Férfi kézi EHF-kupa: a Füred kettős sikerrel ment tovább

MTI MTIMTI MTI
2017.10.08. 17:01
A Balatonfüredi KSE hazai pályán 28–19-re legyőzte az izlandi Valur Reykjavík csapatát a férfi kézilabda EHF-kupa-selejtező második fordulójának vasárnapi visszavágóján, így kettős sikerrel jutott tovább.

FÉRFI KÉZILABDA EHF-KUPA
SELEJTEZŐ, 2. FORDULÓ, VISSZAVÁGÓ

VALUR FC (izlandi)–BALATONFÜREDI KSE 19–28 (11–14)
Balatonfüred, 500
néző. V: Mertinian, Szirepisziosz (görögök)
VALUR: Baldvinsson – Vignisson, O. Olafsson 2, RUNARSSON 4, F. Gislason, STEFANSSON 3, MAGNUSSON 5 (3). Csere: S. Olafsson (kapus), Oskarsson 1, Gudjonsson, Sigtrysson, Juliusson 1, Baldursson, Rivera 1, Y. Gislason, Valencia 2. Edző: Oskar Bjarni Oskarsson
BALATONFÜRED: FAZEKAS – Hornyák 1, Kasparek, TOPICS 3, DEBRECZENI 2, Szita 6, Bóka 3. Csere: ANDÓ (kapus), Gerdán, Németh B. 2, Horváth L., Déber 1, Máthé 1, Varsandán 2 (1), KARVATSKI 5, Szemjonov 2. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–1. 14. p.: 4–5. 18. p.: 7–10. 26. p.: 9–11. 34. p.: 11–16. 38. p.: 12–19. 49. p.: 15–22. 56. p.: 18–26
Kiállítások: 10, ill. 14 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 1/1
Oskar Bjarni Oskarsson:
– Jól kezdtünk, és harcos játékkal előnyt szereztünk. Később többször eladtuk a labdát, és felhoztuk a füredieket. A fizikailag erősebb magyarok ellen nagyon sok energiánkat emésztette fel a játék. Nem bírtunk a két füredi kapussal és a kemény füredi védőfallal. Gratulálok a balatoniaknak a továbbjutáshoz.
Csoknyai István: – Nem jól kezdtük a találkozót, de utána összekaptuk magunkat, és végig vezetve, biztosan győztünk. A helyi és a tévénézők kiváló kapusaink produkcióját láthatták. Gratulálok az egész csapatnak a biztos továbbjutáshoz.
Továbbjutott: a Balatonfüred, kettős győzelemmel, 55–41-es összesítésselFÉRFI KÉZILABDA EHF-KUPA

Továbbjutott: a Balatonfüred, kettős győzelemmel, 55–41-es összesítéssel

A párharc első mérkőzésén – amelyet szombaton rendeztek, szintén Balatonfüreden – a magyar csapat ötgólos előnyt szerzett. Kemény László és Zdolik Bence a visszavágón sem léphetett pályára, a cseh Stanislav Kasparek pedig sérülten vállalta a játékot.

Jobban kezdett az izlandi bajnokcsapat (4–2), de Fazekas Nándor és Szita Zoltán vezérletével felzárkózott, majd fordított a Balatonfüred (7–10). A magyar együttes a negyedik meccsét játszotta nyolc nap alatt, a fáradtság miatt a játékosok összpontosítása nem volt tökéletes, de a továbbjutás nem forgott veszélyben, mert a Valur helyzetkihasználása sem volt hatékony (11–14).

Az izlandiak több mint négy percig nem tudtak gólt dobni a második felvonásban, mert Fazekas bravúrosan védett, ebben az időszakban eldőlt a mérkőzés. Támadásban némileg megtorpantak a fürediek, de cserekapusuk, Andó Arián is kiválóan teljesített, így nem csökkent számottevően a különbség (15–21), és az EHF-kupa selejtezőjében szabadkártyával induló magyar csapat magabiztosan jutott tovább.

A mezőny legeredményesebb játékosa Szita Zoltán volt hét góllal, a fehérorosz Artur Karvatszki ötször volt eredményes, csakúgy, mint az északiaknál Magnus Magnusson.

A CYEB Budakalász és a Grundfos Tatabánya az utolsó, harmadik fordulóban kapcsolódik be a selejtezőbe.