I. SZ. 2020.10.01 09:37 Frissítve: 2020.10.01 11:16

Férfi kézi El: egy napot csúszik, pénteken lesz a sorsolás

Az Európai Kézilabda-szövetség csütörtök helyett péntek délelőtt 11 órakor készíti el a férfi Európa-liga csoportbeosztását – tájékoztatta szerkesztőségünket a sorsolást élőben közvetítő Sport Tv. A hírt a sorozat csoportkörében érdekelt Tatabánya is megerősítette.

Vladan Maticsék pénteken kapnak ellenfeleket (Fotó: Szabó Miklós)

Az EHF közleménye szerint a sorsolás megrendezésére felkért cégben koronavírus-fertőzés gyanúja áll fenn, ezért helyetteseket kell felkérni, amit csak péntekig tudnak megoldani.

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-LIGA
Péntek, 11.00:
sorsolás (Tv: Sport1)

Az EHF-kupát felváltó sorozatra összesen 51 férficsapat adta le a nevezését, 12-nek – köztük a Tatabányának – nem kellett selejteznie, míg a többieknek legalább egyszer pályára kellett lépniük a csoportkörért, bár a vírushelyzet miatt volt olyan együttes, amely el sem kezdte az El-t.

A Balatonfüred egy meccsen búcsúzott a szlovén Trebnje ellen, a Gyöngyös pedig oda-vissza kikapott a kétszeres EHF-kupa-győztes Füchse Berlintől a második selejtezőkörben, így a mieink közül egyedül a Tatabánya maradt a pénteki sorsolásra, amelyre 11 órakor Bécsben kerül sor.

EURÓPAI KÉZILABDALIGA, FÉRFIAK, CSOPORTKÖR
Automatikusan a csoportkörbe jutottak
: Ademar León (spanyol), USAM Nimes Gard (francia), SC Magdeburg (német), GRUNDFOS TATABÁNYA KC, HC Eurofarm Peliszter (északmacedón), Orlen Wisla Plock (lengyel), Dinamo Bucuresti (román), Csehovszkije Medvegyi (orosz), Kadetten Schaffhausen (svájci), Tatran Presov (szlovák), Alingsas HK (svéd), Besiktas Aygaz (török)
A selejtezőkből jutottak a csoportkörbe: RK Nexe (horvát), IFK Kristianstad (svéd), GOG (dán), HC Metalurg (északmacedón), RK Trimo Trebnje (szlovén), Rhein-Neckar Löwen (német), Montpellier HB (francia), Sporting CP (portugál), Füchse Berlin (német), Fenix Toulouse (francia), Fivers (osztrák), HC CSZKA Moszkva (orosz)

KALAPBEOSZTÁS A SORSOLÁSRA
Első kalap:
Ademar León (spanyol), USAM Nimes Gard (francia), SC Magdeburg (német), GRUNDFOS TATABÁNYA KC
Második kalap: Orlen Wisla Plock (lengyel), Dinamo Bucuresti (román), Kadetten Schaffhausen (svájci), Alingsas HK (svéd)
Harmadik kalap: HC Eurofarm Peliszter (északmacedón), Csehovszkije Medvegyi (orosz), Tatran Presov (szlovák), Besiktas Aygaz (török)
Negyedik kalap: Fenix Toulouse (francia), Montpellier HB (francia), Füchse Berlin (német), Rhein-Neckar Löwen (német)
Ötödik kalap: Fivers (osztrák), RK Nexe (horvát), GOG (dán), Sporting CP (portugál)
Hatodik kalap: HC Metalurg (északmacedón), RK Trimo Trebnje (szlovén), IFK Kristianstad (svéd), HC CSZKA Moszkva (orosz)

2020.10.22 18:21:26

Kézilabda BACSKAI JÁNOS

Az első félidőben nagyon jól kézilabdázott a magyar csapat, de a szünet után sokkal jobb volt a Meskov Breszt.

2020.10.20 23:28:17

Kézilabda VINCZE SZABOLCS

NS-VÉLEMÉNY. Vezetőedzőként valószínűleg túl nagy volt a kihívás.

2020.10.18 15:31:11

Kézilabda R. Gy.

Sokáig tartotta a lépést a CSM-mel a Fradi, de végül hat góllal nyertek a hazaiak.

2020.10.17 16:58:00

Kézilabda RUSZNÁK GYÖRGY

A második félidőben a Valcea tehetetlen volt a kiváló győri támadásokkal szemben.

2020.10.15 20:06:49

Kézilabda BACSKAI JÁNOS

Győzhetett volna a magyar csapat, de a kevesebbet hibázó Porto zsebelte be a két pontot.