Újoncokkal is győzött a férfi kéziválogatott Portugália ellen

2015.06.10. 21:05
A magyar fiatalok nagy küzdelemben múlták felül Portugáliát (Fotó: Veres Viktor – archív)
A magyar férfi kézilabda-válogatott – megfiatalított összeállításban – a második félidei ötgólos hátrány ellenére 26–25-re legyőzte Portugáliát idegenben, és ezzel a korábbi továbbjutást követően a csoport első helyét is bebiztosította.

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ
5. CSOPORT, 5. FORDULÓ
PORTUGÁLIAMAGYARORSZÁG 25–26 (15–12)
Santo Tirso.
PORTUGÁLIA: Bravo Quintana, Candeias (kapusok) – Antunes 4, Areia, Bjelanovic, Duarte 10, Ferraz, Magalhaes, Moreira, T. Pereira 2, Pesqueira 2, Portela 2, Rocha, Santos, Seabra Marques 1, Spinola 4 (1).Szövetségi kapitány: Rolando Freitas
MAGYARORSZÁG: Székely, Bartucz (kapusok) – Ancsin 3, Balogh 3 (2), Bánhidi 1, Bodó 5, Bóka, Borsos, Faluvégi 2, Gazdag 3 (2), Gerdán, Hegedűs 2, Hornyák P., Lékai 3, Pásztor Á. 3, Szöllősi Ba. 1. Szövetségi kapitány: Talant Dujsebajev
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/0, ill. 8/4
Talant Dujsebajev:
– Gratulálok a fiúknak, boldog vagyok, és büszke rájuk! Elégedett is lehetek, hiszen a fiatalok meghálálták a bizalmat, és ötgólos hátrányból fordítva megnyerték a meccset. Olyan erényeket csillogtattak a mai napon, amivel teljesen nyílttá tették a keretet az Európa-bajnokságot illetően. Szombaton Győrben Ukrajna ellen is a győzelem a cél, hiszen minden tétmérkőzést meg akarunk nyerni, ezt a győzelmi vágyat szeretném látni a játékosokon.
Forrás: kéziszovetseg.hu

A csoport másik meccsén: Oroszország–Ukrajna 27–22 (15–10)

A CSOPORT TOVÁBBI PROGRAMJA
csütörtök:

Ukrajna–Oroszország 18.00, Minszk
szombat:
Magyarország–Ukrajna 16.00, Győr (tv: Duna World)

4. Ukrajna400492–1260
Magyarország már biztosan kijutott a 2016-os lengyelországi Európa-bajnokságra.

A többi csoport eredményét és állását itt találja!

A biztos Eb-részvétel tudatában különösebb teher nélkül léphetett pályára a fiatal magyar csapat Portugáliában, és a mieinkben – a hazai nyögvenyelős győzelem ellenére – nem is volt félsz, bátran kezdtek.

Az első percekben különösen Ancsin Gábor és Bodó Richárd volt elemében, mindketten három góllal kezdtek az első tizenöt percben. A hazai csapat 5–3-as magyar vezetés után sorozatban három gólt dobott, a gödörből Bodó gólja rángatta ki a csapat, ám a megtorpanást látva Talant Dujsebajev időt kért. 6–6

Sorcsere jött a magyar válogatottnál, Faluvégi Rudolf gyorsan góllal mutatkozott be első válogatott meccsén, Borsos Tamást ugyanakkor emberelőnyben kiállították, a hazaiak pedig elhúztak három góllal, s ezt az előnyt meg is őrizték a szünetig. 15–12

Fordulás után növelte előnyét az ibériai csapat, amelyben Gilberto Duartét nem tudta tartani a magyar csapat, Alfredo Quintana kapus pedig többször is megbabonázta a magyar lövőket, különösen a kimaradt büntetők hiányoztak nagyon a hajrában.

Mert az utolsó percek annak ellenére szorosan alakultak, hogy a 39. percben még 21–16-ra vezetett a portugál válogatott, ám Bartucz László kapuba állása fordulatot hozott a mérkőzésbe.A mieink nagyon megacélozták a védekezésüket, rengeteg labdaszerzés mindössze négy gólt kaptak a folytatásban!

A portugálok 23–19-es vezetése után sorozatban jöttek a magyar gólok, Faluvégi révén az 54. percben egyenlített a magyar csapat, az utolsó két percben Bodó pedig kétszer is beköszönt, ezzel Talant Dujsebajev csapata megőrizte selejtezőbeli veretlenségét, és megnyerte a csoportot.

VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK, A FIATAL MAGYAR VÁLOGATOTT ÖT ÚJONCCAL IS GYŐZNI TUDOTT! 25–26
60. perc:
A végére még jutott egy gól a portugáloknak. Spinola talált be, de a meccset mi nyertük! 25–26
60. perc:
Duarte lövését az eksztázisban játszó Bartucz kivédte! Dujsebajev pedig időt kért 21 másodperccel a vége előtt.
59. perc:
Faluvégi szenzációs labdaszerzése után a kétgólos előnyért támadhattunk.. Bodó nagyszerű! 24–26
58. perc: Időt kért a portugál csapat.
58. perc:
Duarte óriási lövése pattant ki a lécről, és támadhattunk a vezetésért. Gyönyörű előkészítés után Bodó hatalmas átlövésével már vezetünk! 24–25
57. perc:
A portugálok rontottak, jöhettünk előre, de Bándhidi lövését Quintana védte.
56. perc:
Már jelezték a passzívot a bírók, amikor Balogh keze nagyon elsült! 24–24
55. perc: Duarte
lövését sáncoljuk, de a sarokdobás után csak betalált a portugálok legjobbja. 24–23
54. perc: Bartucz
megint szenzációsan védett, és támadhattunk az egyenlítésért. Faluvégi ravasz bombája utat talált a kapuba, megvan az egyenlítés! 23–23
53. perc: Portugál időkérés.
A hazaiak támadásából nem lett semmi, Faluvégivel szabálytalankodtak. Bánhidi beállóból volt eredményes. 23–22.
52. perc: Ancsin
végre jó nagy gólt lőtt! 23–21
51. perc:
Hegedűs került ziccerbe, de a kapus lábát találta telibe.
50. perc:
Az ötödik kihagyott büntetőnk után vonalra lépett a portugál, jöhettünk előre, de Faluvégi a kapufát találta el.
49. perc:
A hetest azonban Bartucz kivédte! Az ellentámadásból Baloghot húzta vissza kétperces büntetésért Duarte. Hetes is... Amelyet persze kihagytunk. Balogh bosszankodott.
49. perc:
Portugál hetes és két perc Ancsinnak.
48. perc: Lékai
eresztette el szépen test mellett, be is surrant a labda a jobb alsóba. 23–20
47. perc:
Kiegészültek a portugálok, és Spinola azonnal büntetett. 23–19
46. perc:
Bartucz most nagyon jó, Duarte sem tudott rajta kifogni. A támadásunk viszont pontatlan volt, Magalhaes labdát lopott.
45. perc:
Bodó hatalmas átlövése még kijött, de a kipattanót Pásztor dobta be. A portugálok Marques révén szereztek újabb gólt. 22–19
44. perc: Bodó
kapott szép előkészítést, ő pedig kegyetlenül bevágta. 21–18
43. perc: Magyar időkérés.
43. perc: Bartucz
egymás után három bravúrral jelentkezett.
41. perc:
Bartucz nagyszerű védése után Lékai került helyzetbe, és belőtte a 17. magyar gólt. 21–17. perc: Kaptunk egy hetest, mellé pedig Pesqueira egy kiállítást. A hetest Quintana kivédte.
39. perc: Duarte
kis túlzással amit rálő, az bemegy. Ezúttal talpról... 21–16
38. perc:
Duarte kiváló átadását Pesqueira váltotta gólra. Utána Ancsin harcolt ki hetest, Gazdag pedig megint belőtte. 20–16
37. perc: Portela
ellen ezúttal nem volt ellenszer. 19–15
36. perc:
Duarte ziccerét védte remekül Székely, majd kiharcoltunk egy hetest. Gazdag végezte el, és ez már bement! Hiába, a bal fölsőre nem figyelt... 18–15
35. perc: Bodó
volt szigorú Spinolával, ki is állították két percre.
34. perc: Duarte
góljával újra négy góllal vezettek a portugálok, de az ellentámadásból Lékai szépített. Aztán Duartéra megint nem léptünk ki, ő meg megint gólt lőtt. 18–14.
33. perc:
A szélről sikerül most betalálnunk Gazdag révén. 16–13
32. perc:
Kaptunk egy hetest belül védekezés miatt. Pásztor állt a labda mögé, és a jobb fölsőt vette célba. Eddig már három ilyet kivédett a kapus.
31. perc: Elkezdődött a második félidő. Máris portugál góllal. 16–12

