Férfi kézi EHF-kupa: vereséget szenvedett a Csurgó Lundban

2014.03.16. 18:44
Lele Ákost (a labdával) választották a meccs legjobbjának (a Csurgó Facebook-oldala)
Két góllal, 28–26-ra kikapott a Csurgó a svéd Lugi otthonában a férfi kézilabda EHF-kupában.

Fárasztó, kétnapos utazással érte el célját, a svédországi Lundot a Csurgói KK, amely EHF-kupa-csoportmérkőzésre érkezett itthon már legyőzött (25–22) ellenfeléhez. Imre Vilmos edző a comb- és bokasérüléssel bajlódó Vadkereti Gabrielt kénytelen volt itthon hagyni, valamint a lövő kezét fájlaló Oláh Gáborra sem számíthatott. A Lundban a korábbi hírekkel ellentétben mégsem játszott a beállós Magnus Jernemyr, a csapat legjobbja.

Az első félidőben többnyire a Csurgó tudott vezetni egy góllal, de a Lugi nem szakadt le, és bár két gól is volt a hátránya, végül 14–13-ra ment a magyar csapat a szünetben. A második játékrész elejét elrontotta a Csurgó, a Lugi fordítani tudott, és már nem is engedte ki a kezéből a találkozót. A meccs utolsó negyedéhez érve 24–19 is volt a hazaiak előnye, innen csak mínusz kettőig tudott feljönni a Csurgó. 28–26-ra győzött a Lugi, nem sikerült az idegenbeli pontszerzés. A meccs legjobbjának Lele Ákost választották meg.

A csak kétgólos lundi vereség értéke, hogy mivel itthon hárommal nyert a Csurgó, azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény neki kedvez. Március 22-én a León látogat Csurgóra, majd 29-én Hannoverben zárja a csoportküzdelmeket a magyar csapat.

FÉRFI KÉZILABDA EHF-KUPA (16-OS FŐTÁBLA)
A-CSOPORT, 4. FORDULÓ
LUGI LUND (svéd)–CSURGÓI KK 28–26 (13–14)

Lund, 3500 néző. V: Cvetko, Kavalar (szlovénok)
LUGI: Christensen – Wickman 2, Erntsson 2, Skäremo 1, JILDENBÄCK 7, HIPPE 2, Meijer 1. Csere: Larsson (kapus), Leijonborg, Sjölin 4, Hallberg 3, Milosevic 1, Tingsvall 2, Gudmundson 3. Edző: Tomas Axnér
CSURGÓ: Wyszomirski – Aguirrezabalaga 2, Szavics, Puhovszkij 3, SZÖLLŐSI 3, LELE 11, Nagy M. 2. Csere: Herbert 2, Grebenár 1, Gazdag 1, Borsós 1, Pordán, Országh. Edző: Imre Vilmos
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–4. 18. p.: 8–10. 38. p.: 18–16. 46 p.: 24–19. 55. p.: 25–22
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 3/2
Tomas Axnér:
– Hazai pályán sikerült nyernünk, ezt is vártam s ezt is mondtam legutóbb Csurgón. Kiegyenlítettek az erőviszonyok a csoportunkban, még bárki továbbjuthat, ezért nagyon fontos volt a két pont megszerzése.
Imre Vilmos: – Jól kezdtünk, az első félidőt a kezünkben tartottuk. Érthetetlen, hogy a második félidőben tizenöt percen át miért blokkoltunk le. Ezután már csak futottunk az eredmény után.

A másik mérkőzésen: Hannover (német)–Ademar León (spanyol) 27–26