Megint a végét szúrta el a Veszprém, újabb döntetlen

2016.10.08. 15:54
Momir Ilics (jobbra) hibája a Veszprém győzelmébe került (Fotó: AFP – archív)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában a Telekom Veszprém a Wisla Plockhoz látogatott, és a hajrá hibái után 28–28-as döntetlenre végzett. Az utolsó másodpercekben Momir Ilics hetest végzett el, ám a kapusba lőtt, így a Veszprém – akárcsak a Flensburg ellen – újra egy pontot szerzett idegenben.

FÉRFI KÉZILABDA BL
CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ

WISLA PLOCK (lengyel)–TELEKOM VESZPRÉM 28–28 (13–14)
Plock, 5000
néző. V: Gjeding, Hansen (dánok)
PLOCK:
CORRALES – Kwiatkowski, Daszek, ZSITNYIKOV 4, DUARTE 3, IVIC 8, ROCHA 5. Csere: T. Gabela, M. Gabela, Tarabochia 3, Pusica 1, Mihic 3, De Toledo 1, Wisniewski, Ghionea. Edző: Piotr Przybecki
VESZPRÉM:
Alilovic – Gajic, Kopljar 2, SULIC 7, PÁLMARSSON 8, Ilics 2 (2), Fekete 1. Csere: SCHUCH, Nilsson 1, G. Marguc 1, Ch. Rodríguez, ANCSIN 2, Terzic, LÉKAI 4. Edző: Xavier Sabaté
Az eredmény alakulása. 6. perc:
2–3. 8. p.: 3–5. 16. p.: 8–7. 28. p.: 12–13. 35. p.: 16–15. 53. p.: 24–25. 57. p.: 25–27. 58. p.: 26–28
Kiállítások:
14, ill. 10 perc
Hétméteresek:
–, ill. 3/2
Piotr Przybecki:
– Dicséretesen harcolt a Veszprém, az edzője és a csapat is sokat tett, hogy nagyon jó mérkőzést játszhattunk. Hagyományosan szoros meccseket vívunk Európa legjobb csapataival, így volt ez a Barcelona és a PSG ellen is. Most a pontszerzés is sikerült. A pontot szerintem megérdemeltük, ehhez persze szerencse és Corrales kapus remek teljesítménye is kellett. Büszke vagyok minden játékosomra, és hiszem, hogy a jövőben még ennél is jobbak leszünk.
Xavier Sabaté:
– Plockban mindig fantasztikus érzés játszani, mert az Orlen Arena szurkolói remek hangulatot teremtenek. A meccs nekik is biztosan tetszett, hiszen végig kiélezett és izgalmas volt. Védekezésben hiányzott a legfontosabb láncszemünk, Nagy László, és emiatt sok problémánk volt. Ezt nem kifogásként mondom, hiszen ilyen a sport, a sérülések hozzátartoznak. A második félidőben a Chema Rodríguez, Áron Pálmarsson párossal megtaláltuk a kemény plocki védekezés ellenszerét. A végén a kihagyott hetes döntött, ennek ellenére elismerem minden játékosom teljesítményét. A bírókkal nem szoktam foglalkozni, a végén azonban akadtak érdekes ítéleteik. Így azt sem értettem, hogy Pálmarsson utolsó gólját miért nem adták meg.

További eredmény: Schaffhausen (svájci)–Paris SG (francia) 25–35 (8–19)

8. Schaffhausen (svájci) 3 3 77–92 –15 0

Rossz emlékekkel (tavalyi döntetlen, mely után edzőváltás is történt), csapatkapitány nélkül – Nagy László ujjsérülés miatt nem utazott el – érkezett Plockba a magyar bajnok Veszprém, és tudni lehetett, hogy nagyon kemény mérkőzésre számíthat egy pokoli hangulatú arénában. Nem is könnyítette meg a Veszprém dolgát lengyel házigazdája, sőt...

Változatos játékot hozott az első néhány perc, hol egyik, hol másik csapat vezetett, illetve futott az eredmény után. Fekete Dávid megszerezte első gólját a Bajnokok Ligájában, fontos pillanat volt ez a fiatal veszprémi szélsőnek. Az egyik oldalon Sime Ivic, a másikon Aron Pálmarsson vitte a prímet, a magyar bajnok izlandi légiósa hétszer volt eredményes az első 30 percben. Az utolsó minutumban emberelőnyben Ancsin Gábor talált be, így a szünetben a vendégeknél volt az előny. (13–14)

A fordulás után magához ragadta a kezdeményezést a Wisla Plock, gyorsan megfordította a mérkőzést és tartotta az előnyét. Marko Tarabochia és Ivic is többször volt eredményes. A Fekete Dávidot váltó, sérülés után visszatérő Lékai Máté remek balszélsőnek bizonyult, ugyanis rendre túljárt Rodrigo Corrales kapus eszén, góljaival hozzásegítette a meccsben maradáshoz a Veszprémet.

