Tíz közte: a lengyelek rohantak, a mieink futottak - az eredmény után

2015.01.10. 17:56
Schuch Timuzsin ezúttal az ellenfél kapuja előtt is feltalálta magát, a mieink mégis sima vereséget szenvedtek <br />(Fotó: Veres Viktor – archív)
A magyar férfi kézilabda-válogatott szombat este 35–25-re kikapott Lengyelországtól az oviedói felkészülési tornán. A magyar csapatnak ez volt a második veresége a viadalon; pénteken a házigazda spanyoloktól kapott ki (25–27).

Ha a Spanyolország elleni mérkőzés után azt lehetett mondani – a vereség ellenére –, hogy biztató játék, akkor a Lengyelország elleni összecsapás után azt lehet írni, hogy csapnivaló. A magyar válogatott egy félidőn át bírta a lengyelek iramát, az utolsó tíz percre pedig a hitét is elveszítette, így súlyos vereségbe szaladt bele a világbajnokságra készülő lengyelek ellen.

A mieink nem kezdtek jól, az első negyedórában szinte csak Császár Gábor jelentett folyamatos veszélyt Slawomir Szmal kapujára, eközben a túloldalon a kezdeti labdakeresgélés után hiába lendült bele nagyon a védésbe Székely Márton, a lengyelek tartották előnyüket. A félidő második felében csökkentették a különbséget a mieink, az egyenlítésre is volt esély, ám ismét jött néhány eladott labda, és a rohanó lengyelek máris megléptek.

A második játékrész elején is hasonló volt a forgatókönyv: Michael Biegler csapata sokszor leindított, míg a mieink felállt fal ellen csak nehezen találták meg a réseket, kevés volt az átlövés, így a fej felett rendre eredményes Piotr Chrapkowski vezetésével magabiztosan őrizték előnyüket a fehér mezesek.

A 46. percben egy góllal vezetett az ellenfél, ehhez képest a vége közte tíz lett, miután az utolsó perceket a mieink lélekben feladták, miközben a túloldalon a padról is rendkívül motivált, bizonyára már a vb-lázban égő játékosok – mint például a 32 évesen is kiváló Karol Bielecki – szálltak be a mérkőzésbe. Hiába érkezett az utolsó negyedórára a magyar kapuba Mikler Roland, a széteső magyar védekezés tehetetlenné tette, a lengyel válogatott így önbizalom-növelő győzelmet aratott. Magyarország–Lengyelország 25–35.

FÉRFI KÉZILABDA FELKÉSZÜLÉSI TORNA, SPANYOLORSZÁG (OVIEDO)
2. FORDULÓ
LENGYELORSZÁG–MAGYARORSZÁG 35–25
(13–10)
Oviedo, 2000
néző. V: Serradilla, Lorencet (spanyolok)
LENGYELORSZÁG:
SZMAL – Daszek 2, K. LIJEWSKI 3, Grabarczyk 2, CHRAPKOWSKI 6, M. JURECKI 4, KRAJEWSKI 4. Csere: Wyszomirski (kapus), BIELECKI 6, B. Jurecki 3 (2), Rojewski 1, Wisniewski 2, Orzechowski 2, Syprzak, Szyba. Szövetségi kapitány: Michael Biegler
MAGYARORSZÁG:
SZÉKELY – Harsányi 4 (2), Balogh Zs. 3, CSÁSZÁR 4, Szöllősi Sz. 2, Ilyés 1, Nagy K. 1. Csere: Mikler (kapus), Schuch 2, Nagy L. 1, Ancsin, BODÓ 4, Varsandán M., LÉKAI 3. Szövetségi kapitány: Talant Dujsebajev
Az eredmény alakulása. 6. p.:
3–1. 9. p.: 4–3. 12. p.: 7–4. 15. p.: 9–5. 20. p: 11–6. 24. p.: 11–10. 36. p.: 17–14. 43. p: 21–18. 46. p.: 22–21. 49. p.: 26–22. 53. p.: 30–23. 56. p.: 32–23
Kiállítások:
10, ill. 6 perc
Hétméteresek:
4/2, ill. 3/2
Talant Dujsebajev: –
Szomorú vagyok, mert nem volt benne a mérkőzésben a súlyos vereség. Az ötvenedik percig elfogadhatóan, olykor jól játszottunk, ám a végén összeroppantunk. Naggyá tettük a lengyel kapust, támadásban sokat hibáztunk, de a védekezésünk sem állt össze a hajrában. Ez nem katasztrófa, de megmutatta, rettentően sok munka áll előttünk. Keserű a szám íze, csalódott, de nyugodt vagyok. Látom az utat, amin éppen csak elindultunk.

