Férfi kézi EHF-kupa: fontos győzelmet aratott a Csurgó

2014.02.23. 20:51
Győzni tudott a Csurgó a férfi kézilabda EHF-kupa csoportkörének harmadik fordulójában. A magyar csapat hazai pályán három góllal felülmúlta a svéd Lugit, ezzel feljött a második helyre a kvartettben az Ademar León mögé.

Remek első félidőt produkált a magyar csapat, a játékrész második felére állandósította a többgólos különbséget, egészen pontosan a szünetben hét találat volt Imre Vilmos legénységének előnye, ami megnyugtatónak nevezhető. 17–1017–10

A fordulás után kicsit az öltözőben ragadt a Csurgó, volt egy kilencperces gólcsendje a magyar csapatnak, amit a Lugi kihasználva két gólra is felzárkózott (19–17). Ezután magára talált a Csurgó, Nagy Máté törte meg a jeget, majd egy gyors indításból négyre növelte előnyét a hazai gárda.

Ennél közelebb nem is engedte magához a svéd csapatot a későbbiekben, pedig az utolsó két percet emberhátrányban töltötte a pályán Kosta Savic kiállítása miatt. Az előnyből maradt így is, a végén még egy kihagyott hetes is belefért, háromgólos győzelmet aratott a magyar együttes. 25–22

A Csurgó így három forduló után négy ponttal a második helyen áll az A-csoportban.

FÉRFI KÉZILABDA
EHF-KUPA, A-CSOPORT, 3. FORDULÓ

CSURGÓI KK–LUGI HF (svéd) 25–22 (17–10)

Csurgó, 1500 néző. V: V. Pavel, M. State (románok)
CSURGÓ: WYSZOMIRSKI – Aguirrezabalaga 1, Szavics 3, PUHOVSZKIJ 4, SZÖLLŐSI 3, Lele 2 (1), Nagy M. 4. Csere: HERBERT 1, GREBENÁR 3, Gazdag 1, Borsós, Oláh 1, Pordán 2, Országh. Edző: Imre Vilmos
LUGI: Christensen – Wickman-Modigh 2, ERNSTSSON 4 (3), Skäremo 2, JILDENBÄCK 5, HIPPE 7, Meijer 1. Csere: Larsson (kapus), Leijonborg, Sjölin, Hallberg, Norman, Milosevic, Roth, Jeppsson 1. Edző: Tomas Axnér
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–2. 8. p.: 4–2. 13. p.: 6–4. 18. p.: 10–5. 21. p.: 13–6. 29. p.: 16–9. 34. p.: 18–13. 43. p.: 19–17. 49. p.: 22–17. 50. p.: 23–18. 57. p.: 25–19. 60. p.: 25–21
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/1, ill. 3/3
Imre Vilmos:
– Nagyon fontos két pontot szereztünk, gratulálok a csapatomnak, az első félidőben azt gondolom, hogy hoztuk azt, ami elvárható volt. Kiváló kapusteljesítmény és jó védekezés mellett jelentős előnyt szereztünk, köszönöm a szurkolóknak a fantasztikus hangulatot.
Tomas Axnér: – Az első félidőben egy olyan Csurgóval találkoztunk, amellyel nem tudtunk mit kezdeni, ráadásul a kapusa rendkívül jól teljesített. A második félidőre feljavult a játékunk, de az már csak az eredmény szorosabbá tételéhez volt elég. Fantasztikus dolog egy ilyen kisvárosnak egy ilyen csapat, és az a hangulat, ami itt fogadott bennünket. Nagyon örülünk, hogy itt lehettünk, megérdemelten nyerte meg a mérkőzést a Csurgó.