Gyenge volt a Motor, alapjáraton is simán nyert a Veszprém

2016.03.19. 16:53
A Veszprém különösebb megerőltetés nélkül győzött (Fotó: MTI)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligájában megkezdődött az egyenes kieséses szakasz. Az MVM Veszprém az ukrán Motor Zaporizzsja ellen lépett pályára a nyolc közé jutásért idegenben. A magyar bajnok különösebb megerőltetés nélkül, közepes játékkal is biztosan nyert öt góllal, és lényegében készülhet a következő fordulóra.

KÉZILABDA, FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA
A LEGJOBB NYOLC KÖZÉ JUTÁSÉRT, 1. MÉRKŐZÉS
MOTOR ZAPORIZZSJA (ukrán)–MVM VESZPRÉM 24–29 (12–12)
Brovari, 3000
néző. V: Gjeding, Hansen (dánok)
ZAPORIZZSJA:
Kosevoj – Kozakevics 2, Selmenko 2, Puhovszkij 1, Seveljev 1, Burka 4, SZOROKA 7 (3). Csere: Komok, Szapun (kapusok), Kurilenko, Kalaras 3, Zsukov, MALASINSKAS 4. Edző: Nikolaj Sztepanec
VESZPRÉM:
MIKLER – Marguc 5 (4), SULIC 5, NAGY L. 4, SCHUCH, Terzic 1, Rodríguez 3. Csere: Ugalde 1, Pálmarsson 2, Iváncsik G. 3, ILICS 4, Gulyás P. 1, Lékai. Edző: Xavier Sabaté
Az eredmény alakulása. 4. p.: 1–2. 11. p.: 3–5. 19. p.: 6–9. 23. p.: 9–9. 27. p.: 10–12. 32. p.: 12–14. 39. p.: 17–20. 47. p.: 19–25. 54. p.: 22–27
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 5/4
Nikolaj Sztepanec:
– Az első félidőben mindent megtettünk, hogy megállítsuk a veszprémiek nagyon veszélyes belső játékosait, megakadályozzuk helyzeteik kialakítását. Ez a másodikban sajnos már ritkábban sikerült, a végjátékra pedig az erőnk is fogytán volt. Remek napot fogott ki Mikler, Sulic, Ilics és Nagy, nálunk viszont több gyenge teljesítmény akadt. A másik oldalon több kiemelkedő tudású csere játszott.
Xavier Sabaté: – Örülök, hogy nyertünk, mert emlékeszem rá, két éve kikaptunk itt. Jól védekeztünk, Mikler pedig fantasztikusan védett, igaz, a hazaiak kapusa szintén nagyon jól teljesített. Sokat kell még pontosítanunk a támadásainkat, ezekbe sok hiba csúszott. Játékosaink dicséretesen harcoltak, végig uralták a meccset. A visszavágóra ellenfelünket maximálisan tisztelve fogunk készülni.

TOVÁBBI EREDMÉNYEK
Meskov Breszt (fehérorosz)–Kielce (lengyel) 28–32 (14–12)
Montpellier (francia)–Flensburg (német) 27–28 (13–15)
PPD Zagreb (horvát)–RN Löwen (német) 23–24
(12–10)

Kevesen tettek volna még kis pénzt is arra, hogy a férfi kézilabda BL-ben a Motor Zaporizzsja meg tudja majd nehezíteni a Veszprém dolgát a nyolc közé jutásért zajló párharcban. Az ukránok ettől függetlenül mégis meg akarták mutatni, hogy van keresnivalójuk. Nos, nem lett, de a hazaiak a végsőkig küzdöttek.

Az első félidőben igencsak kényelmes tempóban játszott a Veszprém, de így is rendszeresen vezetett két-három góllal. A hazaiak nagy lelkesedéssel küzdöttek általában az egyenlítésért, ami időről időre sikerült is nekik. 9–9-nél például három gólról kapaszkodtak vissza, de a félidő végére kétgólos előnyt szerzett a Veszprém (12–10).

