24–19
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 1/1
Gulyás István: – Az első félidőben partnernek bizonyultunk az Orosháza halogató játékához, a szünet után sebességet váltottunk, és megérdemelten nyertünk.
Vladan Jordovics: – Az elmúlt két hétben a hatodik mérkőzésünket játszottuk. A gyöngyösiek hosszabb kispadja döntött.