Férfi kézi EHF-kupa: tatabányai sikerrel indult a csoportkör

2017.02.08. 22:23
Szöllősi Szabolcs nagy harcot vívott az izraeliekkel (Fotó: Szabó Miklós)
A Grundfos Tatabánya hazai pályán 27–24-re legyőzte az izraeli Maccabi Tel-Avivot a férfi kézilabda EHF-kupa csoportkörének első fordulójában.

A Tatabánya csapatkapitánya, a magyar válogatott tapasztalt jobbszélsője, Harsányi Gergely sérülés miatt nem lépett pályára a találkozón, amelyet a győri Audi Arénában rendeztek, a tatabányai sportcsarnok ugyanis nem felel meg az európai szövetség követelményeinek.

Az oldalvonal mellett a Pick Szeged két korábbi vezetőedzője, az egyaránt szerb Vladan Matics és Dragan Djukics nézett farkasszemet egymással, előbbi a Tatabánya, utóbbi pedig az Izraelben bajnoki címvédő, és jelenleg százszázalékos teljesítménnyel listavezető Maccabi trénereként.

Mindkét csapat jól védekezett a meccs elején, így az első félidő feléig csak nyolc gól született (5–3). A folytatásban is szorosan alakult az állás, a magyar együttes magabiztosan őrizte előnyét, de háromgólosnál nagyobb különbséget nem tudott kialakítani.

Az első felvonás hajrájában 12–9-re vezetett a Tatabánya, de Chen Pomeranz vezérletével a 35. percre fordítottak a vendégek (12–13). A továbbiakban jó ideig felváltva vezettek a csapatok, majd a Maccabi időkérése után három gyors tatabányai ellentámadás következett, amelyet a montenegrói Milos Vujovics mindannyiszor góllal fejezett be (25–21).

Az izraeli együttes több mint nyolc percig nem dobott gólt, ennek is köszönhetően a magyar csapat végül három találattal győzött (27–24).

Hazai oldalon hét góllal Vujovics, a vendégek részéről pedig tíz találattal Pomeranz volt a legeredményesebb játékos. A C-csoportban a dán KIF Kolding és a német SC Magdeburg szerepel még, a magyar együttes jövő vasárnap a németek otthonában folytatja szereplését. A kvartettből az első kettő jut a negyeddöntőbe.

FÉRFI KÉZILABDA EHF-KUPA
C-CSOPORT, 1. FORDULÓ, C CSOPORT

GRUNDFOS TATABÁNYA KC–MACCABI TEL-AVIV 27–24 (12–10)
Győr, Audi Aréna, 1200 néző. V: Alijev, Agafisijev (azeriek)
TATABÁNYA: SZÉKELY M. – Leimeter 1, Grigoras 4, Vranjes 1, Szöllősi B., Ilyés 2, VUJOVICS 7 (3). Csere: Tóth M. (kapus), Sipos A. 1, Pásztor Á. 3, Szöllősi Sz. 2, JUHÁSZ Á. 4, Bozovics 2, Dénes. Edző: Vladan Matics
TEL-AVIV: Tepper – BOSKOVICS 5, Sztridom, Turel, Davda 3, Szicsenko, C. POMERANC 10 (2). Csere: Djordjevics, Sem (kapusok), Natan 1, Levy, Halfon, Appo, G. POMERANC 5 (1). Edző: Dragan Djukics
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–2. 14. p.: 5–3. 23. p.: 10–7. 35. p.: 12–13. 40. p.: 16–14. 45. p.: 18–18. 49. p.: 19–20. 56. p.: 25–21
Kiállítások: 12, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/3