Férfi kézi EHF-kupa: óriásit küzdve nyert a Csurgó

2014.03.22. 17:40
A válogatott Szöllősi Szabolcs négy gólt szerzett (Fotó: MTI/Varga György)
A Csurgó kézilabdacsapata négygólos győzelmet aratott a férfi EHF-kupa csoportkörének ötödik fordulójában hazai környezetben a spanyol León ellen, és elérhető közelségbe került a negyeddöntős továbbjutáshoz.

A kezdés kiegyenlített volt, amelyben a Szöllősi Szabolcs által vezényelt házigazdák kezdeményeztek, a vendégek viszont tapadtak. Utóbbiak mínusz kettes állásnál (5–3) gyors időkéréssel próbálták meg rendezni a sorokat, mielőtt nagyobb bajuk lett volna. Ez sikerült is nekik, jól zárt a védekezésük, a Csurgó picit tanácstalanná vált támadásban. Mire azonban a 13. percre a León utolérte a házigazdákat (6–6), Kosta Savic villant kétszer, és ismét elhúzott a Csurgó. A kőkemény védő, Borsos Tamás pillanatai következtek, aki a csurgói kapu előtt nagy igyekezetében pont Szavics arcába kapott bele – mutatták is az érkező gyúrók, hogy könyökölt a spanyol beálló, de szegény abszolút ártatlan volt, ketten feszítették hátra a testét hátulról, plusz jött még ráadásnak Savic –, majd fórnál fölöslegesen kiállíttatta magát. Legalábbis kapunak háttal álló, attól 12 méterre lévő ellenfélnek kár kitépni a karját tőből hátulról... Miután visszajött, ismét hátulról döntött fel egy leóni játékost, aki arcát fogva terült el a földön. A kiváló felépítésű csurgói védő lelkesedése azonban elvitathatatlan volt, és mivel társai azért a játékra, a gólszerzésre is odafigyeltek, már a 20. percre öttel megléptek (14–9), és a kapkodós hajrában, alaposan kinyitott gólzsákkal még a szünet előtt hatgólos előnyre tettek szert (20–14).

A pihenő után feljavultak a védelmek, kevés volt a gól, csurgói részről ekkor a bravúrkapus, Piotr Wyszomirski is több remek védéssel vétette észre magát. A tét nagyságának megfelelően továbbra is kőkemény ütközések és brusztok jellemezték a mérkőzést, amelybe nem egy kisebb kakaskodás is belefért. Mindenáron középen erőltette a támadások befejezését a León, még olyan áron is, hogy belement az adok-kapokba. Illetve esetükben döntően a kapokba, ami viszont csurgói kiállításokat is ért. A 40. percre csak az eredmény változott, a különbség nagyságrendje nem (23–18). A második félidő közepén emberfórját kihasználva lopta magát közelebb a León, feljött mínusz háromra. Kritikus időszak volt, indokolt volt a hazai időkérés. A Csurgó megfelelt a pszichés nyomásnak, hogy az ellenfél ott volt lőtávolon, és bár volt esélye a Leónnak a mínusz kettőre is, amikor nagy szükség volt, valaki mindig vállalt egy gólt hazai részről. A hajrá utolsó öt percéhez érve aztán közte kettő is volt már az eredmény, a Csurgó utolsó erőtartalékjait mozgósítva próbált meg korábbi előnyéből megélni, és elsősorban a védekezésére koncentrált. Másfél perc volt hátra, amikor mindössze egy gól maradt meg a csurgói előnyből, Pordán Bálint beállóból aztán fontos gólt szerzett, majd elkapkodott leóni támadás után már az idővel is játszhattak a hazaiak. A kinyíló spanyol védelmet Grebenár Gábor büntette góllal, eldöntve ezzel a mérkőzést, amelynek utolsó gólját a csurgóiak spanyol légiósa, Alberto Aguirrezabalaga szerezte honfitársai szomorúságára (31–27).

FÉRFI KÉZILABDA EHF-KUPA

A-CSOPORT, 5. FORDULÓ
CSURGÓI KK–ADEMAR LEÓN (spanyol) 31–27 (20–14)
Csurgó, 1000
néző. V: Mitrevszki, Todorovszki (macedónok)
CSURGÓ: Wyszomirski – A. Aguirrezebalaga 3, SAVIC 5, PUHOVSZKIJ 4, SZŐLLŐSI SZ. 4, Lele 2, Nagy M. 2. Cs: Pallag (kapus), Herbert, GREBENÁR 5, Gazdag 3, Borsós, PORDÁN 3, Országh, Győri-Dani, Füstös. Edző: Imre Vilmos
ADEMAR LEÓN: Llamazares – Vejin 2, Carou 1, CASTRO ALVAREZ 5, CARRILLO 3, Tatarincev 1, Alonso García 3. Cs: Sánchez, Molina Martínez, Pineiro 1, García Vega 2, Asanin, DACSEVICS 6 (4), Domenech, López Álvarez 2, Díez Villamanán 1. Edző: Daniel Gordo Ríos
Az eredmény alakulása. 7. p.: 5–3. 16. p.: 10–7. 24. p.: 17–10. 42. p.: 24–20. 59. p.: 28–27
Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Hétméteresek: –, ill. 5/4
Imre Vilmos:
– A legnagyobb köszönet a közönségünknek jár. Az első félidőben tudatosan, taktikusan játszottunk, a másodikban inkább a szívünk vitt előre bennünket.
Daniel Gordo Ríos: – Az első félidőben lefutott minket a Csurgó, nem nagyon tudtunk mit kezdeni vele. A második félidőben a nyitott védekezés hatékonyabb volt, kicsit feljöttünk, de ebben a légkörben ennél többet nem is tudtunk tenni.