A végénél csak az eleje volt rosszabb: súlyos kézivereség Dániában

2019.01.03. 20:10
A magyar válogatott súlyos vereséget szenvedett Dániában (Fotó: Getty Images)
A magyar férfi kézilabda-válogatott felkészülési mérkőzésen 33–19-es vereséget szenvedett az egy hét múlva kezdődő világbajnokság egyik házigazdájától, Dániától. Gyenge védekezés, értékelhetetlen kapusteljesítmény: már a szünetig volt közte tíz, a magyar csapatra méretes zakót szabott a vb egyik esélyese.

KÉZILABDA
FÉRFI VÁLOGATOTT FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
DÁNIA–MAGYARORSZÁG 33–19
(19–10)
Aarhus, 4500 néző. V: Brunner, Salah (svájciak)
DÁNIA: GREEN – Svan 2, O. NIELSEN 5, LAUGE 5, R. Toft Hansen 1, MARKUSSEN 6, M. Landin 2 (1). Csere: Mölgaard, H. Toft Hansen, Zachariassen 1, M. Olsen 1, Mensah 1, Hald 1, MORTENSEN 4 (1), Larsen 2, J. Hansen 2. Szövetségi kapitány: Nikolaj Jacobsen
MAGYARORSZÁG: Mikler – Hornyák, Ancsin 2, Schuch, Bánhid 2, Bodó 2, Bóka. Csere: Székely (kapus), Lékai 4, Ilyés, Sipos 2, Császár, Jamali 2, Balogh Zs. 2 (2), Máthé 1, Juhász Á. 2. Szövetségi kapitány: Csoknyai István, Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 7. p.: 5–0. 10. p.: 8–1. 15. p.: 10–5. 22. p.: 14–7. 27. p.: 16–9. 35. p.: 20–13. 41. p.: 24–15. 45. p.: 26–16. 52. p.: 27–19
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/2
Csoknyai István:
– Az első félidőben rosszul védekeztünk, ezért nagy előnyt szerzett Dánia. A kapusaink teljesítménye is gyenge volt, márpedig védekezés és kapus nélkül nem lehet nyerni. A második félidőben talán húsz percen át jobban játszottunk, de a hajrában megint sokat hibáztunk. Látszott a csapaton a fáradtság, ezért vasárnapig frissítenünk kell játékosainkat.

Nem volt kérdés, hogy a világbajnokság házigazdája sokkal esélyesebb a magyar válogatottnál, de hogy Dánia 10 perc alatt – 8–1 volt ekkor! – lelépi a nemzeti csapatot, mintha egy futottak még dél-amerikai gárda lenne, az több volt, mint kijózanító. Pedig a dán csapat legnevesebb játékosa, Mikkel Hansen nem is szerepelt a meccsen, igaz, nem is volt rá szüksége különösebben a hazaiaknak, Nikolaj Markussen és a másik oldalon Nikolaj Öris Nielsen úgy lőtte a gólokat, ahogy akarta, miközben a magyar válogatott egy ificsapat megilletődöttségét mutatta a találkozó elején.

Gyakorlatilag nem volt kapusteljesítmény magyar oldalon – később kiderült: nemcsak a meccs elején, az egészen sem –, így a dánoknál Jannick Greentől egy átlagos nap is elég volt ahhoz, hogy a dán csapat állva hagyja ellenfelét, majd ténylegesen edzőmeccsé degradálja a felkészülési találkozót. A támadójátékot úgy-ahogy összeszedte tíz perc után a magyar csapat, így legalább egy-egy találat beesett – közte az újonc Máthé Dominik gólja –, ám védekezésben semmi ellenállást nem mutatott, így a 19–10-es állás valójában még a mieink számára volt hízelgő a szünetben.

Fordulás után érezhetően visszavettek a dánok, gyakorlatilag a második soruk is tartotta a különbséget, és ugyan volt egy hétperces gólcsendjük – elsősorban saját hibáik következtében –, a magyar válogatott támadásban is rengeteg eladott labdával, rossz lövéssel, meg nem értéssel, kapufával játszott. Így ahelyett, hogy a különbség csökkent volna, a hajrára a szélsői révén ismét feltámadó dán csapat növelte a kiütést: Nikolaj Jacobsen szövetségi kapitány joggal tapsolt szinte minden kapura menő hazai lövés után.

A dán válogatott 33–19-re kiütötte a vele nem egy súlycsoportban lévő magyar csapatot. A forma némiképp aggasztó egy héttel a világbajnokság rajtja előtt.

Javítási lehetőség vasárnap 16.10 órától Odensében, ismételten a dánok ellen.

60. VÉGE! A dán válogatott 33–19-re kiütötte a magyart.
59.
Olsen lövése után Székely tolta ki a labdát. Védés!!
58. Hald Jensen
is megszerzi a végére az első gólját. 31–19
57.
Green is hozzáteszi a magáét, újabb védés a kapustól.
55.
Császár lőtt a falba, M. Larsen nagyot esett, de nem kapott hetest.
51.
Bodó 14 méterről találta el a lécet hatalmas erővel.
49.
Zachariassen lépett be a kapuelőtérbe, míg a túloldalon Lékai tiszta ziccerben mellé lőtt.
48. Bánhidi
szedett össze látványosan egy bejátszást, és váltotta gólra. 26–18
48.
Ezek nem Hald Jensen percei, újra kiáll két percre.
47.
Bodó lőtt fölé ziccerben, míg Hald Jensen mellé tett ugyanígy.
45.
Emberelőnyből sem jön össze a faragás, ellenben Mortensen csodásan ejt a kapuba hetesből. 26–16
44. Hald Jensen
áll ki két percre, Bánhidit rángatta.
43. M. Larsen
is bemutatott egy jó átlövést. 25–16
42.
Markussen találta el a lécet, Bodó mellé trafált.
42.
Szép magyar támadás, Juhász a befejező. 24–16
41.
Green-védés után okos Lauge-gól. 24–15
40.
Markussen lőtt kapu mellé, majd Dzsamali szerzett vissza egy eladott labdát.
35.
J. Larsen belemenése után Bánhidi hibázott helyzetet.
33.
J. Larsen ziccert hibázott, Lékai betörésből talált be. 20–12
32. Balogh
vágta a léc alá a labdát. 20–11
32.
Bánhidi harcolta ki a hetest, M. Larsen két percet kapott.
31. Lauge
óriási góljával folytatta a dán gólgyártást. 20–10
31. Folytatódik a mérkőzés.

