Izzadtságos hajrá – 11 év után ismét MK-győztes a Szeged

2019.04.07. 16:02
A Mol-Pick Szeged 28–27-re legyőzte a Telekom Veszprémet a férfi kézilabda Magyar Kupa döntőjében, így letaszította a trónról bakonyi riválisát. A Tisza-partiak a szünetben tetemes előnyben voltak, a fordulás után közel került az egyenlítéshez a Veszprém, de nem tudott élni a lehetőséggel, így a Szeged 11 év után újra kupagyőztes lett.
Maqueda (kékben) hét góljával a legeredményesebb szegedi lett a döntőben (Fotó: Földi Imre) – GALÉRIÁNKAT A KÉPRE KATTINTVA TEKINTHETIK MEG!

FÉRFI MAGYAR KUPA NÉGYES DÖNTŐ
DÖNTŐ
MOL-PICK SZEGED–TELEKOM VESZPRÉM 28–27 (17–10)
Debrecen,
Főnix Csarnok, 6700 néző. V: Bíró Á, Kiss O.
SZEGED:
ALILOVIC – Sostaric 3, MAQUEDA 7, BOMBAC 6, Bánhidi 1, Zsitnyikov, Kälmann. Csere: Sego (kapus), Blazevic, GABER 1, Canellas 2, SIGURMANNSSON 4 (1), Kaspárek, Balogh Zs. 2 (2), Bodó 2. Edző: Carlos Pastor
VESZPRÉM: STERBIK – Gasper Marguc, NAGY L. 7, B. Blagotinsek 1, Terzic, P. Nenadics 1, Manaszkov. Csere: Mikler (kapus), Lékai 4, GAJIC 5 (4), A. Nilsson 2, M. Ilics 2, Mahé 1 (1), Tönnesen, STRLEK 3, Mackovsek 1. Edző: David Davis
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–3. 13. p.: 8–6. 20. p.: 12–8. 27. p.: 16–9. 37. p.: 21–13. 44. p.: 22–18. 54. p.: 27–24. 58. p.: 28–26. 59. p.: 28–27
Kiállítások: 12, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 6/5
Carlos Pastor: – Hatalmas sikert arattunk, mert harmadszor is legyőztük ebben az idényben legnagyobb hazai vetélytársunkat. Az MK-döntő pedig fontosabb, mint az előző két siker volt, mert ezért trófeát is kaptunk. Az elsőt ebben a szezonban. Innentől bajnoki és MK-címvédőként folytatjuk, méghozzá ugyanúgy, ahogyan idáig jutottunk. Önmagunkat is le kell győznünk egy-egy edzésen, de ennek az árán alakul a csapat, és így érhetünk el újabb sikereket. Nagyon boldog és büszke vagyok, fantasztikus csapatom van!
David Davis: – Nem sikerült nyernünk, pedig hatalmas csatát vívtunk. Ezúttal jobb volt az ellenfelünk, és ezt nem könnyű feldolgoznia sem a csapatnak, sem nekem. A legfontosabb pillanatokban sajnos nem tudtuk uralni a gyakran igen hektikus találkozót. A védekezésünk és a támadójátékunk sem érte el az elvárható szintet. Tavaly októberben vettem át a csapatot, és meg kell mondanom, hogy ahhoz képest sokat léptünk előre. A vereség fájó, de a sportban ezt is tudni kell kezelni. Még lesz alkalmunk a javításra.

Ahogy az elmúlt nyolc évben minden alkalommal, idén is a Veszprém és a Szeged jutott be a férfi kézilabda Magyar Kupa döntőjébe: a debreceni final four utolsó mérkőzését az elmúlt tíz évben rendre kupagyőzelmet ünneplő Veszprém kezdte jobban, az ötödik percben 3–2-re vezetett.

Vélhetően nem arra gondoltak Lékai Mátéék, hogy ekkor lesznek előnyben utoljára, márpedig pont ez történt. A szegedi kapuban ihletett formában védett Mirko Alilovic, így neki is nagy szerepe volt abban, hogy a félidő közepén már hárommal vezetett a Szeged (10–7).

Sőt, amikor a 23. percben a hazaiaknál Dejan Manaszkov fejbőre felszakadt, miután véletlenül Alen Blazevic lekönyökölte, a Tisza-partiak már 5 góllal vezettek, és erre még a szünetig további kettőt rá is tudtak pakolni, 17–10-es szegedi vezetéssel ért véget az első 30 perc.

Manaszkov sérülése

A második elején igazi hullámvasutazásba kezdtek a felek: előbb Nagy Lászlóék három perc alatt felzárkóztak 7 gólról ötre, majd Bombacék léptek meg ismét, s nyolc gólra növelték előnyüket, s még mindig csak a 37. percben jártunk.

