Férfi kézi EHF-kupa: hazai vereségével kiesett a Tatabánya

2013.10.19. 19:38
A Grundfos Tatabánya férfi kézilabdacsapata hazai pályán 24–20-ra kikapott a svéd Lugitól, így nem jutott be a legjobb 32 közé az EHF-kupában.

A Tatabánya idegenben több alapemberét nélkülözve bravúros döntetlent ért el (úgy lett 27–27 Svédországban, hogy könnyen nyerhetett is volna), így jó helyzetben várhatta a visszavágót. Debre Viktor csapata ezúttal is tartalékosan állt fel, bár Katzirz Dávid már vállalni tudta a játékot. A Tatabánya 11–9-re elveszítette az első félidőt, a második játékrész elején pedig Katzirzot, a korábbi válogatott átlövőt ugyanis egy szabálytalansága után végleg kiállították.

A svédek ezután még inkább elhúztak (hét góllal is vezettek már), és Debre Viktor hiába kért időt kétszer is, ez sem használt. A Tatabányának csak az eredmény kozmetikázása sikerült a hajrában, így erre az idényre befejeződtek számára a nemzetközi kupaküzdelmek.

FÉRFI KÉZILABDA EHF-KUPA
A 32 KÖZÉ JUTÁSÉRT, VISSZAVÁGÓ
GRUNDFOS TATABÁNYA KC–LUGI HF (SVÉD) 20–24 (9–11)
Tatabánya, 1000
néző. V: Freitas, Carvalho (portugálok)
TATABÁNYA: PAUL – Kanyó Á. 2, Bodó 5, Rossoni, DÉNES 2, Harsányi 3, Kiss Á. 2. Csere: Mazák 1, KATZIRZ 4, Juhász Á. 1, Nagy Sz., Djukic, Nenadic, Bartók. Edző: Debre Viktor
LUGI: LARSSON – SKÄREMO 5, Hippe 2, Hallberg 2, Wickman 1, Tingsvall 2, MEIJER 7. Csere: MILOSEVICS, Jildenback 1, Leijonborg 1, Ernstsson 1 (1), Jeppsson 1, Roth 1 (1). Edző: Tomas Axnér
Az eredmény alakulása. 9. perc: 2–2. 12. p.: 3–4. 18. p.: 4–7. 26. p.: 7–9. 36. p.: 11–14. 42. p.: 12–18. 54. p.: 16–23
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/0, ill. 2/2
Továbbjutott: a Lugi, 51–47-es összesítéssel
Debre Viktor:
– A szív és az akarat most is megvolt, de rengeteg helyzetet elpuskáztunk, ami ezen a szinten már nem fér bele. Kár érte, mert megvolt a lehetőségünk a továbbjutásra. Katzirz kizárása megpecsételte a sorsunkat.
Tomas Axnér: – Jobban akartuk a sikert, pedig most fordított volt a helyzet, mint Svédországban: nekünk hiányzott a jobbik kapusunk és a legjobb átlövőnk. Ellenben felkészültünk a Tatabánya taktikájából.