Férfi kézi NB I: 11 gólos sikerrel javított a Csurgó

2014.11.08. 20:14
A férfi kézilabda NB I 12. fordulójában a Csurgó 11 gólos komlói sikerrel feledtette a Mol-Pick Szeged elleni vereséget.

A Tatabánya szoros meccsen nyert a Mezőkövesd otthonában, az Orosháza simán győzött a Balmazújváros vendégeként.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
12. FORDULÓ

MEZŐKÖVESD–TATABÁNYA 24–26 (10–10)
Mezőkövesd, 700 néző. V: Andorka, Hucker
MEZŐKÖVESD:
VOLAREVICS, Vasics 3, DZONO 2, Trivkovics, Nakhajenka, RADNICS 6, Szepesi. Csere: Sipos P. (kapus), Molnár F. 1 (1), Csuzics 4, Terenyi 2, Lókodi 2, Grünfelder, Pálos 3, Pavlovics 1. Edző: Skaliczki László
TATABÁNYA: PAUL – Pásztor Á. 3, HARSÁNYI 4, Díaz 2, Mazák, BODÓ 5, Törő 2. Csere: Babaszafari (kapus), Juhász, Katzirz, Perics 3, Dénes, BOSKOVIC 3 (3), Bartók, MUSZAVI 4. Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 10. perc: 3–3. 25. p.: 7–9. 28. p.: 10–9. 33. p.: 11–12. 36. p.: 14–13. 41. p.: 14–16. 53. p.: 20–23
Kiállítások:
4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 4/3
Skaliczki László:
– Nagyon jól küzdöttek a fiúk. Nekünk ilyen hőfokú mérkőzésekre van szükségünk. Kevés hiányzott ahhoz, hogy pontot szerezzünk.
Vladan Matics: – Nagy taktikai csata folyt a pályán. A végén jobban koncentráltunk, és a sorsdöntő pillanatokban szerzett gólokkal kiharcoltuk a győzelmet a remekül küzdő mezőkövesdiekkel szemben.

SPORT36-KOMLÓ–CSURGÓI KK 22–33 (10–16)
Komló, 800
néző. V: Felhő F., Öcsi T.
KOMLÓ: Selymes – Oszlár 3, Sebestyén, Szögi 3, Hadziomerovic 1, Radjenovic 2, Wéber 2. Csere: Granic (kapus), Kiss B. (kapusok), LAUFER 6 (6), KUN 5, Marcsek, Nagy Z., Hidasi. Edző: Ratko Djurkovic
CSURGÓ: Mijatovic – Gebhardt 3, CAVOR 5, PORDÁN 4, Ratajec 1, Herbert, Nagy M. 2. Csere: Balogh (kapus), Puhovszkij 2, Gazdag 4 (2), Borsos 1, Oláh 1, Lele 4 (3), Osztrusko 1, SZÖLLŐSI 5, Megyeri. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 8. perc: 3–6. 20. p.: 5–10. 26. p.: 8–16. 40. p.: 14–22. 50. p.: 19–28
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. 5/5
Ratko Djurkovic:
– Jobbnak kell lennünk, sok munka van még előttünk.
Sótonyi László: – Az első félidei védekezésünkkel, és csapatjátékunkkal megalapoztuk győzelmet.

KÖNIGTRADE BALMAZÚJVÁROSI KKOROSHÁZI FKSE-LINAMAR 2130 (10–14)
Balmazújváros, 600
néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
BALMAZÚJVÁROS:
Oláh Z. – Nagy N., Oláh T., Acusi 5 (3), ISTVÁN 5, Bali 1, Minegász. Csere: Knezevics, Pajkó (kapusok), Füleki 2, Balázs, Dioris 3, Kovacech, Horvácki 2, Hajdú 2, Horváth D. 1. Edző: Füzesi Ferenc
OROSHÁZA: HERNYECZKI – Benis 4, Milovics 4, Berta, BUDAY 8 (3), Cemas 1, Németh L.2. Csere: Ivanisevics (kapus), MAZICS 7, Benminud, Stranigg, MORVA 3, Németh G., Tárkányi 1. Edző: Vladan Jordovics
Az eredmény alakulása. 10. perc: 3–7. 15. p.: 3–11. 20. p.: 5–12. 25. p.: 8–14. 35. p.: 13–15. 40. p.: 14–17. 45. p.: 17–20. 50. p.: 19–22
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 3/3
Füzesi Ferenc:
– Akárcsak a PLER ellen, most is beragadtunk az elején, ráadásul szinte az egész meccsen alig volt átlövésgólunk, így a reálisnál is nagyobb különbséggel kaptunk ki az esélyes Orosházától.
Vladan Jordovics: – Ahogy arra számítani lehetett, kemény mérkőzést vívtunk, és, bár voltak hullámvölgyek a játékunkban, megérdemelten nyertünk.