A félidő feléhez érve aztán a Veszprém megint ötre csökkentette a különbséget – köszönhetően többek között egy 5–1-es rohanásnak, s amikor Bánhidi Bencét piros lappal kizárták, mert Petar Nenadicsot megütötte a levegőben –, benne volt a levegőben, hogy még nincs lefutva a finálé.

S nem is volt: David Davis csapata hosszú hajrát nyitott, és az utolsó nyolc percet 6–1-re megnyerve felzárkózott egy gólra, ám az egyenlítésért már nem tudott érdemben támadni. A Szeged előnye végül is kitartott, 28–27-re győzött, így 2008 után ismét, története során pedig hetedik alkalommal nyerte meg a Magyar Kupát – beérve a Honvédot az örökrangsorban.

A HARMADIK HELYÉRT
Balatonfüred–Dabas 21–20 (10–13)

A VÉGEREDMÉNY
Kupagyőztes: Mol-Pick Szeged (Mirko Alilovic, Balogh Zsolt, Bánhidi Bence, Alen Blazevic, Bodó Richárd, Dean Bombac, Joan Canellas, Matej Gaber, Jonas Källman, Stanislav Kaspárek, Jorge Maqueda, Pedro Rodríguez, Marin Sego, Stefan Sigurmansson, Mario Sostaric, Sztefan Szunajko, Dmitrij Zsitnyikov. Edző Carlos Pastor), 2. Telekom Veszprém, 3. Balatonfüredi KSE, 4. RotaChrom Dabas

2. FÉLIDŐ

60. Óriási izgalmak végén a Szeged 11 év után nyer újra Magyar Kupát!

60. Lékai ellőtte távolról, Alilovic lekapta, ezzel vége!

60. Veszprémi időkérés! Öt másodperc van hátra!

60. Sigurmannsson a szélről nem talált be, Sterbik védett!

60. 23 másodperc van hátra!

60. Bodót borítja fel Nagy László, két perc, vége a passzívnak!

60. Szegedi időkérés!

59. Nagy László betörésből gyorsan bedobja, 28–27!

59. Üres kapuval támad a Szeged, Bombac ellépi!

58. Mahé nem hibázott, 28–26.

58. Lékai bejátszása után Nilsson harcolt ki hetest, ráadásul Canellas kap két percet.

57. Bodó a kilencesről megint, Sterbik üggyel-bajjal véd!

57. Maquedánál belemenést fújnak, a túloldalon Lékai passza után Ilics vágta a léc alá a ziccerét, 28–25.

56. Ilics lövését védi Alilovic!

55. Bombac lövése után Sterbik véd, összeszedi a saját kipattanóját és bevágja, 28–24.

54. Bodó labdaeladása után Nagy Lékait ugratja ki, aki nem is hibázik, már csak három: 27–24.

53. Blagotinsek labdaszerzése után Lékai eredményes, majd Mackovsek talál be egy könnyű szegedi labdaeladás után, 27–23.

52. Sterbik védés, Canellas lövését hárítja!

51. Nenadics hibája után gyors indítás végén Sigurmannsson növeli hatgólosra a különbséget, 27–21.

51. Bodó pattintott passza után Gaber talált be, 26–21.

50. Most már van: Blagotinsek megint levitte Bombacot, de ebbe most a meze is „belefáradt...”

50. Blagotinsek vitte földre Maquedát, nincs két perc.

49.Bodó megint a kilencesről, most a bal felsőbe bombáz, Nagy László villámgyorsan válaszol, 25–21.

48. Nagy László tört be, s lőtte a 20. veszprémi gólt, 24–20. Ráadásul Källman kapott két percet.

47. Lékai húzta le a szélre Strleknek, nem is hibázott, 24–19.

47. Maqueda hát mögötti passza után Bodó a kilencesről felugorva lő nagy gólt, 24–18.

46. Gajic fölé dobta a hetest!

46. Piros lap! Bánhidi ütötte meg a levegőben lévő Nenadics vállát. Egyben hetes is.

46. Maqueda középről szép cselek után lőtt a kapu bal oldalába, 23–18.

45. Maqueda nehéz szögből ejtett mellé. Alilovic meg védte Lékai elkapkodott lövését.

44. Szegedi időkérés.

44. Bombac a szélről próbálkozott, Sterbik védett, a túloldalt pedig Strlek középről bevágta Nagy László bepasszát, 22–18.

43. Nagy László nem tudta letenni a szélre, Bodó csípte el a labdát.

42. Bodót sáncolták jól, marad a szegedieknél a labda.

42.Gajic megtáncoltatta Segót, aztán bevágta, 22–17.

41. Nenadic lövését Alilovic hárította. Nilsson harcolt ki hetest.

40. Bodó lövését Sterbik védi

39. Bombac remek passza után Bánhidi beállóból talál be, amire Blagotinsek válaszol, 22–16.

38.Strlek bal szélről szerzi első gólját, 21–15.

