Férfi kézi EHF-kupa: a Szeged a Tatran Presovot is legyőzte

2014.03.15. 19:53
A Szeged a második félidő elejét leszámítva abszolút kézben tartotta a Tatran Presov elleni meccset, és biztosan nyert<br />(Fotó: MTI/Ujvári Sándor)
A férfi kézilabda EHF-kupa csoportkörének 4. fordulójában az eddig hibátlan Pick Szeged folytatta remek szereplését, és a vendég Tatran Presovnak esélyt sem adva nyert hat góllal, amivel nagy lépést tett a csoportelsőség, valamint a negyeddöntő felé. A szegediek a jövő héten a francia Nantes vendégeként lépnek pályára.

Prímán, ellenvetést nem ismerő házigazdához méltóan kezdett be a Szeged (3–0), amelynek játékosai a vendégek szépítése után még azt a csínyt is elkövették, hogy emberhátrányban Balogh Zsolt ziccerben törhetett be középen, és szerezhetett újabb gólt. A 12. percben időt kértek az eperjesiek, csak a soraikat nem sikerült rendezniük. Folytatódott a szegedi fesztivál, osztálykülönbség volt ekkor a két együttes között, a Szeged újabb 4–0-s etapot produkált (11–4).

Az időkérés után öt perc kellett az eperjesieknek a gólhoz, ettől azonban annyira megjött a kedvük, hogy gyorsan hozzátették még további kettőt. Sok oka nem volt a Picknek az idegeskedésre, de azért ezek után jól jött egy időkérés a 19. percben. A 20. percben már a harmadik szegedit küldték ki a bírók két percre. No igen: a házigazdák agresszív védekezése közel volt a BL-színvonalhoz, ám ez itt az EHF-kupa... Sokra nem ment azonban fórjával a vendégcsapat, sőt újabb gólokat kapott. A félidő végén megnyílt a gólzsák, közte tízzel mehettek pihenőre a játékosok. A Szegedben Mikler bravúrosan védett, de említsük meg a vendégek halovány, erőtlen támadójátékát, sokszor kihagyhatatlan helyzetben is hibáztak az eperjesiek (19–9).

A szünet utáni percekben állva hagyta a Presov a házigazdákat (6–2-es hat percet hoztak össze a vendégek), köszönhetően annak, hogy picit felpuhult a szegedi védekezés, amely álmossága kihatott a támadójátékra is. A közönség azonban nem engedte el a kedvencek kezét, ikszes meccs vette kezdetét, amelyben bőven kitartott a Pick tetemes előnye. Hiába biztosított ez némi nyugodtságot, a gyakran kiszolgáltatott Mikler sokszor indulatosan dobta ki kapott gólok után kapujából a labdát. Cseréje indokolt volt, bár nem rajta múlt, hogy a Szeged meg sem közelítette első félidei önmagát. A kapuba érkező Tatai Péter friss erőként védésekkel segítette övéit a nagy rohanásban picit elfogyó vendégekkel szemben.

A szegediek helyzetkihasználása továbbra is elmaradt az átlagostól, de az 50. percben kapott fórt 3–0-ra sikerült kihasználniuk, ami a hajrá előtt jót tett az önbizalmuknak. Ancsin Gábor például 10 m-ről kipókhálózta a jobb felsőt, majd a következő hazai támadásnál a szaggatottról is megcselekedte ugyanezt: a válogatott jobbátlövő a végén elkapta a fonalat. Látványos gólpárbaj végén hat lett a különbség a felek között (37–31).

Útközben – még nem érte el célját a Pick Szeged

FÉRFI KÉZILABDA EHF-KUPA
CSOPORTKÖR, 4. FORDULÓ, C-CSOPORT
PICK SZEGED–TATRAN PRESOV (szlovák) 37–31 (19–9)
Szeged, 3000
néző. V: A. Konjicanin, D. Konjicanin (bosnyákok)
SZEGED: Mikler – Laszica 3, ANCSIN 5, Mindegia 3, Zubai Sz. 2, Prce 1, Källman 2. Cs: Tatai (kapus), Blazevic, LARHOLM 8 (3), ILYÉS 4, BALOGH ZS. 7, Gidai, Hegedűs M. 1, Vadkerti 1, Czina. Edző: Carlos Pastor
TATRAN PRESOV: Verkic – Cip 3, KRISTOPANS 7, Tumidalsky, Pejovics 3, Rabek 3, HRSTKA 7 (3). Cs: KRUPA (kapus), Petro, Krzysztofik 1, Radcenko, Krok 2, Guzy 3, M. Urban, T. Urban 2. Edző: Peter Hatalcík
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–2. 13. p.: 8–4. 19. p.: 11–7. 27. p.: 18–8. 33. p.: 19–13. 41. p.: 24–18. 49. p.: 29–23. 57. p.: 35–28
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/3
Carlos Pastor:
– Az első félidőben hatékonyan védekeztünk és ellenállhatatlanul támadtunk. Tekintélyes előnyünk, továbbá a következő hetek erőltetett menete miatt sokat cseréltem, ám győzelmünk így sem forgott veszélyben.
Peter Hatalcík: – Nem találok magyarázatot az első félidő gyenge játékára. A másodikban látottakkal elégedett vagyok. A Szeged klasszis csapat, a közönsége teremtette pokoli légkörben pedig csupán csökkenteni tudtuk hátrányunkat.