Férfi kézi EHF-kupa: második csoportmeccsén is kikapott a Balatonfüred

2019.02.14. 19:52
Második csoportmérkőzésén is vereséget szenvedett a Balatonfüred is a férfi kézilabda EHF-kupában, 29–24-re kapott ki a címvédő Füchse Berlintől.

Csoknyai István csapata az első félidőben jól tartotta magát a német Füchse Berlin ellen, a nagyszünetben mindössze két gól volt a hátránya (16–14). A második játékrészben azonban a Berlin elhúzott nyolc találattal, ezzel szemben a Balatonfüred megtorpant támadásban, nem tudta kihasználni a helyzeteit.

Hiába volt kettős emberelőnyben is a Balaton-parti együttes, hátrányán még ebben az időszakban sem tudott faragni – a Füred az utolsó percekben rákapcsolt, s kozmetikázni tudott az eredményen, de ezzel együtt is 29–24-re kikapott.

Ez volt a magyar csapat második veresége az EHF-kupa csoportkörében – a fürediek az első körben a spanyol Logrono La Riojával szemben is 29–24-re maradtak alul.

Veszprém, 1500
néző. V: Leszczynski, Piechota (lengyelek)
BALATONFÜRED:
FAZEKAS – Hornyák, KEMÉNY 4, Uelington 1, TOPIC 2, Szöllősi B. 2, Bóka 2. Csere: Bősz (kapus), Déber, Németh B. 1, Kancel, Szemjonov 3, MÁTHÉ D. 9 (3). Edző: Csoknyai István
BERLIN:
HEINEVETTER – LINDBERG 6 (3), WIEDE 5, Holm 3, Marszenics 2, ELÍSSON 7, DRUX 4. Csere: Semisch (kapus), Gojun, Fritz, Schmidt 1, Matthes, Reissky 1, Koch. Edző: Velimir Petkovic
Az eredmény alakulása. 5. perc:
0–3. 10. p.: 3–5. 16. p.: 6–10. 22. p.: 9–12. 28. p.: 13–15. 35. p.: 17–17. 43. p.: 18–23. 49. p.: 19–26. 55. p.: 21–29
Kiállítások:
6, ill. 12 perc
Hétméteresek:
3/3, ill. 3/3
Csoknyai István:
– Az egész csapatot dicsérnem kell, játékosaim ezúttal jól dolgoztak. Úgy érzem, előbbre léptünk a múlt heti EHF-kupa-meccsünkhöz képest. Sokáig tudtuk tartani a lépést a berlini sztárcsapattal, a kupa védőjével. Kezdjük felvenni az európai topklubok ritmusát, ez biztató a folytatásra nézve.
Velimir Petkovic:
– A jó kezdés után túl hamar azt hittük, megnyertük a meccset. A magyarok jól harcoltak, felzárkóztak, és csak a hajrában tudtunk nagyobb előnyt szerezni.