Férfi kézi NB I: 30 perc vergődés, 30 perc gála a Szegedtől

2014.10.15. 20:38
A férfi kézilabda NB I szerdai mérkőzésén a Mol-Pick Szeged könnyed győzelmet aratott a B.Braun-Gyöngyös ellen hazai pályán. A Tisza-partiak 36–23-an nyertek annak ellenére, hogy az első félidőben dekoncentráltság jellemezte játékukat, az EHF-kupa-győztes csapat csupán egy góllal vezetett (13–12) a szünetben. A Szeged továbbra is hibátlan a bajnokságban, a Gyöngyös három győzelem mellett öt vereséget számlál.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
8. FORDULÓ
MOL-PICK SZEGED–B. BRAUN GYÖNGYÖS 36–23 (13–12)
Szeged, 2200
néző. V: Andorka, Hucker
SZEGED: WYSZOMIRSKI – R. PRODANOVICS 7, ZUBAI SZ. 5, Blazevic, Ilyés 2, Vadkerti A. 1, Mindegía 1. Csere: ANCSIN 5, Vranjes 3, BOMBAC 5, Källman 2, Balogh Zs. 3, Parrondo 1, Fekete B., Velky 1. Edző: Carlos Pastor
GYÖNGYÖS: HUDÁK – Koller 3, MARCZINKÓ 5, Frey 2 (1), Sándor Á. 2, HAJDÚ 4, Varsandán 3. Csere: Tamási (kapus), Bakos Gy., Czina, Debreczeni, Iváncsik Á. 1, Tóth Á., Simon B. 2, Szalafai 1, Nagy B. Edző: Gulyás István
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–2. 12. p.: 5–4. 17. p.: 7–7. 24. p.: 12–10. 33. p.: 17–13. 41. p.: 24–17. 47. p.: 29–20. 54. p.: 33–22
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 1/0, ill. 3/1
Carlos Pastor:
– Az első félidőben sokat hibáztunk, figyelmetlenségünkre jellemző, hogy a kipattanó labdákból rendre gólt szerzett a Gyöngyös. Szünet után jól játszottunk, sok gólt szereztünk kontrákból. A mérkőzés jól szolgálta a szombati Schaffhausen elleni összecsapásra való felkészülésünket.
Gulyás István: – Eldöntendő kérdés: az első félidőben azért játszottunk jól, mert ellenfelünk félvállról vett bennünket? Szünet után tízpercnyi fegyelmezetlenségünket kihasználva elhúzott és magabiztosan nyert a Szeged. FÉRFI KÉZILABDA NB I