38. Bombac ejtése a lécen pattan, aztán meg elcserélik magukat a szegediek, veszprémi emberelőny.

37. Nagy László passza után Nilsson középről eredményes, 21–14.

37. Nagy László kapufája után Sigurmannsson üres kapuba lő a félpályára, 21–13.

36. Maqueda üres kapuba lövi a huszadik szegedit, 20–13.

35. Újabb veszprémi lerohanás, megint Gajic, de most Alilovic véd, Sostaric meg gyorsan bevágja a szélről, 19–13.

34. Zsitnyikov sáncolt lövése után Gajic lerohanásból talál be, 18–13.

33. Bombac válaszol, majd Lékai betöréssel tartja a különbséget, 18–12.

32. Nagy László másodjára már betalál, 17–11

31. Alilovic védéssel indul a játékrész, Nagy lövését védte. Sterbik is védéssel kezd.

31. Folytatjuk.

1. FÉLIDŐ

30. Bombac bombájával zárul a félidő, 17–10!

30. Szegedi időkérés.

30. Bombac ront neki a Blagotinsek és Mackovsek alkotta falnak, kiemelték és méterekkel odébb tették a földre a szegedit.

29. Bánhidinek sem sikerül ziccarből, a lécre pattint.

29. Előbb Mikler védi Bombac ziccerét, majd Marguc lő kapufát ziccerből.

28. Gajic lövi a 10. veszprémi gólt, hetesből talált be, 16–10.

27. Blazevic kapott két percet, Lékait rántotta földre.

27. Davis időt kért.

26. Maqueda után Canellas is betalált,16–9.

26. Ilics lövését Alilovic védte, Sostaric rohand, de Mikler is bemutat egy bravúrt.

25.Bombac verte meg emberét, újra közte öt. 14–9.

24. Nilsson újabb ziccere már gól, a bal alsóba lőtt. 13–9.

23. Bombac harcolt ki hetest. Balogh lövése Mikler kezéről pattant a kapuba. 13–8.

Folytatódik a meccs.

Vérzik Manaszkov feje, reklamál a szegedi padnál. Blazevic találta el a könyökével.

23. Mahé újabb lövését védte Alilovic.

22. Maqueda lövését a kapufa védte.

21. Mahét megint betakarják, majd Alilovic védi az újabb próbálkozását.

Sterbik helyére Mikler áll be.

20. Canellas először támadhatott, lövése a sáncról került a kapuba. 12–8.

20. Nilsson ziccerét védte Alilovic.

19. Mahét blokkolják passzívnál, Nagy fölé lőtt, de faulttal.

18. Újabb szegedi hetes visszahúzásért, Balogh a bal felsőbe lőtt. 11–8.

17. Gaber kap sárgát lábért, olcsón megúszta. Ilics átlövése a bal alsóban kötött ki. 10–8.

16. Sigurmansson a bal szélről már belövi. 10–7.

15. David Davis időt is kért.

15. Lékai ügyetlenkedte el, Maqueda büntet. 9–7.

14. Bánhidi harcolt ki hetest, Nagy védekezett belül. Sigurmansson hetesét Sterbik lábbal védi.

14. Lékai test mellől a jobb alsóba. 8–7.

13. Maqueda, gyorsan visszaveszi az előnyt, sőt a labdaszerzés után még egyet vág. 8–6.

12. Nenadics most megvillant, újra egál. 6–6.

12. Rontott támadás, Sostaric megint indul, megint gól. 6–5.

11. Bombac fölé lőtt ziccerben.

11. Nagy Lászlóra nincs eddig ellenszer, a jobb alsóba ágyúz. 5–5.

10. Rossz bejátszás Bánhidinek.

9. Nagy László csapta be az összes védőt, majd bevágta. 5–4.

9. Alilovic újra véd, Sostaric indul, gól. 5–3.

8. Alilovic szenzációs formában, Marguc lövését is védte, Bombac pedig visszaveszi az előnyt. 4–3.

8. Mackovsek átlövését Alilovic védte, de Sterbik is hárít Källman próbálkozásánál.

7. Zsitnyikov passzát Manaszkov csente el.

6. Alilovic védi Blagotinsek ziccerét, a kipattanó a Veszprémé, de támadó hiba.

5. Sigurmansson lövése Sterbikről pattant be. 3–3.

5. Terzic védekezett túl keményen, ő is kiáll.

5. Gajic ezt a hetest is bevágta. 2–3.

4. Maqueda meccse nem folytatódik a kezdéshez hasonlóan, most két percet kapott Lékairól.

4. Bombacot két veszprémi sem tudja megállítani. 2–2.

3. Az első hetes a veszprémieké, Bánhidi kapott sárgát. Gajic magabiztos. 1–2.