Férfi kézi KEK-döntő: Mocsaiék otthon is legyőzték Puticsékat

2012.05.25. 20:26
Jacob Heinlék (21) kettős győzelemmel szerezték meg a kupát (Fotó: sg-flensburg-handewitt.de)
Mocsai Tamás csapata, a Flensburg hazai pályán is legyőzte (32–28-ra) Putics Barna együttesét, a Gummersbachot a férfi kézilabda KEK döntőjének visszavágóján, így kettős sikerrel hódította el a kupát.

Negyedóra kiegyenlített játékot követően a Gummersbach ellen idegenben 34–33-ra diadalmaskodó hazaiak állandósították 2-3 gólos előnyüket, köszönhetően többek között Andersson nagyszerű védéseinek is.

A 23. percben 13–10-as állásnál a Gummersbach edzője időt kért ugyan, ezt követően azonban Andersson újabb bravúrjai mellett egy újabb hazai találattal már 5 góllal vezetett összesítésben a Flensburg, és bár Puticsék még egy emberelőnyt is kaptak, a szünetre tetemes előnnyel vonulhattak a hazaiak (16–11).

A második félidő elején Putics 2. góljával 20–17-re feljöttek a vendégek, sőt, két alkalommal is egy gólra csökkenthették volna hátrányukat, Andersson azonban minden alkalommal átsegítette együttesét a holtponton, így tíz perccel a vége előtt is megvolt az összesítésbeli négygólos különbség a Flensburg javára (27–24).

Öt perccel a vége előtt Djordjics hetedik alkalommal is bevette a Gummersbach kapuját 30–25-re növelve együttese előnyét, Eggert Jensen pedig emberhátrányból lefordulva végképp eldöntötte a végső győzelem kérdését (31–25).

Putics végül két góllal zárta az összecsapást, Mocsai egy kétperces kiállítással.

FÉRFI KÉZILABDA KEK
DÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
SG Flensburg-Handewitt–VfL Gummersbach 32–28 (16–11)
Flensburg, 5700 néző. V: Raluy, Sabroso (spanyolok)
A Flensburg gólszerzői: Djordjic 8, Eggert 7/4, Svan Hansen 5, Mogensen 3, Szilagyi 3, Heinl, Kaufmann, Knudsen 2-2
A Gummersbach gólszerzői: Mahé 9, Pfahl 6, Zrnic 5/3, Krause 3, Putics 2 Anic, Wiencek, Sprem 1-1.
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 4/3
KEK-győztes: a Flensburg kettős győzelemmel, 66–61-as gólkülönbséggel