Férfi kézi EHF-kupa: háromgólos előnyt szerzett a Csurgó

2015.10.11. 19:45
Fordulatos végjáték után a Csurgó 30–27-re nyert a lengyel Pogon Szczecin otthonában a férfi kézilabda EHF-kupában, a 32 közé jutásért rendezett párharc első mérkőzésén.

A magyar klub tájékoztatása szerint a Csurgó az 52. percben 24–20-ra vezetett, ám négy perccel később már a hazaiaknál volt az előny (27–26). Az utolsó négy találat azonban a vendégeké volt.
A visszavágót jövő szombaton rendezik Nagyatádon.

FÉRFI KÉZILABDA EHF-KUPA
2. FORDULÓ (A LEGJOBB 32 KÖZÉ JUTÁSÉRT)
ELSŐ MÉRKŐZÉS
POGON SZCZECIN (lengyel)–CSURGÓI KK 27–30 (13–18)
Szczecin, 1600
néző. V: K. Gasmi, R. Gasmi (franciák)
POGON SZCZECIN: Tatar – Jedzainiak, Zaremba 5, Walczak 3, Bruna 2, Gierak 8, Krysiak 1. Cs: Krynski (kapus), Grzegorek, Krupa 3, Biernaczki, Kniazeu 5, Fedenczak. Edző: Rafal Bialy
CSURGÓ: Székely M. – Hornyák P., Csavor 3, Herbert, Hadziomerovic 1, FALUVÉGI 10, Gazdag 4 (1). Cs: Bartucz (kapus), Pordán 3, Nagy M., Vadkerti G. 2, Mikita, Pazin 2, MOTA 5 (1), Hanusz, Gebhardt. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 12. perc: 5–7. 21. p.: 10–13. 28. p.: 12–17. 38. p.: 16–18. 50. p.: 25–25. 58. p.: 27–29
Kiállítások: 10, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/2
Sótonyi László:
– A párharc felénél kedvezően állunk, de még hátravan a visszavágó. A támadásainknál megvalósítottuk azt a játékot, amit terveztünk, védekezésben azonban voltak hiányosságaink. Első mérkőzésnek ez kiváló volt, de még nincs vége, a továbbjutás még nem dőlt el.