Férfi kézi EHF-kupa: a Füred megverte a spanyol bajnoki harmadikat

MTI MTIMTI MTI
2019.03.24. 15:45
A Balatonfüred 35–34-re legyőzte a spanyol bajnokságban harmadik helyen álló La Rioját a férfi kézilabda EHF-kupa csoportkörének ötödik fordulójában Veszprémben.

Már korábban eldőlt, hogy a magyar és a spanyol csapat sem juthat tovább a csoportból, így minden játékos lehetőséget kaphatott a tét nélküli mérkőzésen. A két csapat spanyolországi találkozóját február 9-én a Balatonfüred 29–24-re elveszítette, ahogyan a többi eddigi meccsét is.

Ezúttal jól kezdett a Füred, és gyors, pontos támadásainak, illetve Bősz Levente védéseinek köszönhetően négygólos előnybe került. A folytatásban a Balatonfüred hibáit, labdaeladásait kihasználva egyenlített, majd fordított a hatékonyabban játszó La Rioja, és a szünetben egy találattal vezetett.

A második felvonásban eleinte felváltva estek a gólok, majd Máthé Dominik, és a sérülés után visszatért Szita Zoltán találataival visszavette a vezetést a házigazda (23–22). A vendégek gyorsan megfordították az állást, a hajrában pedig emberelőnybe kerültek, de a fürediek átvészelték a két percet, sőt végül egy spanyol kiállításnak, Máthé újabb góljának és Fazekas Nándor védésének köszönhetően megnyerte a meccset.

A vendégcsapat legeredményesebb játékosa a szerb Vanja Ilics volt nyolc góllal, Fekete Bálint kétszer volt eredményes.

A Balatonfüred jövő vasárnap a német Füchse Berlin otthonában zárja a csoportkört.

FÉRFI KÉZILABDA EHF-KUPA
CSOPORTKÖR, 5. FORDULÓ
A-CSOPORT

BALATONFÜREDI KSE–BM LOGRONO (spanyol) 35–34 (15–16)
Veszprém Aréna, 600
néző. V: Stark, Stefan (románok)
BALATONFÜRED: Fazekas – Hornyák 1, KEMÉNY 5, TOPIC 5, Uelington, SZITA 7, Bóka 2. Csere: Bősz (kapus), Németh B. 1, Szöllősi B. 1, Szemjonov 3, MÁTHÉ D. 10 (2). Edző: Csoknyai István
LA RIOJA: López – Munoz 2, Fekete B. 2, Kusan, Sánchez 2 (1), V. ILICS 8 (3), E. CADARSO 4. Csere: Hernández (kapus), Balenciaga, Scott 3, MOREIRA 4, Kukics, DEL ARCO 5, D. Cadarso 4 (2), Garciandia. Edző: Ruben Garabaya
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–3. 13. p.: 10–6. 18. p.: 11–10. 24. p.: 14–14. 28. p.: 15–16. 34. p.: 18–18. 42. p.: 23–22. 46. p.: 24–26. 50. p.: 28–28. 56. p.: 32–32. 60. p.: 35–34
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 8/6
Csoknyai István:
– Végre megszereztük első győzelmünket a csoportban. A védekezésünk sajnos nem volt hatékony, főleg a beállós semlegesítését tudtuk nehezen megoldani. Támadásban azonban nagyszerűen játszottunk, régen lőttünk harmincöt gólt. Megérdemeltük a győzelmet.
Ruben Garabaya: – A hatvankilenc lőtt gól a támadókat dicséri és a védelmeket minősíti. Igyekeztem mindenkinek játéklehetőséget adni. A Balatonfüred előtt le a kalappal.

A csoport másik mérkőzésén (szombati eredmény)
Saint-Raphaël (francia)–Füchse Berlin (német) 34–31