A második félidő második felében Renato Sulic emelkedett ki a teljes mezőnyből: a veszprémi beálló sorra lőtte a gólokat, valamint szerzett kiállítást is. Ahogy azt ebben a szezonban már megszokhattuk a Veszprémtől, a hajrára maradt a döntés ezen a mérkőzésen is. Az utolsó két percet kétgólos előnyben kezdte a magyar csapat, ám fél perccel a vége előtt kiegyenlített a Plock. Kapott egy hatalmas esélyt a találkozó megnyerésére a Veszprém, ugyanis tíz másodperc volt hátra, amikor hétméterest fújtak. Momir Ilics azonban hibázott, így döntetlennel zárult a lengyelországi találkozó, csakúgy, ahogy a legutóbbi szezonban. (28–28)

2. FÉLIDŐ

60. perc: Corrales hárít! Chema labdát szerez védekezésben, ám kicsúszik a kezéből, Mihic pedig betalál, egyenlő! Időt kér a Veszprém, egy támadás van hátra a mérkőzésből, pontosabban 20 másodperc. HETES! Pálmarsson tör be középen két védővel a nyakán, és hétméteres kap. Ráadásul Ivicet leküldik két percre, így a Plock emberhátrányban fejezi be a mérkőzést, a maradék 10 másodpercet. NINCS GÓL! Corrales lábbal hárítja Ilics hetesét. DÖNTETLEN!28–28
59. perc: Zsitnyikov hozza fel ismét egyre a Plockot. Sulic összeszedi a labdát két védővel a nyakán, földre viszik, de csak szabaddobás.27–28
58. perc: Szép bejátszás középre, Tiago Rocha a hálóba lő Alilovic mellett. Kiegészülnek a csapatok. MEKKORA GÓL! Pálmarsson első gólja a második félidőben, a lehető legjobbkor rakétáz a hálóba.26–28
57. perc: NINCS GÓL! Egy kapufa után Mihic lő a hálóba, de a játékvezető szerint leér a lába, így az eredmény nem változik! VAN VISZONT GÓL A TÚLOLDALON! Kopljar felavatja a Plock cserekapusát, kettővel vezet a Veszprém! 25–27
56. perc: LÉKAINAK NAGYON MEGY! A kényszerből balszélsőt játszó Lékai negyedszer eredményes ma, most viszont a hosszút lövi ki. 25–26
55. perc: Zsitnyikov lő kapufát középről, de marad a labda a hazaiaknál. Másodjára betalál Zsitnyikov, a spárgázó Alilovic mellett a bal alsóba helyez. PÁROS KIÁLLÍTÁS! Pusica és Sulic is mehet pihenni.25–25
54. perc: GÓÓÓL! Lékai harmadszor is túljár Corrales eszén a bal szélről, ezúttal is a rövidbe lő, a lengyelek kapusa beleér, de hárítani nem tud. 24–25
53. perc: Duarte bődületes kapufát lő, Sulic gyors indítása viszont pontatlan Lékainak, ezért megint a Plock támadhat. FONTOS VÉDÉS! Alilovic fogja Toledo középre tartó bombáját.
52. perc: KIÁLLÍTÁS! Tarabochia pihenhet két percet, túl keményen fogja a befordulni igyekvő Sulicot. GÓÓL! Pálmarsson lekészíti Lékainak, aki ismét a rövidbe helyez a bal szélről. 24–24
51. perc: Duarte is talpról talál be, a rövid alsót lövi ki a bal oldalról, nem figyelnek rá a veszprémiek. 24–23
50. perc: De Toledo is nagyon nagy gólt ragaszt a kapuba, a léc alá bombáz estében. SULIC, KI MÁS?! Terzic adja ismét a gólpasszt, a beálló immár hétnél tart.23–23
49. perc: Hatalmas gól a hazaiaktól, Tarabochia Terzic mellől, takarásból lövi ki a jobb felsőt. JÖN A VÁLASZ! Sulic eredményes ismét, nem bírnak vele a lengyelek. 22–22
48. perc: Belemenés a hazaiaknál, fordulhat a Veszprém. GÓÓL! Terzic játssza meg Sulicot, aki ötödik gólját szerzi a találkozón, Corrales lába alatt pattint a hálóba. Időt kér a Plock. Duarte, majd Rocha a labda útja, a portugál kipókhálózza a jobb felsőt. Szabálytalan zárás a Veszprémnél, elveszik a labdát.21–21
47. perc: Jön az egyenlítés, Pálmarsson hozza ziccerbe Sulicot középen, aki a hálóba pattint rutinosan. 20–20
46. perc: Marad a döntetlen, Chema lövését fogja Corrales. Tiago Rocha viszont nem hibázik, a gyors kontra végén középről lő Alilovic szemei közé. 20–19
45. perc: Duarte jobb alsóba tartó próbálkozását hárítja Alilovic. Keményen védekezik a Plock.
44. perc: Kiegészül a házigazda, és gólt is szerez, a bal szélről Ivic eredményes. Gyorsan jön a veszprémi válasz, Chema játssza meg Sulicot, aki nem rontja el a ziccert, ismét egyenlő.19–19
43. perc: Alilovic hárít, emberelőnyben támadhat a Veszprém. GÓÓL! Lékai kap remek labdát Pálmarssontól, beugrik a bal szélről és a rövid alsóba lő. 18–18
42. perc: KIÁLLÍTÁS A PLOCKNÁL! Chema Rodríguez nyakát kapja el a hét gólnál tartóIvic, tiszta két perc. Pálmarsson középre lő, de Corrales könnyedén hárít.
41. perc: Keményen védekezik a Veszprém, Schuch zárja le a folyosót. Túl keményen is, megfogja Tarabochiát, amiért két percet kap – másodszor a meccsen. Ivic középről, villámgyors mozdulattal húzza a labdát a bal alsóba. 18–17
40. perc: Ivic lövését kiüti Alilovic. EGÁL! Gyors labdafelhozatal a Veszprémtől, Pálmarsson bejátszása ezúttal is jó Sulicnak, aki most a jobb alsóba helyez. 17–17
39. perc: Pálmarsson hozza ziccerbe Sulicot, akinek lövését védi Corrales, de hetes a Veszprémnek. GÓÓL! Ilics hetesébe beleér Corrales, hárítani azonban nem tud. Ilicsnek akciógólja még nincs, ám a heteseket eddig biztos kézzel értékesíti.17–16
38. perc: Pusica ront, de megteszi ezt Ilics is, Tarabochia viszont góllal büntet a túloldalon. Sorozatban négy gólt kap a Veszprém. Időt is kér Sabaté. 17–15
37. perc: Fekete helyén a sérüléséből visszatérő Lékai Máté a bal szélen.
36. perc: Nilsson a hatoson belül kap labdát, fordulhat a Wisla Plock. Ivic megdobja a hatodik találatát a mérkőzésen, ezzel pedig ismét a lengyeleknél az előny. 16–15
35. perc: Pálmarsson talpról mellé talál, a kontrából pedig kiegyenlít a Plock, Pusica középről lő a kapu bal oldalába. 15–15
34. perc: Pálmarsson bejátszása nem jó Nilssonnak, túl magas a labda.
33. perc: GÓÓL! Kopljar lő hatalmas gólt a fal fölött. Gyorsan jön a válasz a túloldalon, egy hasonlóan nagy löketet ereszt el Tarabochia. 14–15
32. perc: Kiegészül a Plock. Fekete védekezésben javítja a hibáját, labdát szerez.
31. perc: FOLYTATÓDIK A TALÁLKOZÓ! A Plock egyelőre emberhátrányban. Duarte lövését védi Alilovic! Fekete ugrik be a bal szélről, de Corrales ezúttal is hárítja a kísérletét.

