Férfi kézi EHF-kupa: a Tatabánya ikszelt Svédországban

2013.10.13. 19:09
A csurgóiak hárommal nyertek, de még ennél is több volt az Aragón elleni meccsben (Fotó: Szabados Árpád/Csurgói KK)
A Grundfos-Tatabánya KC férfi kézilabdacsapata értékes döntetlent harcolt ki a svéd Lugi otthonában – a 27–27-es ikszet követően a visszavágón elérhető a továbbjutás az EHF-kupa 3. fordulójába, a legjobb 32 közé.  A Csurgói KK első európai kupamérkőzésén a spanyol BM Aragónt fogadta, és 15–10-es félidő után 30–27-re győzött az EHF-kupa 2. fordulójában.

A mérkőzésen a kezdeti svéd előny után Harsányi Gergely gólerősségének köszönhetően fordított a Tatabánya, Teodor Paul remek védésekkel biztosította a stabil hátteret – szünetben háromgólos (10–13) volt a magyar előny.

A három hamarosan tovább nőtt, Bartók Donát két gólja után már 19–13-ra vezetett a Tatabánya, időt is kért a Lugi. Használt, mert a svédeké volt a hajrá, hiába adott bele mindent a betegségek és sérülések miatt megtizedelt Tatabánya: az 58. percre már csak egy gól (26–27) maradt a magyar csapat előnyéből, a végén pedig annyi sem – Dénes János a kapufát találta el, a Lugi pedig a végén egyenlített, megmentve a veszni látszó meccset.

Igazi kupahangulatban kezdődött a Csurgó és a spanyol Aragón EHF-kupameccse, és ez a hazai játékosokra is átragadt: gyorsan 4–1-re elhúztak. Utána felváltva potyogtak a gólok, de remek félidei végjátékkal stabil ötgólos vezetést szerzett a szünetre a hazai csapat, amely a második félidő elején tovább növelte előnyét. A 40. perc után azonban kapkodni kezdett a Csurgó, amely túl gyorsan be akarta fejezni a mérkőzést, ennek eredményeként a Zaragoza fokozatosan felzárkózott. A végére legalább háromgólos előnyt sikerült kiharcolnia a magyar csapatnak, ami megjósolhatatlan kimenetelű visszavágót ígér.

„Közel álltunk ahhoz, hogy az első mérkőzésen is eldöntsük a továbbjutás sorsát, ám sajnos a végén felhoztuk az ellenfelünket, de úgy gondolom, idegenben is le tudjuk győzni. Nehéz lesz, de meg fogjuk csinálni" – jelentette ki a meccs után a nyolc gólig jutó csurgói Lele Ákos.

FÉRFI KÉZILABDA EHF-KUPA
2. FORDULÓ, A 32 KÖZÉ JUTÁSÉRT, 1. MÉRKŐZÉSEK

LUGI HF (svéd)–GRUNDFOS-TATABÁNYA 27–27 (10–13)

Lund, 700 néző. V: Cindric, Gonzurek (horvátok)
LUGI: Christensen – Jildenbäck 2, Tingsvall 5, Ernstsson 5, Leijonborg 1, Jeppson 3, Skäremo 7 (2). Csere: J. Larsson (kapus), Jernemyr, Wickman-Modigh, Hallberg 2, Milosevics 2, Hippe, Meijer, Roth, Sjölin. Edző: Tomas Axnér
TATABÁNYA: Paul – Harsányi 7 (5), Nagy Sz. 3, Dénes 2, Mazák 3, Nenadics, Kiss Á. 5 (1). Csere: Szente (kapus), Bartók D. 2, Juhász Á. 2, Pásztor Á. 2. Rossoni 1, Kanyó Á. Edző: Debre Viktor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–1. 8. p.: 2–3. 13. p.: 5–3. 17. p.: 7–6. 23. p.: 9–9. 24. p.: 9–11. 37. p.: 13–17. 40. p.: 13–19. 43. p.: 16–20. 47. p.: 18–22. 55. p.: 21–25. 58. p.: 26–27
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 7/6
Tomas Axnér: – Néhányan úgy gondolták a csapatból, hogy nem kell az elejétől küzdeniük, de még mindig jobb döntetlennel várni a visszavágót, mint ötgólos hátrányban, pedig álltunk úgy is... Ha a Tatabánya kulcsemberei visszatérnek, még nehezebb dolgunk lesz a visszavágón.
Debre Viktor: – Fantasztikusan teljesített a csapat, remekül küzdöttek a srácok! Ma még ünnepelünk, de tudjuk, hogy a hazai mérkőzésen is nagyon oda kell majd tennünk magunkat. De kis csarnokunkban, remélhetőleg telt ház előtt, semmi sem lehetetlen.

CSURGÓI KK–ARAGÓN ZARAGOZA (spanyol) 30–27 (15–10)
Csurgó, 1200
néző. V: K. Gasmi , R. Gasmi (franciák)
CSURGÓ:
Wyszomirski – Puhovszkij 3, Borsos T. 2, LELE Á. 8 (4), SZÖLLŐSI SZ. 6, AGUIRREZÁBALAGA 7, Nagy M. Csere: Pallag (kapus), Herbert 1, Gazdag, Oláh, Pordán B., Vadkerti G. 1, Ország, Golubovics 2. Edző: Imre Vilmos
ARAGÓN: J. Gómez – Sorli 4, Rial 3, Lozano, CARTÓN 9 (3), SÁNCHEZ-MIGALLÓN 5, Postigo. Csere: C. Jiménez (kapus), Antonio Marcos 1, Val Sancho, PÉREZ 5, Basmalis, Del Valle. Edző: Mariano Ortega
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–1. 13. p.: 7–4. 23. p.: 10–7. 30. p.: 15–10. 35. p.: 19–12. 40. p.: 21–15. 45. p.: 24–19. 52. p.: 26–23. 56. p.: 28–26
Kiállítások: 4, ill. 2 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/3
Imre Vilmos: – Negyven percig megfelelően teljesítettünk mind támadásban, mind védekezésben. Olyan előnyt építettünk fel, amely könnyebb visszavágóra adott esélyt. Sajnos a végén ezt elszórakoztuk, így nehéz visszavágóra számítok, de mindenképpen győzni utazunk Spanyolországba.
Mariano Ortega: – Az első félidőben a nagyon erős Csurgó ránk erőltette az akaratát, örülök, hogy a második játékrészben vissza tudtunk jönni a mérkőzésbe. Hazai pályán nagyon kiegyenlített visszavágót várok, megjósolhatatlan, melyik csapat fog továbbjutni.