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, biztosan vezetnek a portugálok.
30. perc: Antunes
szerzett ügyesen labdát, és egészen lehetetlen szögből ejtett a kapu bal oldalába. 15–12
30. perc:
Portugál kapufa után jöhettünk előre, Hegedűs kapott szép labdát, és remekül lőtt a jobb fölső sarokba. 14–12
29. perc:
Tanácstalanul támadtunk, Szöllősi gyenge lövését simán védte a portugál kapus.
28. perc:
Duarte forgácsolta aszét a kapufát, az indításunkat leszedte Quintana, majd Duarte ezúttal már betalált. 14–11
27. perc:
Portugál belemenés után jöhettünk előre, és sikerült is kiharcolni egy hetest. Lékai állt a heteshez, de az ő lövését is kifogta Quintana!
26. perc: Időt kértek a portugálok.
26. perc:
Balogh találta meg beállóban Hegedűst, aki nagy gólt lőtt. Neki is ez volt az első a válogatottban. 13–11
25. perc: Pesqueira
tarolta le Baloghot, mehetett is ki két percre.
24. perc: Spinola
átlövése ellen nem volt ellenszere Székelynek sem, ahogy később Duarte is könnyű gólt szerzett. Ezekben a percekben csupa fiatallal játszik a magyar csapat. 13–10
23. perc: Borsos
kapott kétperces kiállítást, ezzel oda az emberelőny.
23. perc:
Balogh hetesét Quintana kifogta!
23. perc: Bjelanovic
két percre leül a kispadra.
22. perc: Faluvégi lövését védte Quintana, Hegedűs pedig kiharcolt egy hetest.
22. perc: Antunes
lerohanásgóljával már vezetnek a portugálok. 10–11
21. perc:
Borsos szabálytalankodott Spinolával, sárga és hetes. A hetest Spinola lőtte be. 10–10
20. perc:
Balogh átadásáből Szöllősi lőtt szépen a portugál kapuba. 9–10
19. perc: Duarte
két védővel a nyakán lőtt pazar átlövést a bal felsőbe. 9–9
18. perc: Balogh
viszont tudja, hogyan kell hetest dobni! 8–9
18. perc: Antunes
lőtt gólt ügyes labdaszerzés után. 8–8
17. perc: Duartéval
nehezen bírunk, ezúttal is becsapta Székelyt. 7–8
17. perc: Faluvégi Rudolf
kapta a labdát, és nagy gólt vágott a léc alá. Ez volt az első gólja a felnőtteknél. 6–8
16. perc:
Portela kapu fölé dobta a hétméterest, amelyet Duarte harcolt ki!
15. perc:
Portugál belemenés után támadhattunk, Bodó átlövését azonban védte Quintana.
14. perc: Időt kért a magyar kapitány.
Eredményes volt a megbeszélés, mert Pásztor gólt lőtt. 6–7
14. perc:
Rossz portugál bejátszás után Lékai lövését sáncolták.
12. perc: Lékai előtt zárt össze a fal, majd Ancsin szórta el a labdát. A portugálok is kapkodtak, Bodó pedig átlövésből lőtt gólt. 6–6
11. perc:
Bodót lökték el két kézzel, majd éppen ő lőtt gyengén, Antunes pedig már a vezetést is megszerezte a hazaiaknak. 5–6
10. perc:
Egyenlítettek a portugálok, Portela maradt egyedül. 5–5
9. perc: Duarte
lőtt óriási gólt. Eleve rendkívül magasra ugrott, Ancsin meg nem lépett ki rá... Az ellentámadásból azonban Ancsin is bizonyít, nagy gólt dob. Még ugyanebben a percben Pereira is betalált. 4–5
8. perc: Balogh
kegyetlenül beverte. 2–4
7. perc:
Székely ziccert védett, Lékait pedig hetest érően tartották fel. Ferraznak sárga, nekünk hetes.
6. perc:
Ferraz lövését védte Székely, Bánhidi viszont odacsapott a portugálnak, akit ápolni kellett. Antunes kapott sárgát, Ancsin lövésével már vezetünk is. 2–3.
5. perc:
Ferraz ment fel magasra, de a lövése gyenge volt, ráadásul mellé is szállt. Bodó viszont szépen tört be, és visszahúzni sem tudták. 2–2
4. perc:
Visszaszereztük a labdát, de Bodó mellé lőtt.
3. perc: Duarte
góljával megint vezetnek a hazaiak. Az ellentámadásból Gazdag mentett egy veszni látszó labdát, majd Bodó lövését védte a kapus. 2–1
1. perc:
Portugália kezdte a meccset., és máris vezetnek. Pereira góljára azonban Ancsin válaszolt. 1–1

ELŐZMÉNYEK

A magyar férfi válogatott már biztosította helyét a januári lengyelországi Európa-bajnokságra, a hátralévő két fordulóban pedig ha legalább egy pontot szerez – vagy a portugálok nem zárják négy ponttal a két meccsüket –, akkor csoportelsőként végez.