Férfi kézi EHF-kupa: kettővel nyert a Szeged Eperjesen

2014.02.22. 19:34
Larholm vezérletével nyert a Szeged Eperjesen (Fotó: Szabó Miklós – archív)
A férfi kézilabda EHF-kupa C-csoportjának harmadik fordulójában a Pick Szeged 31–29-re győzött a Tatran Presov otthonában Eperjesen.

Belealudt a meccs első perceibe a Pick Szeged. Bár Ancsin Gábor szerezte a találkozó első gólját, az eperjesiek egymás után háromszor is bevették Mikler Roland kapuját. Ha a válogatott kapus a kapott gólok mellett nem hárít három ziccert, nagy bajba kerülhetett volna a Pick a meccs elején. (6. perc: 3–1)

A félidő derekára feljavult a szegediek támadójátéka, bár szívósan küzdöttek a hazaiak, egyre jobban látszott a két csapat közötti tudásbeli különbség. (19. perc: 8–9)

Az egyébként is sérülések tizedelte Pick gondjait tovább tetézte, hogy az alkalmanként túlzottan keményen védekező eperjesiek Mindegíát semlegesítették egy jól irányzott jobb csapottal. A játékvezetők sípja néma maradt, pedig a spanyol irányítónak az orrából ömlött a vér és látási zavarokra panaszkodott – az első diagnózis szerint kisebb agyrázkódást szenvedett. Ez az intermezzo azonban nem zavarta meg a szegedieket, akik egyre nagyobb előnyt építettek maguknak. Jonas Larholm és Balogh Zsolt járt az élen a gólszerzésben, így a félidőre négygólos előnnyel mehetett pihenni a Pick. (30. perc: 14–18)

Amilyen nehezen hozta össze előnyét a Szeged, olyan gyorsan adta le. Csakúgy, mint az első félidőben, most is pontatlanul támadtak a vendégek, védekezésben is becsúszott egy-egy hiba, amit az eperjesiek kihasználtak, és egyenlítettek. (39. perc: 22–22)

Jonas Larholmot azonban csak nagyon nehezen tudták tartani a hazaiak. A svéd klasszis büntetőt harcolt ki, amit értékesített, majd a beállós helyéről is eredményes volt, sőt átlövésből is betalált – ez adott némi lendületet a Szegednek. (44. perc: 24–26)

A kapuban a Mikler Rolandot váltó Tatai Péter is hozta a bravúrokat, így ha nem is könnyen, de tartani, sőt növelni is tudta előnyét a Pick. A hajrára ismét négygólosra nőtt a szegedi előny, azonban egy másodpercig nem pihenhettek a játékosok. A szívósan küzdő Presov az utolsó percig éles csatára késztette a magyar bajnokság listavezetőjét, bár a szegedi siker egyetlen percig sem volt kérdéses a végén. A végén a csapatot elkísérő 150 szegedi szurkoló így nemcsak a születésnapos Vadkerti Attilát, de a csapatot is joggal ünnepelte. (60. perc: 29–31)

A Szeged újabb győzelmével vezeti a csoportját az EHF-kupában, és ha a következő fordulóban hazai pályán is győzni tud a Tatran Presov ellen, bejut a negyeddöntőbe.

FÉRFI KÉZILABDA, EHF-KUPA
C-CSOPORT, 3. FORDULÓ

Tatran Presov (szlovákiai)–Pick Szeged 29–31 (14–18)
Eperjes, 3500 néző. V: Baranowski, Lemanowicz (lengyelek)
PRESOV: Verkics – Hrstka 3, Rábek 1, Pejovics 3, Tumidalsky, Kristopans 3, T. Urban 5 (3). Csere: Krupa (kapus), Cip, Krzysztofik 4, Radcsenko, Krok 7, Sadovyi 3. Edző: Peter Hatalcík
SZEGED:
Mikler – Laszica 4, Ancsin 2, Mindegía 1, Zubai 1, Ilyés, Källman 3. Csere: Tatai (kapus), Prce 3, Larholm 8 (2), Balogh 7 (1), Vadkerti 2, Gidai, Vranjes. Edző: Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–1. 11. p.: 5–6. 21. p.: 9–11. 27. p.: 12–17. 35. p.: 17–21. 39. p.: 22–22. 48. p.: 26–28. 51. p.: 26–30. 53. p.: 28–31
Kiállítás: 10, ill. 10 perc
Héméteresek: 3/3, ill. 6/3
Peter Hatalcik:
– Többször is volt lehetőségünk, hogy a Szeged fölé kerekedjünk, ám a kritikus pillanatokban kiderült, sokkal rutinosabb, érettebb a magyar együttes.
Carlos Pastor: – Az első félidőben sok támadást fejeztünk be gól nélkül, a másodikban is hullámzott néha a játékunk. Amikor a Tatran felzárkózott, tartottuk a taktikai fegyelmet. Több jó szakaszunk volt, ezeket kell hosszabbá tenni.

1. PICK SZEGED 3 3 85–79 +6 6
2. Nantes (francia) 2 1 1 64–55 +9 2
3. Tatran Presov (szlovák) 3 1 2 93–98 –5 2
4. Kristianstad (svéd) 2 2 53–63 –10 0