Az utolsó két percben viszont könnyelműsködni kezdett, így döntetlennel ért véget az első játékrész. Mindkét oldalon jól védtek a kapusok, ezért viszonylag kevés gól esett (12–12).

A második félidőben rátett egy lapáttal a Veszprém, és Ilics jó játékának, valamint Mikler szép védéseinek köszönhetően gyorsan elment két góllal, a Motor pedig csak közelíteni tudott, egyenlíteni nem. A 43. percben már három góllal vezetett a Veszprém (19–22), és érezhető volt, hogy innen már nem tud visszakapaszkodni a Zaporizzsja. Olyannyira nem sikerült neki, hogy a vendégcsapat előnye egyre csak hízott, és bár a Veszprém semmi extrát sem adott ki magából, a hazaiak ereje fogytán volt.

Az utolsó percekre még a két kapus rendezett parádét ziccerfogásban, de a különben lelkes közönség elhalkulása is jelezte, itt nem borul a papírforma. A Veszprém öt góllal nyert (24–29), és a visszavágó ezek után formalitásnak tűnik, szinte biztosra vehető, hogy ott lesz a BL legjobb nyolc csapata között.

60. perc: Vége a meccsnek, nyert a Veszprém, és ezzel valószínűleg tovább is jutott a nyolc közé. 24–29
60. perc: Nagy
lövését kiszedte Komok, az utolsó fél percben a Motor támadhatott.
59. perc: Puhovszkij
lövése elszállt a jobb alsó mellett.
59. perc: Ukrán időkérés.
58. perc:
A hetest Marguc kihagyta, de maradt a labda a Veszprémnél. Nagy László magasra felugorva lőtt a jobb alsóba. 24–29
58. perc:
Kiegészült a Veszprém, Sulic ziccerbe került, Kalaras megrántotta, hetes és két perc.
57. perc: Szoroka ziccerét Mikler kifogta.
57. perc:
Nagy László remek passzát Sulic lőtte be beállóból. 24–28
56. perc:
Ziccert hibázott a Veszprém, a gyors ellenakciónál Gulyás lökött, kiküldték két percre, ráadásul hetest is kapott a Motor, amelyet Szoroka belőtt. 24–27
55. perc: Malasinskas
nem tud nyugodni, váratlan lövése mindenkit meglepett, és a hálóba vágódott. 23–27
54. perc: Malasinskas
megint helyzetbe került, de Mikler kivédte a ziccert. Gyorsan indított a Veszprém, de labdát vesztett.
54. perc: Iváncsik
most már jobban figyelt, és szép ejtésgólt szerzett. 22–27
53. perc:
Szigorú veszprémi védekezés miatt nem kerültek sokáig helyzetbe a hazaiak, Mikler védett hatalmasat.
52. perc: Puhovszkij
kihagyta a helyzetét, támadhatott a Veszprém, de labdát vesztett.
51. perc:
Veszprémi labdaszerzés után Iváncsik kihagyta a ziccert.
50. perc: Iváncsik
lövése nagyszerű támadás végén a kapufáról jött ki, de maradt a labda a Veszprémnél, Gulyás pedig belőtte. 22–26
50. perc: Szoroka
belőtte a hetest. 22–25
49. perc: Ilics
lövését védte az ukrán kapus, majd hetest harcoltak ki a hazaiak.
49. perc: Veszprémi időkérés.
49. perc: Lékait
