Férfi kézi EHF-kupa: egyszer sem vezetett, de pontot szerzett a Tatabánya

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2020.02.22. 18:59
Az egy pontnak is nagyon örülhettek a tatabányaiak (Fotó: Hagymási Bence/Komárom-Esztergom Megyei 24 Óra)
A Tatabánya 24–24-es döntetlent játszott a francia Pays d'Aix Université Club csapatával a férfi kézilabda EHF-kupa csoportkörének harmadik fordulójában, szombaton Győrben.

A házigazdáknál ezúttal is két irányító, Juhász Ádám és Győri Mátyás hiányzott sérülés miatt.

Vladan Matics vezetőedző már a negyedik percben időt kért, mert csapata pontatlan játékkal kezdett, és a vendégek 3–0-ra elhúztak. A hetedik percben szerezte első gólját a Tatabánya, amely Ancsin Gábor vezérletével egy 5–1-es sorozattal felzárkózott, ám az első félidő hajrája a pontosabban célzó franciáknak sikerült jobban, így négy gól volt a különbség a szünetben.

A második felvonás elején a magyar csapat egy 6–1-es szériával egyenlített. Az 58. percben emberelőnyben, egygólos hátránynál a bosnyák beálló, Vladimir Vranjes ziccert hibázott, a következő támadásból a Pays d'Aix betalált. Ekkor úgy tűnt, eldőlt a meccs, ám az orosz Vitalij Komogorov gólja után, az utolsó percben a franciák a kapufát találták el, Ancsin Gábor pedig öt másodperccel a vége előtt egyenlített. A Tatabánya egyszer sem vezetett a mérkőzésen, egy pontot mégis megmentett.

A mezőny legeredményesebb játékosa Ancsin volt hat góllal, Komogorov ötször volt eredményes.

Az egy győzelemmel és két döntetlennel álló Tatabánya jövő vasárnap a PAUC otthonában folytatja szereplését az EHF-kupa csoportkörében.

FÉRFI KÉZILABDA EHF-KUPA
CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ
D-CSOPORT

GRUNDFOS TATABÁNYA KC–PAUC HANDBALL (francia) 24–24 (11–15 )
Győr, 2700 néző. Vezette: Jovic, Arnautovic (bosnyákok)
TATABÁNYA: BARTUCZ – Hornyák 3 (1), ANCSIN 6 (1), SIPOS A. 1, Ilyés, Vranjes 4, Davidovics. Csere: Borbély (kapus), Holpert 1, Borzas 2, KOMOGOROV 5, Balogh Zs. 1, Szász A. 1, Dénes. Edző: Vladan Matics
PAUC: PARDIN – Loesch 3, Larsen 2, Gaudin 2, Pecina Tome 2, GONI LEOZ 5, HONRUBIA 4. Csere: Konan, REY MORALES 3, Kavticnik 3 (3), Paris. Edző: Jerome Fernandez
Az eredmény alakulása. 6. perc: 0–4. 10. p.: 1–6. 14. p.: 3–9. 19. p.: 5–10. 25. p.: 7–11. 35. p.: 12–17. 44. p.: 19–19. 53. p.: 20–22. 57. p.: 22–24
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/3
Vladan Matics:
– Büszke vagyok a csapatomra, mert a sok hiányzó ellenére ilyen eredményt ért el. Mondtam én már korábban, hogy a PAUC a legerősebb gárda a csoportunkban, most ezt meg is tapasztalhattuk, pedig álmosan kezdtünk. Ebben az állapotunkban, számunkra az egy pont igazi csúcs.
Jerome Fernandez: – Én is csak dicsérhetem a csapatomat. Az első játékrészben jól védekeztünk, a másodikban viszont már nem ment olyan jól, és ez végül egy pontunkba került.

A csoport másik mérkőzésén: BM Logrono La Rioja (spanyol)–Füchse Berlin (német) 26–25