Férfi kézi NB I: 12-vel nyert a Szeged, 11-gyel a Balatonfüred

2014.11.09. 19:50
Lehetséges, hogy Dean Bombac hosszabb kihagyásra számíthat (Fotó: Korponai Tamás – archív)
A férfi kézilabda NB I 12. fordulójának két vasárnapi mérkőzésén nem történt meglepetés: a listavezető MOL-Pick Szeged 39–27-re nyert Cegléden, míg a tabellán jelenleg harmadik Balatonfüred hazai pályán a PLER ellen érvényesítette a papírformát.

A Szeged mérkőzésén a csapattársával, Ancsin Gáborral ütköző szlovén légiós, Dean Bombac súlyosnak látszó bokasérülést szenvedett. Carlos Pastor lehetőséget adott a 20 éves Molnár Bencének is, aki élete első NB I-es pályára lépését hetesgóllal tette emlékezetessé.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
12. FORDULÓ

CEGLÉDI KKSE–MOL-PICK SZEGED 27–39 (12–18)
Cegléd, 800 néző. V: Medve, Nagy
CEGLÉD: Bősz – Pocsai 2, TAKÁCS B. 9 (1), Bíró B. 3 (2), Tóth N., Lepsényi 3, Hódi 1. Csere: Mojszilov (kapus), Antal Sz. 2, Lászlai 1, Nikolicza 2, Hegedűs M. 1, Perisics, Országh 3, Sipeki, Egyed. Edző: Kökény István
SZEGED: Wyszomirski – PARRONDO 5, Balogh Zs. 4 (1), Bombac, ZUBAI SZ. 4, ILYÉS 2, Källman 2. Csere: Sierra (kapus), BLAZEVIC 1, Vadkerti A. 1, R. PRODANOVICS 9 (5), Vranjes 6, Ancsin 4, Molnár B. 1 (1). Edző: Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 7. perc: 1–4. 10. p.: 4–4. 14. p.: 4–8. 24. p.: 9–13. 27. p.: 10–17. 34. p.: 12–22. 51. p.: 20–32. 55. p.: 23–36
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 8/7
Kökény István:
– Mindkét félidőben volt néhány percnyi kihagyásunk, amikor sorra kaptuk a gólokat, míg mi nem szereztünk egyet sem. Ennek döntő jelentősége volt, de összességében azt mondhatom, helytálltunk a remek Szeged ellen.
Carlos Pastor: – Nagyon jól védekeztünk, a kontrákból pedig könnyű gólokat dobtunk. Súlyos érvágás volt Dean Bombac bokasérülés miatti kiválása, ezért változtatni kellett a taktikán már az első félidőben.

BALATONFÜREDI KSE–PLER-BUDAPEST 29–18 (16–6)
Balatonfüred, 600 néző. V: Heim, Kiss O.
BALATONFÜRED: SZÉKELY M. – IVÁNCSIK T. 5 (3), Grigorjev 1, SZÖLLŐSI BALÁZS 4, Vilovszki 3, ZDOLIK 4 (1), KOVACSICS P. 4. Csere: Borbély Á. (kapus), GERDÁN, Németh B. 1, Juhász K. 1, Nemes 1, Ligetvári 3, Vasvári, Gábori, Faluvégi 2. Edző: Csoknyai István
PLER: Váczi – Gyene 1, Leimeter 1, TÓTH P. 4, Kocsi 1, Rédai 3, Auth. Csere: TÓTH M. (kapus), Kemény 2, Csontos, LAURENCZ 4 (1), Stranigg F., Bohács 2, Sinkovits, Mikita, Farkas T. Edző: Hutvágner István
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–0. 11. p.: 6–2. 18. p.: 9–3. 26. p.: 13–4. 37. p.: 19–8. 47. p.: 24–12. 56. p.: 27–14
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 2/1
Csoknyai István:
– Az első harminc percben azt játszottuk, amit elterveztünk. Fordulás után nagy előnyünk birtokában már kevésbé koncentráltunk.
Hutvágner István: – Erősen tartalékos csapatom ezúttal ennyire volt képes. A második félidei játékunkkal elégedettek lehetünk.

1. MOL-Pick Szeged 11 11 404–257 +147 22
2. Csurgói KK 10 9 1 294–242 +52 18
3. Balatonfüredi KSE 10 8 2 292–241 +51 16
4. Grundfos Tatabánya KC 9 7 2 222–200 +22 14
5. Orosházi FKSE LINAMAR 9 5 4 247–246 +1 10
6. Mezőkövesdi KC 11 4 7 268–285 –17 8
7. B. Braun Gyöngyös 10 4 6 264–271 –7 8
8. Ceglédi KKSE 10 3 7 272–317 –45 6