Férfi kézi EHF-kupa: a Csurgó továbbjutott Norvégiában

2016.09.11. 19:53
Csurgói csoportkép a továbbjutás után (Fotó: Csurgói KK Facebook)
Sikerrel vette az Északi sarkkörön túli kirándulását a Csurgói KK férfi kézilabdacsapata: a somogyiak a hazai pályán elért hétgólos győzelem után ugyan idegenben kikaptak 23–19-re, ám így is továbbjutottak a második fordulóba.

A csurgói csapat Facebook-oldalának beszámolója szerint az első félidő után 10–6-ra vezetett a norvég csapat, és a vendégek csak Bartucz László bravúrjainak köszönhették a tisztes hátrányt, a második játékrészben azonban már jobban teljesített támadásban Sótonyi László együttese.

A 35. percre ledolgozta hétgólos hátrányát a hazai csapat, ám Halász Levente góljai a legjobb pillanatban jöttek, a Csurgó felzárkózott négy találatra. Bartucz továbbra is remekelt a kapuban, és kulcsfontosságúnak bizonyult, hogy Stefan Cavor vállalta a játékot, hiszen fontos gólokat szerzett, így a Csurgó három gólt megőrzött itthon kiharcolt előnyéből.

A Csurgó ellenfele a második fordulóban a belga Achilles Bocholt lesz.

FÉRFI KÉZILABDA EHF-KUPA
1. FORDULÓ (A 32 KÖZÉ JUTÁSÉRT)
BODÖ (norvég)–CSURGÓI KK 23–19
(10–6)
Bodö, 1300 néző. Vezette: Cernavskis, Bogdanovs (lettek)
BODÖ: CHRISTENSEN – Egeli 3, Langaas 2, AZIZ 5, AGA 5, Bielenberg 5 (2), Westby 2. Csere: Martinsen (kapus), Sund 1, Tennes, Oskarsen, Roenningen, Kristoffersen. Edző: Lund Börge
CSURGÓ: BARTUCZ – Varjú, Asztrasapkin 3 (1), Oslak 2, Hadziomerovic, Mikita, RADJENOVICS 4 (1).
Csere: Balogh T. (kapus), HALÁSZ L. 6, Hanusz 1, Jerebie, CSAVOR 3, Szkokán, Pordán, Rodrigues. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 6. p.: 3–1. 18. p.: 7–5. 24. p.: 8–6. 30. p.: 10–6. 35. p.: 13–6. 41. p.: 14–10. 42. p.: 14–11. 52. p.: 18–15. 56. p.: 20–17.
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 2/2
Sótonyi László:
– Ahogy előzetesen számítottam rá, nagyon nehéz mérkőzés volt. Nem játszottunk jól, de a második félidőben nyújtott küzdeni akarással meg vagyok elégedve. Fiatal, rutintalan játékosaim nehezen bírták el a külső nyomást, de örülök, hogy bizonyítottak. A továbbjutásunk megérdemelt volt.

Továbbjutott: a Csurgó, 47–44-es összesítéssel