30. Szünet. 19–10
30. Sipos
kozmetikázott valamelyest a katasztrofális első félidőn.
28. Bánhidi
is kimegy két percre visszarántás miatt.
27. Máthé
labdája csúszott be a kapufa és Green lába között. Az első válogatottbeli gólja. 16–9
26. Magnus Landin
használta ki az előnyt szélről. 16–8
26.
Sipos kapott két percet egy visszarántásért.
24.
A debütáló Máthé labdája a kapufáról jött ki.
23. Öris Nielsen
alaposan megszórta magát már az első félidőben. 15–7
23.
Dzsamali pattintott lövését tolta ki Green.
22.
Császár harcolt ki hetest. Balogh bedobta. 14–7
20. Markussen
befutás után lőtte ki a felsőt. Most már Székely is kapott vagy három gólt. 14–6
16.
Dán támadóhiba után Lékai adta el a labdát.
15.
Legalább támadásban felmutat már némi értékelhetőt a csapat, Bodó dobott újabb gólt. 10–5
14.
Folyamatosan üresen maradnak a középső területek, Lauge előtt megint senki. 10–4
7.
Magyar időkérés. Csoknyai gyorsabb játékot kér.
7.
A szélső Svan dobott gólt ziccerből. 5–0
6. Markussen
dobott hatalmas gólt. Teljes lefagyás. 4–0
5.
Bodó bejátszása jó Bánhidinek, hetes. Hornyák viszont fölé dobta.
az első találat átlövésből. Mikler a kapuban. 1–0
1. perc:
A dánok kezdték a meccset.

Svájci játékvezetők fújnak a találkozón.

A dániai vonatszerencsétlenség áldozatainak emlékére egyperces gyászszünettel kezdődött a mérkőzés.

A magyar válogatott zöld, a dán fehér mezben játszik.

A találkozót a Ceres Arénában rendezik Aarhusban.

A MAGYAR VÁLOGATOTT KERETE

Kapusok: MIKLER Roland (Telekom Veszprém), SZÉKELY Márton (Grundfos Tatabánya)
Jobbszélső: HORNYÁK Péter (Balatonfüredi KSE)
Jobbátlövők: ANCSIN Gábor (Ferencváros), BALOGH Zsolt (MOL-Pick Szeged), MÁTHÉ Dominik (Balatonfüredi KSE)
Irányítók: CSÁSZÁR Gábor (Kadetten Schaffhausen, svájci), LÉKAI Máté (Telekom Veszprém)
Beállók: BÁNHIDI Bence (MOL-Pick Szeged), SCHUCH Timuzsin (Ferencváros), SIPOS Adrián (Grundfos Tatabánya)
Balátlövők: BODÓ Richárd (MOL-Pick Szeged), ILYÉS Ferenc (Grundfos Tatabánya), JAMALI Iman (Telekom Veszprém), LIGETVÁRI Patrik (Ademar León, spanyol), SZITA Zoltán (Balatonfüredi KSE)
Balszélsők: BÓKA Bendegúz (Balatonfüredi KSE), JUHÁSZ Ádám (Grundfos Tatabánya)

Szövetségi kapitány: CSOKNYAI István és Vladan MATICS

Felkészülési mérkőzések:
Január 3., 20:15, Aarhus: Dánia-Magyarország (tv: M4 Sport)
Január 6. 16:10, Odense: Dánia-Magyarország (tv: M4 Sport)

FÉRFI VILÁGBAJNOKSÁG, 2019. január 10-27.

Csoportbeosztás:
A-csoport (Berlin): Franciaország, Oroszország, Németország, Szerbia, Brazília, Korea
B-csoport (München): Spanyolország, Horvátország, Macedónia, Izland, Bahrein, Japán
C-csoport (Herning): Dánia, Norvégia, Ausztria, Tunézia, Chile, Szaúd-Arábia
D-csoport (Koppenhága): Svédország, Magyarország, Katar, Argentína, Egyiptom, Angola

A csoportok első három-három helyezettje jut a középdöntőbe.

A magyar válogatott csoportmérkőzései:
Január 11., 18:00: Argentína-Magyarország (tv: M4 Sport)
Január 13., 18:00: Magyarország-Angola (tv: M4 Sport)
Január 14., 15:30: Magyarország-Katar (tv: M4 Sport)
Január 16., 18:00: Magyarország-Egyiptom (tv: M4 Sport)
Január 17., 20:30: Svédország-Magyarország (tv: M4 Sport)

A világbajnokság győztese kijut a 2020-as tokiói olimpiára, a 2-7. helyezettek részt vehetnek az olimpiai selejtezőtornákon 2020 tavaszán.