Férfi kézi EHF-kupa: a Tatabánya győzelemmel zárta a csoportkört

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
2019.03.31. 16:33
A Grundfos Tatabánya Győrben 30–27-re legyőzte az északmacedón Rabotnikot a férfi kézilabda EHF-kupa csoportkörének utolsó fordulójában.

Az már korábban eldőlt, hogy a Grundfos Tatabánya az első helyen jut tovább, függetlenül a Rabotnik elleni vasárnapi győri mérkőzése kimenetelétől. Az egymás elleni eredményükkel akkor is megelőzte volna a Hannovert, ha vasárnap nem szerez pontot – de ezt a presztízse miatt nem engedhette meg magának. Az már korábban eldőlt, hogy a Grundfos Tatabánya az első helyen jut tovább, függetlenül a Rabotnik elleni vasárnapi győri mérkőzése kimenetelétől. Az egymás elleni eredményükkel akkor is megelőzte volna a Hannovert, ha vasárnap nem szerez pontot – de ezt a presztízse miatt nem engedhette meg magának.

A magyar csapatból Bartucz László és a bosnyák Vladimir Vranjes hiányzott sérülés miatt. Nem kezdett jól a pályaválasztó, mert játékosai nem összpontosítottak megfelelően, bizonytalanok, némileg fegyelmezetlenek voltak, ezért Vladan Matics vezetőedző a 19. percben dühösen időt kért (6–6). Csapata ezután sem tudta visszavenni a vezetést, a szünetben a pontosabban játszó vendégek 13–12-re vezettek.

A második félidő elején lendületbe került a Tatabánya, hatékonyabban támadott, és egy 7–2-es sorozattal átvette a vezetést. Ilyés Ferenc és Juhász Ádám irányításával a magyar együttes a meccs utolsó negyedében magabiztosan őrizte előnyét, így a hajrában a fiatal cserejátékosok is lehetőséget kaphattak.

A kiírás értelmében az is biztos, hogy Vladan Matics edző gárdája valamelyik csoportmásodikkal – ez nem lehet a Hannover – csatázik a kieli négyes döntőbe jutásért. A négy csoport első és második helyezettjeiből – ilyen a kiírás – három párost sorsolnak össze. Ugyanis a négyes döntő (május 17–19.) házigazdája, a német THW Kiel automatikusan elődöntős, de amúgy is csoportgyőztes. A további három csoport győzteseit három csoportmásodikkal párosítják, míg a negyedik – a leggyengébb csoportmásodik – nem játszik tovább.

A negyeddöntő és az elődöntő sorsolását kedden délelőtt rendezik Bécsben. A Tatabánya a francia Saint-Raphaël vagy a dán Holstebro együttesével találkozik majd.

FÉRFI KÉZILABDA EHF-KUPA
CSOPORTKÖR, 6. FORDULÓ

B-CSOPORT

GRUNDFOS TATABÁNYA KC–RK EUROFARM RABOTNIK (északmacedón) 30–27 (12–13)
Győr, Audi Aréna,
2500 néző. V: Panajidesz, Andreu (ciprusiak)
TATABÁNYA: Székely M. – Vujovics 3 (1), Bozsovics 2, ILYÉS 2, SIPOS A. 4, GRIGORAS 5, Pásztor Á. 1. Csere: Deményi (kapus), JUHÁSZ Á. 3, Rosta M. 4, Borzas 1, Nagy B. 1, Dénes J., VRANKOVIC 4, Rozner. Edző: Vladan Matics
RABOTNIK: Trajkovszki – Talevszki, OSZTROUSKO 9 (2), Stjepanovic 1, MARKOSZKI 4, Kuzmanoszki 4, Radovics 1. Csere: Csanevszki (kapus), Kukoszki, M. DJUKICS 4, GRADJAN 4, Pecakovszki, Csurlevszki, Ojleszki. Edző: Stevce Alusevszki
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–3. 11. p.: 5–3. 19. p.: 6–7. 26. p.: 10–12. 37. p.: 16–16. 42. p.: 20–18. 47. p.: 23–19. 56. p.: 28–24
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 2/2
Vladan Matics:
– Korrekt mérkőzés volt, riválisunk jobban játszott, mint korábban, hazai pályán. Mi is teher nélkül kézilabdázhattunk, de a mérsékeltebb koncentráció miatt sokat hibáztunk, és ezt a magabiztosságunk bánta. Szünet után aztán már jobban mentek a dolgaink, így szép sikerrel, csoportelsőként zártuk ezt a kört.
Stevce Alusevszki: – Jobb csapat a Tatabánya. Több jó játékosa van, ezért könnyebben és folyamatosan cserélhetett kollégám. Így végig frissek tudtak maradni.