A másik mérkőzésen:
Spanyolország–Norvégia 38–20 (22–9)
A TORNA ÁLLÁSA:
1. Spanyolország 4 pont, 2. Lengyelország 2 (+5), 3. Norvégia 2 (–13), 4. MAGYARORSZÁG 0

Pénteki eredmények: Spanyolország–Magyarország 27–25 (14–15) , Norvégia–Lengyelország 30–25 (16–11)

60. VÉGE! Sajnos csöndes volt az utolsó néhány perc. Bielecki állította be a végeredményt: nagyon sima meccsen 35–25-re nyertek a lengyelek.
58. Harsányi
hetesből csökkentette a különbséget. Bielecki ismét 10 méterről lőtt a kapuba. 25–34
57. B. Jurecki
volt eredményes beállóból. 24–33
56.
Orzechowski góljára Bodó válaszolt. 24–32
55.
Lékai szép csel után került ziccerbe, de Wyszomirski rajta is kifogott.
54. Bielecki
ismét pillanatok alatt megtalálta az utat a kapuig. Chrapkowski úszta meg, hogy lerántotta Balogh kezét. 23–31
53. Bielecki
szerezte a 30. lengyel gólt. Lékai találta meg az utat a hatos vonaláig, és kihasználta a lehetőséget. 23–30
52.
K. Lijewski, majd Wisniewski lőtt gólt, elúszott a hajó – nem elsősorban a különbség miatt mondható ki. 22–29
51.
Bodó lövése után Wyszomirski ült rá a labdára.
50. Wisniewski
gyors indításból újra ötre növelte a különbséget. Dujsebajev időt kért. 22–27
49.
Ezúttal M. Jureckit nem sikerült megfogni, ő is hét méterről lőtt át. Balogh betörésből eredményes, Grabarczyk is a túloldalon. 22–26
48. Orzechowski
a szélről felkanyarodva talált be. Bodó lövését fölé tolta Wyszomirski. 21–24
47.
Chrapkowski nagy formában van, Miklert is felavatta. Ancsin lövése fölé ment.
46. Ilyést kiállították
, és hetest is kaptak a lengyelek. Mikler bejött, és védte B. Jurecki hetesét! Balogh Zs. okos, visszahúzós gólt szerzett. 21–22
45. Bodó
avatta fel a lengyel kapuba érkező szegedi kapust, Wyszomirskit, majd egy lerohanás végén Ilyés is átejtette. 20–22
44.
A visszaérkező Chrapkowski szerencsével fogott ki Székelyen. 18–22
43.
Szyba lövését fogta Székely, Harsányi próbálkozását már nem Szmal. 18–21
42.
Chrapkowski két percet kapott Szöllősi lerántása miatt.
41.
Szöllősi Sz. nem kapott hetest, Bodó órási erővel a lécet találta el.
40.
Ismét egy lengyel megugrás, Krajewski használta ki. 17–21
39. K. Lijewski
talpról vette be a kaput, Daszek leindítás végén, Császár betörésből. 17–20
38.
Újabb Chrapkowski-gól, miután átemelte Nagy Lászlót. Jönne az újabb lengyel indítás, de Székely figyelt, Harsányi gólt szerez. 16–18
37. Grabarczyk
szállt ki a meccsből két percre, Nagy László egy nagy bombával használta ki a fórt. 15–17
36.
Szöllősi ellen fújt a játékvezető, Chrapkowski nagy gólt dobott átlövésből. 14–17
35.
Passzív lengyel támadás végén Székely bokszolta ki a labdát.
34.
Ezúttal már jó Szöllősi Szabolcsnak a bejátszás, ki is használta. Michal Jurecki állította vissza villámgyorsan a kétgólos különbséget. 14–16
33. Nagy L.
passzára nem számított Szöllősi Sz. Krajewski a szélről járt túl Székely eszén. 13–15
32.
A lengyelek támadása is eredménytelen.
31.
Elkezdődött a második játékrész. A mieink labdát szereztek emberelőnyben, de Szmal védett.

