Férfi kézi Eb: nagyon fontos pontot veszítettek a norvégok

2016.01.25. 19:57
Sander Sagosen a saját bőrén tapasztalhatta meg, milyen súlyos egyéniség Sztojance Sztojlov (Fotó: AFP)
A Macedónia–Norvégia mérkőzés 31–31-es döntetlennel ért véget a lengyelországi férfi kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének első csoportjában. Könnyen lehet, hogy a norvégok a mostani pontvesztésük miatt maradnak le az elődöntőről. A lengyelek nem botlottak a fehéroroszok ellen.

MACEDÓNIA–NORVÉGIA

Vitathatatlanul Norvégia eddig az Eb meglepetéscsapata, legyőzte már a horvátokat és a házigazda lengyeleket is. Utóbbi sikerével közel került az elődöntőhöz, hétfő este azonban nem tudott megoldani egy könnyebbnek látszó feladatot, a macedónok legyőzését.

A fordulatos mérkőzés 47. percében a 11 gólos Kiril Lazarov húzta Macedónia 27–23-ra vezetett, az 57. percben viszont már Norvégia állt jobban (30–31). A hátralévő időben több gólt már nem lőttek a skandinávok, Filip Mirkulovszki viszont dobott egy hatalmasat, beállítva ezzel a 31–31-es végeredményt.

Ez azt jelenti, hogy ha a norvégok kikapnak a franciáktól, a lengyelek pedig legyőzik a fehéroroszokat és a horvátokat is, akkor a francia és a lengyel válogatott jut erről az ágról az elődöntőbe.

LENGYELORSZÁG–FEHÉROROSZORSZÁG

Az amúgy is minimális pontszerzési eséllyel pályára lépő fehéroroszok sorsa gyakorlatilag már a mérkőzés elején megpecsételődött, Sziarhej Rutenka ugyanis megsérült, és nem is tudott visszatérni a pályára.

A lengyelek a kilencgólos Michal Jurecki vezérletével már az első félidőben eldöntötték a mérkőzést, és készülhetnek a horvátok elleni sorsdöntő mérkőzésükre.