Férfi kézi NB I: 13 gólos veszprémi siker az utolsó ellen

2014.03.05. 19:35
Az MKB-MVM Veszprém 41–28-ra legyőzte a ligautolsó PLER-t a férfi kézilabda NB I 23. fordulójában.

Az első pár percben még vezetett is a PLER, de Nagy László góljával 4–4-nél utolérte ellenfelét a bajnok, amely ezután szisztematikusan meglépett ellenfelétől. A 14. percben Dzsamali góljával már 10–5 volt a Veszprémnek.

A szünetben 20–13-ra vezető MKB a második játékrészben sem hagyott kétséget afelől, hogy melyik a jobb csapat. Iváncsik Gergő a hajrában már a negyvenedik veszprémi gólt is megszerezte, végül 41–28-ra nyert a hazai gárda.

A találkozó legeredményesebb játékosa a nyolc gólig jutó Uros Vilovszki volt.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
MKB-MVM VESZPRÉM–PLER BUDAPEST 41–28 (20–13)
Veszprém, 600
néző. V: Baranyai, Szloska
VESZPRÉM: Fazekas – PÁSZTOR 5, Nagy L. 5, Terzic 3(2), VILOVSZKI 8, DZSAMALI 4, Ugalde 3. Cs: Schuch 2, MOCSAI T. 5, Sulic, Ligetvári, Gulás 1, Iváncsik G. 5(1), Gulyás. Edző: Carlos Ortega
PLER: Szabó T. – Németh T. 3, Mousavi 2, Bakos 1, MIKITA 3, Marczinkó 2, Rév. Cs: Váczi (kapus), LÓKODI 6, Nagy B. 2, Oláh 3, Tóth Á. 1, Bohács 1, TÓTH P. 4, Scheuring, Varga L. Edző: Hutvágner István
Az eredmény alakulása: 2.p.: 1–2, 7.p.: 6–4, 14.p.: 10–5, 21.p.: 14–10, 28.p.: 20–13, 32.p.: 21–15, 38.p.: 27–17, 50.p.: 33–23
Kiállítások: 2 perc ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/3 ill. 0/0
Carlos Ortega: – Olyan meccs volt, mint hétfőn, a támadásokban jók voltunk, de a védekezés hagyott kívánni valót maga után. Szombaton nehéz meccs vár ránk, készülünk rá.
Hutvágner István: – Gratulálok a Veszprémnek!

CSURGÓI KK–CEGLÉDI KKSE 36–26 (21–15)
Csurgó, 600 néző. V: Tomecskó, Unyatinszki
CSURGÓ: WYSZOMIRSKI – Országh 3, Szavics 4, PUHOLSZKIJ 6, SZÖLLŐSI 4, Lele 3, GAZDAG 4 (1). Csere: Miklós G. (kapus), Herbert 1, GREBENÁR 4, Borsós 1, Oláh 2, Döme, Nagy M. 4, Aguirrezabalaga. Edző: Imre Vilmos
CEGLÉD: Bartucz – Varga P. 2, Hódi 1, TAKÁCS B. 10, Antal Sz. 1, BÍRÓ B. 5, Perisics 3. Csere: Bősz (kapus), Endrédi, Tóth N. 1, Lászlai 1, Benke 1, Vujovics, Csőke, Lepsényi 1. Edző: Kökény István
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–1. 8. p.: 5–2. 12. p.: 8–6. 18. p.: 13–8. 24. p.: 18–10. 28. p.: 20–12. 33. p.: 22–16. 39. p.: 26–17. 43. p.: 28–20. 50. p.: 31–22. 55. p.: 34–24
Kiállítások: 0, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 0
Imre Vilmos: – Gratulálok a csapatnak, harminchárom nap alatt ez volt a tizedik tétmeccse, és még mindig tudtunk koncentrálni. Magabiztosan szereztük meg az alapszakasz harmadik helyét, és készülünk a rájátszásra.
Kökény István: – Tisztességes helytállás volt a célunk, és hogy a mérkőzés kisebb szakaszaiban méltó partnerei tudjunk lenni a Csurgónak. Ezt, azt gondolom, teljesítettük, természetesen a jobb csapat megérdemelten megnyeret a mérkőzést. Sok sikert nekik a nemzetközi kupában.

PROVIDENT-JUNIORVÁLOGATOTT–GRUNDFOS-TATABÁNYA 19–27 (10–10)
Balatonboglár, 300
néző. V: Felhő, Öcsi
JUNIORVÁLOGATOTT: Borbély – Gyene 3, Priczel 2, Vasvári, Kovacsics 3, Albert-Tóth 3, Horváczki 2. Cs: Bujdosó, Füstös 3, Horváth D., Pócz 1, Rózsavölgyi, Szeitl 1, Tóth B. 1, Vizes. Edző: Csoknyai István
TATABÁNYA: Paul – Harsányi 11 (5), Krivokapics 2, Djukic, Mazák 1, Bodó 5, Törő 1. Cs: Szente (kapus), Bartók, Dénes, Díaz, Juhász, Kiss Á. 1, Nagy Sz. 2, Pásztor Á. Kanyó 4. Edző: Debre Viktor
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 2/0, ill. 5/5
Csoknyai István: – Együttesem ezen a találkozón és az alapszakaszban is végig tisztességesen megállta a helyét, nem végzett kieső helyen, megmutatta, hogy érdemes volt benevezni.
Debre Viktor: – A szünet után sokkal jobban játszottunk, komolyan vettük a meccset, és elértük célunkat.

1. MKB-MVM Veszprém 23 22 1 818–522 +296 44
2. Pick Szeged 23 22 1 729–513 +216 44
3. Csurgói KK 24 17 3 4 698–601 +97 37
4. Grundfos Tatabánya KC 23 13 4 6 587–545 +42 30
5. Balatonfüredi KSE 23 13 3 7 623–575 +48 29
6. B.Braun Gyöngyös 23 12 5 6 622–625 –3 29
7. Orosházi FKSE 23 6 5 12 548–620 –72 17
8. Ceglédi KKSE 24 8 16 590–695 –105 16