Férfi kézi EHF-kupa: a Tatabánya nagyon közel a negyeddöntőhöz

2017.03.25. 15:32
Milos Vujovics volt a Tatabánya egyik legjobbja (Fotó: Szabó Miklós, archív)
A férfi kézilabda EHF-kupa csoportkörének ötödik fordulójában a Tatabánya idegenben 24–20-ra legyőzte az izraeli Maccabi Tel-Avivot, így a második helynél hátrébb már nem végezhet a C-csoportban, azaz nagyon közel került a negyeddöntőbe jutáshoz.

A Maccabi Tel-Aviv pofozógépnek számít a csoportban – az első négy mérkőzését elveszítette –, a Tatabánya mégsem számíthatott könnyű meccsre, hiszen hazai pályán csak három góllal győzte le az izraeli csapatot.

A magyar együttesnek időbe telt, mire felvette a találkozó ritmusát, a hazaiak nagyon jól tartották magukat, sőt a 24. percig ők diktálták a tempót. Utána a Tatabánya fordított, melynek az első félidőben Milos Vujovics volt a vezére, majd a játékrész második felében Szöllősi Szabolcs is felnőtt mellé, és kétgólos előnyt harcolt ki a félidő végére (10–12).

A fordulás után elaludtak a vendégek, a Maccabi Tel-Aviv egy 4–0-s szériával ismét előnybe került (15–13), ám utána eszméltek a mieink, Vujovicsék is futottak egy 4–0-t, így visszavették a vezetést (15–17).

Ezek után az izraeliek még egyenlítettek, ám ezt követően több mint nyolc percig nem dobtak gólt, amit a Tatabánya kihasznált, és eldöntötte a meccset (17–22). Az utolsó percekben a Maccabi faragott a hátrányán, de a magyar csapat győzelme ekkor már nem forgott veszélyben (20–24).

A Tatabánya a második helynél hátrébb már nem végezhet a C-csoportban, azaz nagyon közel került a negyeddöntőbe jutáshoz. Amennyiben a final fourt rendező Göppingen megnyeri csoportját, a négy csoport három legjobb másodikja szerepelhet a negyeddöntőben.

FÉRFI KÉZILABDA EHF-KUPA
C-CSOPORT, 5. FORDULÓ
MACCABI TEL-AVIV (izraeli)–GRUNDFOS TATABÁNYA 20–24 (10–12)
Tel-Aviv, 500 néző. V: Nabokau, Kulik (fehéroroszok)
TEL-AVIV: Tepper – BOSKOVICS 6, Sztridom 1, Turel 1, Davda 2, C. POMERANC 5 (2), Szicsenko. Csere: Djordjevics (kapus), Natan, Levy 1, Halfon, Appo 1, G. Pomeranc 3. Edző: Dragan Djukics
TATABÁNYA: TÓTH M. – VUJOVICS 11 (1), Bozovics, VRANJES 5, Leimeter, Grigoras 1, Harsányi 2. Csere: Székely M. (kapus), Ilyés, Sipos A., Dénes, SZÖLLŐSI SZ. 4, Pásztor Á., Szöllősi B. 1. Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 5. p.: 2–1. 9. p.: 3–4. 12. p.: 6–4. 24. p.: 8–8. 37. p.: 15–13. 44. p.: 15–17. 52. p.: 17–21. 56. p.: 18–23. 58. p.: 20–23
Kiállítások: 10, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 2/1
Dragan Djukics:
– Az első félidő végén elkerülhető hibákkal adtunk előnyt a rutinosabb Tatabányának. A másodikban kiderült, milyen határai vannak együttesemnek. A vendégek hibáztak, mi mégsem tudtunk élni a lehetőséggel, mert nincs kellő nemzetközi rutinunk, se elegendő jó cserénk, emiatt lelassult a játékunk. Mégsem vagyok szomorú, mert gyorsan közelítünk a jobb európai gárdákhoz.
Vladan Matics: – A hatékony védekezésünk és a kiemelkedő kapusteljesítményünk eredményezte az újabb bravúros sikert. A támadójátékunk akadozott, ezt pillanatnyilag nem is tudom értékelni. A lényeg a két fontos pont, amellyel nagyot léptünk a továbbjutás felé.