leütötték, de nem fújtak a bírók, Szoroka pedig a gyors indítás után belőtte. 21–25
48. perc: Selmenko
harcolta ki a hetest, így hosszú idő után gólt szerezhettek a hazaiak. Sikerült is, Szoroka belőtte. 20–25
47. perc:
A hetest megint Marguc végezte el, és ezúttal a bal alsót választotta. 19–25
46. perc: Selmenko
lövése csemege volt Miklernek, a veszprémi támadásból Lékai hetest harcolt ki.
46. perc:
A hetest Marguc végezte el, és a bal fölsőbe lőtt. 19–24
45. perc:
Hibáztak támadásban az ukránok, az ellentámadásból Ilics csapott be két embert is, majd hetest érően szabálytalankodtak vele.
44. perc: Időt kért a Zaporizzsja.
44. perc: Burka
lövését védte Mikler, a gyors indítás végén pedig Sulic értékesítette a ziccert. 19–23
43. perc:
Nagy lövője a Veszprémnek is van! Ilics nagy bombája talált utat a Motor kapujába. 19–22
42. perc: Burka
lőtt a szaggatottról, és nagy lövése Miklerről a gólvonal mögé pattant. 19–21
41. perc: Nagy Lászlóról
lepattantak a védők, ő pedig kilőtte a bal alsót. 18–21
40. perc:
A szélsőkre nem figyel a veszprémi csapat, ezért Kozakevics belőtte. 18–20
39. perc:
Végre jó volt a veszprémi védekezés, Chema végigszáguldott a pályán, és mivel passzra vártak, inkább lőtt – gólt. 17–20
38. perc: Nagy László
újabb remek átadását Sulic lőtte be beállóból. 17–19
38. perc: Malasinskas
tört be, majd Kalarashoz játszott, aki megint szépített. 17–18
38. perc:
Gyors veszprémi akció végén Ilics talált a hálóba. 16–18
37. perc:
Az emberhátrány sem hátrány, Kozakevics használta ki a szélről a figyelmetlenséget. 16–17
37. perc: Nagy László
szép átadását Chema váltotta gólra, ráadásul Selmenkót két percre kiküldték. 15–17
36. perc:
Hosszan támadtak az ukránok, hiszen a Veszprém kiegészült, ők pedig már emberhátrányban játszottak. Ez sem zavarta meg őket, mert Szoroka a bal szélről a rövid sarokba pattintott. 15–16
35. perc: Ilicsnek
készítették elő az akciót, ő pedig a sánc segítségével lőtt a hálóba. 14–16
35. perc:
Lassan, az idővel is játszva támadott a Veszprém, majd mivel Zsukov odacsapott Ilicsnek, egyenlő létszámban folytatták a csapatok.
34. perc: Sulic
a gól előtt lökött, kiküldték két percre.
34. perc:
Ezzel a Malasinskasszal kellene valamit kezdeni... Megint belőtte. 14–15
33. perc. Chema átadásából Marguc volt eredményes. 13–15
32. perc:
Eladta a labdát a Veszprém, Kalaras ziccerét azonban kifogta Mikler.
32. perc: Védelmi hiba. Selmenko távolról betalált. 13–14
31. perc:
Technikai hiba az ukránoknál, Terzic pedig nagyon szépen lőtt gólt. jobbra mozdult, és az ellentétes sarokba vágta a labdát. 12–14
31. perc: Elkezdődött a második félidő, mindjárt Chema Rodríguez góljával. 12–13

