Férfi kézi: hetesekkel a Flensburg nyerte a Német Szuperkupát

2019.08.21. 21:45
A Flensburg nyerte a Német Szuperkupát (Fotó: AFP)
A bajnok Flensburg nyerte a férfi kézilabda Német Szuperkupát, mivel hetesekkel legyőzte a nagy rivális kupagyőztes THW Kielt.

A Düsseldorfban, 9713 néző előtt lejátszott, végig kiélezett és nagy iramú mérkőzésen hatvan perc után 28–28 volt az állás, majd a hétmétereseknél a Flensburg kapusa, Benjamin Buric lépett elő főszereplővé, és két kieli lövést is hatástalanított. Ez volt a két tartományi rivális 100. összecsapása.

A visszavonuló Tobias Karlssont és a Veszprémbe szerződő Rasmus Laugét elveszítő Flensburg 2000 és 2013 után harmadszor hódította el a Német Szuperkupát, de az örökranglistán még messze van a kilenc elsőségnél járó Kieltől. A THW-nál ezen a meccsen debütált a kispadon az Alfred Gíslasont váltó cseh Filip Jícha, akinek nem titkolt célja, hogy 2015 után újra megnyerje a Kiellel a Bundesligát.