Férfi kézi NB I: 37 gólig jutott a Szeged, 39-ig a Tatabánya

2015.09.12. 20:36
Nem volt egy súlycsoportban egymással a Szeged és az Eger (Fotó: delmagyar.hu)
Az élvonalbeli férfi kézilabda-bajnokság ötödik fordulójában a Mol-Pick Szeged és a Grundfos-Tatabánya is biztos hazai győzelmet aratott: előbbi 37, utóbbi 39 gólig jutott az Eger SBS, valamint a Vác ellen.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
5. FORDULÓ

MOL-PICK SZEGED–EGER SBS-ESZTERHÁZY 37–20 (17–4)
Szeged, 800
néző. V: Medve, Nagy L.
SZEGED: Sierra – Balogh Zs. 1, Ancsin 4, Blazevic, Vranjes 2, KäLLMAN 5, BOMBAC 5 (2). Cs: Wyszomirski (kapus), A. García 2, Csuruvija 4, HEGEDŰS M. 3, Mindegia 2, GONCALVES 5, Ilyés 1, Fekete B. 2, Velky 1. Edző: Carlos Pastor
EGER: Kovács J. – Lezák, PADLA 9 (2), Halász, DIMITROVSZKI 4, Szűcs B. 1, Kiss G. 1. Cs: Repóth (kapus), Takács B., Bajorhegyi, Dobó, Kocsis Cs. 1, Iváncsik Á., Menyhárt 1, Vancsics 3. Edző: Rosta István
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–0. 9. p.: 7–1. 15. p.: 10–2. 21. p.: 13–3. 27. p.: 15–4. 35. p.: 21–6. 40. p.: 24–9. 46. p.: 29–10. 53. p.: 33–14. 57. p.: 35–17
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/2
Carlos Pastor:
– Végig az történt a pályán, amit előre elterveztünk. A jó hozzáállásunk jutalma a nagy különbségű győzelem.
Rosta István: – Újoncként két hét leforgása alatt az ország legjobb csapatai ellen két pontot szereztünk. Elégedett vagyok, és bizakodva várom a folytatást.

CSURGÓI KK–SPORT36-KOMLÓ 30–24 (12–13)
Csurgó, 450
néző. V: Felhő, Öcsi
CSURGÓ: Bartucz – Hornyák P. 3 (2), Csavor 4, Vadkerti G. 1, Hadziomerovic, FALUVÉGI 4, Nagy M. 1. Cs: BALOGH T. (kapus), Herbert, Gazdag 2 (1), JEREBIE 3, Gebhardt 3, J. MIKITA 6, MOTA 2 (1), Dimitrievszki 1. Edző: Sótonyi László
KOMLÓ: GRANIC – Szanad 1, Kordics 2, SZÖLLŐSI BENCE 5, Nakajenka 2, Jerkovic 4, I. Markovics 3. Cs: Selymes (kapus), Szögi B. 1, Marcsek 3, Sunajko, Nagy Z., Sebestyén, Oszlár, Wéber, Laufer 3 (3). Edző: Ratko Djurkovics
Az eredmény alakulása. 5 perc: 3–3. 9. p.: 5–6. 19. p.: 5–11. 25. p.: 9–12. 34. p.: 14–14. 36. p.: 16–15. 42. p.: 20–16. 51. p.: 25–18. 54. p.: 27–21
Kiállítások: 2, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 3/3
Sótonyi László:
– Volt egy olyan szakasza a mérkőzésnek, amely értékelhető volt, remélem, ezt visszük tovább. Erre tudunk építkezni, de ha nem koncentrálunk, akkor gondjaink vannak. Tanulságos mérkőzés volt, sokat profitálhatunk belőle.
Ratko Djurkovics: – Jobban játszottunk, mint az előző mérkőzésen. A második félidőben ellépett a Csurgó, és nem volt erőnk utolérni. Sajnos nehéz a sorsolásunk, de próbálunk felkészülni ezekre a mérkőzésekre is. Most voltak pozitív jelek.