30. perc: Vége az első félidőnek, kiegyenlített a játék, és az állás is döntetlen. 12–12
30. perc: Malasinskas
higanymozgását nem tudta lekövetni a veszprémi védelem, megszületett az egyenlítő gól. 12–12
29. perc: Palmarsson
eladta a labdát, az utolsó perc a Motor támadásával indult.
29. perc: Veszprémi időkérés.
29. perc:
Kapufát lőttek az ukránok, de a labda visszakerült eléjük, Selmenko pedig belőtte. 11–12
28. perc: Nagy László
lövése már erőtlen volt, Kosovij kivédte.
27. perc: Schuch
szabálytalankodott két percet érően, majd Mikler védte Zsukov ziccerét.
27. perc:
Nagyszerű váltás után Ilics nagy lendülettel érkezett, és megszerezte a tizenkettedik veszprémi gólt. 10–12
26. perc: Malasinskas
az előbb kudarcot vallott, most nem. Testcsel után lőtte be a ziccert. 10–11
26. perc: Ilics
passzolt Iváncsikhoz, aki a bal szélről remek gólt ejtett a kapuba. 9–11
25. perc: Malasinskas
tört be, de nem kapott hetest, pedig kaphatott volna.
25. perc: Időt kért a Zaporizzsja.
24. perc: Gulyás
szép átadását Iváncsik kapta, és a háta mögött csavart a kapuba. 9–10
23. perc:
Egyenlített a Motor. Kalarast visszahúzni sem tudták a veszprémi védők, ő pedig szép gólt lőtt. 9–9
22. perc: Palmarsson
talpról felugorva lőtt mellé.
21. perc: Kalaras
kapott labdát beállóban, és eredményes is volt. 8–9
21. perc: Ugalde
a bal szélről nem tudta ellőni a labdát Kosovij mellett.
20. perc: Ilics
lövése kipattant, lerohanásból Seveljev lőtt a hálóba. 7–9
19. perc: Burka
jobbja megint villant, de a lövése ezúttal a kapu melletti reklámtáblát döngette csak meg.
18. perc:
Szabálytalankodtak az ukránok támadásban, Nagy László támadásban nem sokat teketóriázott, meglátta a rést a védőfalon, betört, és gólt lőtt. 6–9
17. perc:
Heteshez jutott belül védekezés miatt a Veszprém. Marguc végezte el ezt is, és szépen pattintott a kapus lába között a kapuba. 6–8
16. perc: Burka
a hátára veszi a csapatát, és a hatalmas termetű átlövő a bal alsó sarokba lőtt. 6–7
16. perc: Palmarsson
eladta, Mikler azonban ziccert védett, azonnal indított, Sulic pedig bevágta a ziccert. 5–7
5. perc:
Elvették a bírók rossz zárás miatt a Veszprémtől, így emberelőnyük utolsó pillanataiban gólt szereztek az ukránok Szoroka révén. 5–6
14. perc:
Előbb Rodríguez, majd Seveljev hibázott támadásban.
14. perc: Burka
megint próbálkozott, de Mikler már figyel rá...
13. perc: Terzic
erőszakos védekezését két perccel jutalmazta a bírópáros.
13. perc:
Már feltették a bírók a kezüket, amikor Palmarsson átlövésből lőtt a jobb fölső sarokba. 4–6
12. perc:
Szabadon hagyták a veszprémiek Puhovszkijt, aki felugrás után elhajlásból lőtt a bal alsóba. 4–5
11. perc:
Gyenge volt a Motor támadása, gyorsan indított a Veszprém, Sulic pedig belőtte a ziccert. 3–5
10. perc:
A hetest Marguc a jobb fölsőbe lőtte. 3–4
10. perc:
Hibáztak az ukránok támadásban, Ugalde ziccerét védte a kapus, de Selmenko szabálytalansága miatt két perc és hetes.
9. perc: Burka
belejött a lövésbe, de Mikler szépen védett, a lerohanásból Marguc indult meg, de eltalálta a kapust ziccerben.
9. perc:
Ezúttal Palmarsson tüzelt, de a lécet találta el. Az utóbbi időben fegyelmezetlenül támad a Veszprém.
8. perc: Terzic
lövése a blokkról ment mellé, Burka viszont nem kegyelmezett, és kiegyenlített. 3–3
7. perc: Sulic
hibázott, aztán Kurilenko is, majd Nagy László lőtt fölé...
7. perc: Burka
ment föl, és be is talált. 2–3
6. perc: Puhovszkij
alaposan mellé lőtt, de Chema Rodríguez passzát lehalászták az ukránok.
5. perc: Rodríguez csinált helyet Ugaldénak, aki a hatosról a kapuba vágta a labdát. 1–3
4. perc:
A hazaiak lassítják a játékot, nem szórják el ész nélkül, ráadásul Szoroka révén a bal szélről szépítettek is. 1–2
4. perc:
Itt a második! Palmarsson kapott szép labdát, és távolról szépen belőtte. 0–2
3. perc:
Eladták a labdát az ukránok, de így is kiegészültek.
2. perc:
Belemenés is lehetett volna, de megkegyelmeztek az ukránoknak, akik így passzívok is lehettek volna, de Selmenko lövése a blokkról ment mellé.
1. perc: Kalarash
ütött oda Sulicnak, kiküldték két percre. Nagy László pillanatok alatt bevágta. 0–1
1. perc:
Az ukránoké lehetett az első támadás. Nem siették el, de Burka lövését szépen védte Mikler.