30. Schuch újra lerohanás végén szerzett gólt. Majd elvett labda után emberelőnybe került a válogatott Biegler reklamálása miatt, de ezt nem sikerült kihasználni. A szünetben 14–13-ra vezettek a lengyelek.
29. Chrapowski
„mászott rá” a falra, de megérte neki. Bodóra újra nem figyelt eléggé az ellen. 12–14
28.
Rojewski mellé szálló lövése után a másik oldalon Bodó dobott nagy erővel gólt. 11–13
27. B. Jurecki
növelte ismét a lengyel előnyt hetesből. 10–13
26.
Sorozatban négy magyar gól után Chrapkowski köszönt be. 10–12
25.
Nem sikerült egyenlíteni, a játékvezetők elvették a labdát.
24. Lékai
kiállítást és hetest harcolt ki. B. Jurecki ment ki, Harsányi pedig bedobta a büntetőt. K. Lijewski mellé lőtt. 10–11
23. Michael Biegler időt kért,
de a magyar hatos fal ismét jól működött.
22.
Székely újabb ziccert védett, Lékai használta ki a lengyel rendezetlenséget, majd feltette a kezét, amiért védekezésben hibázott. 9–11
21. Lékai
közbelövésére nem tudott reagálni Szmal, majd indítás után a visszaérkező Schuch vette be a kaput. 8–11
20.
Nagy László szerzett labdát, de Varsandán ziccerét kirúgta Szmal. Rojewski az első gólját szerezte meg átlövésből. 6–11
19.
Grabarczykot kiállították a játékvezetők, de Lékai bejátszása nem volt jó Baloghnak. Lengyel belemenés, magyar labdaeladás, majd Schuch is két percet kapott reklamálás miatt, miután visszahúzták.
18.
Bodó jött a pályára, lövését védte Szmal, de védekezésben visszaért a fiatal átlövő. Ennek ellenére jött a lengyel gól Michal Jurecki révén. 6–10
17.
Székely védése következtében végigtámadhatta a válogatott a hátrány utolsó fél percét, Dujsebajev a végén időt kért.
16. Ilyést kiállították
, de Székely hetest védett! Császár hátrányból, alulról elengedett lövéssel húzza tovább a csapatot. 6–9
15.
A lengyelek remekül indítanak, jobban, mint tegnap a spanyolok, Dascek dobott ismét ziccert Székelynek. A túloldalon ismét Császár vette be a kaput. 5–9
14.
Újabb nagyon hosszú lengyel támadás, Szöllősi Sz. labdát szerezne, de visszahúzzák, Krajewski használja ki a helyzetet. 4–8
12.
Újabb gyors lengyel gól, ezúttal Grabarczyktól. 4–7
11. Császár
lendíti meg a magyar csapat szekerét. 4–6
10.
Két gyors gól a lengyelektől, előbb Bielecki átlövésből, majd Krajewski lerohanásból. 3–6
9.
Székely védése után Nagy Kornél ziccerét védte Szmal. Ám jött az újabb gyors indítás, és Nagy K. üres kapura szerezhetett gólt. 3–4
8. M. Jurecki
talált be középről. Ilyés újabb lövése után Szöllősi Szabolcs dobta be a labdát. 2–4
7.
Krajewski lerohanása végén Székely védett. Ilyés átlövését a kapus fogta.
6.
Hosszú lefolyású lengyel támadás végén hétméteres, B. Jurecki értékesítette. 1–3
4.
Császár lőtt zúgó kapufát.
3. Balogh Zsolt
egyenlített átlövésből, amire B. Jurecki válaszolt. 1–2
2.
A túloldalon K. Lijewski kezdte a góltermelést átlövésből. 0–1

1. Elkezdődött a meccs. Rögtön kapott válogatottunk egy hetest, ám Iváncsik Gergő nem talált kaput.

Piros felsőben a mieink, fehérben a lengyelek.

A németek elleni diadalmas párharc következtében a lengyelek most a vb-re készülhetnek. A január 15-én kezdődő katari seregszemlén a piros-fehérek az utóbb szabadkártyát kapó Németországgal, továbbá Dániával, Oroszországgal, Argentínával és Szaúd-Arábiával szerepelnek egy csoportban.

Legutóbb tavaly januárban találkozott a két válogatott Gyöngyösön a Provident-kupán, akkor a lengyelek 30–23-ra nyertek. A két évvel ezelőtti vb nyolcaddöntőjében a mieink örülhettek, Nagy Laciék 27–19-re győztek.