GRUNDFOS-TATABÁNYA KC–VÁCI KSE 39–22 (21–9)
Tatabánya, 600
néző. V: Bócz, Wiedemann
TATABÁNYA: BORBÉLY Á. – PÁSZTOR Á. 8, Juhász Á. 1, Díaz, Szöllősi Sz. 1, Dénes J., M. VUJOVICS 11 (4). Cs: R. MIJATOVICS (kapus), BODÓ 8, MAZÁK 3, Krszmancsics 5, Lele Á. 1, Vaskó 1. Edző: Vladan Matics
VÁC: Vitáris – Vasics 1 (1), Asztrasapkin 2, Lendvay 2, Tyiskov 2, D. Pavlovics, M. Popovics. Cs: Tóth M. (kapus), Vucsicsevics 3, BARTÓK 6 (1), Pál 1, Terenyi 1, Munkácsi, Császár F. 2, Kökény 1, Joháczi 1. Edző: Zsiga Gyula
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–1. 11. p.: 9–2. 19. p.: 13–4. 26. p.: 17–7. 34. p.: 24–9. 41. p.: 26–14. 44. p.: 20–14. 56. p.: 36–21
Kiállítások: 14, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/2
Vladan Matics:
– Szerintem élvezhető mérkőzés volt.
Zsiga Gyula: – Nem tudok mást mondani, mint hogy elismerésem a Tatabányának.

OROSHÁZI FKSE-LINAMAR–CEGLÉDI KKSE 27–27 (14–12)
Orosháza, 347
néző. V: Dobrovits, Tájok
OROSHÁZA: HERJECZKI – KOMPORÁLY 5, Németh G. 1, BUDAY 8 (5), Mazics 4, CEMAS 3, Németh L. 1. Cs: MIKLÓS (kapus), Berta, M. Knezsevics, Stranigg, Varsandán Á. 3, Smojver, Suhonjics 2, Pásztor M., Macovchin. Edző: Vladan Jordovics
CEGLÉD: BŐSZ – Bíró B. 4, Grbovics 1, ANDJELICS 7 (3), Borsos 2, LEPSÉNYI 5, Lászlai 2. Cs: Abramovics, Mojszilov (kapusok), ORSZÁGH 4, I. Perisics 2, Hódi, Sipeki. Edző: Kökény István
Az eredmény alakulása. 5. perc: 0–2. 11. p.: 5–4. 17. p.: 7–5. 21. p.: 9–9. 29. p.: 13–11. 33. p.: 16–13. 38. p.: 19–16.43. p.: 19–19. 48. p.: 20–21. 55. p.: 25–24. 59. p.: 26–27
Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 5/3
Vladan Jordovics:
– Nehéz öt mérkőzést lejátszani tizennégy nap alatt úgy, hogy a második sorunk tizenkilenc-húszévesekből áll, akik most hibáztak. A tapasztalt, összeszokott játékosokból álló Cegléd pihent a legutóbbi fordulóban. Az elmúlt öt mérkőzésből lehetett volna tíz pont is, hat lett belőle.
Kökény István: – Végig fej fej mellett haladtak a csapatok. Az eddigi mérkőzéseinkkel ellentétben, amikor a végjátékban jól koncentráltunk, ezúttal kiénekelte az ellenfél az egyik pontot a szánkból.

B.BRAUN GYÖNGYÖS–MEZŐKÖVESDI KC 21–21 (12–9)
Gyöngyös, 800
néző. V: Bacs, Bóna
GYÖNGYÖS: TAMÁSI – Szalafai 2, Marczinkó 3, JUHÁSZ K. 3, Debreczeni, Bali 2, Varsandán M. 3. Cs: Hudák (kapus), Szemikov 1, Mester 4, KOLLER 1, Nagy B. 2 (2), Sándor Á., Falcón, Kovacsics P. Edző: Debre Viktor
MEZŐKÖVESD: Liszkai – BENIS 5 (1), Grünfelder 1, HAJDU 7, Antal 1, Csirics, SZEPESI 4 (1). Cs: Holló B. (kapus), Radnic 2, Füstös 1, Trivkovics, Kiss R., Molnár F. Edző: Skaliczki László
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/2
Debre Viktor:
– Egy már megnyert mérkőzést engedtünk ki a kezünkből.
Skaliczki László: – Egy szerencsés szituációnak köszönhetjük a döntetlent, amiért sokat tettünk.

1. Grundfos Tatabánya KC 5 4 1 154–107 +47 9
2. Balatonfüredi KSE 4 4 120–82 +38 8
3. Pick Szeged 4 4 132–95 +37 8
4. Csurgói KK 5 4 1 136–124 +12 8
5. Orosházi FKSE 5 2 2 1 129–120 +9 6
6. Ceglédi KKSE 4 2 2 110–105 +5 6
7. Váci KSE 5 2 1 2 125–148 –23 5
8. B. Braun Gyöngyös 4 1 1 2 98–102 –4 3