1. FÉLIDŐ

30. perc: EMBERELŐNY! Sulic kerül a földre, Kwiatkowski pedig megkapja második két percét a mérkőzésen. Technikai hiba, Ilics kezéből kicsúszik a labda. ANCSIN JAVÍT! Labdát szerez védekezésben az átlövő! Sabaté mester időt kér. GÓÓÓL A VÉGÉRE! Ancsin lövi az utolsót a félidőben, középről a kapu jobb oldalába tüzel! 13–14 A SZÜNETBEN!
29. perc: Egyenlít a Plock, Mihic a bal szélről eredményes, Alilovic beleér lábbal a lövésbe, ám a labda utat talál a hálóba. 13–13
28. perc: FORDÍT A VESZPRÉM! Zsitnyikov ellen belemenést fújnak, a kontrából Pálmarsson eredményes, hetedik gólja a mérkőzésen, és még véget sem ért az első félidő. KIÁLLÍTÁS! Schuch Timuzsin birkózza le Rochát, nem ússza meg két perc nélkül...12–13
27. perc: Passzívnál Zsitnyikovot állítja meg Terzic. Kipattan a kapufáról a labda, de a Plocké, újrakezdődik a támadóidő. Zsitnyikov ellépi, fordulhat a Veszprém. EGYENLÍTÉS! Nilsson kap remek bejátszást, és pattint a kapu közepébe! 12–12
26. perc: SZÉPÍTÉS! Margucra jön ki a figura, szép akció, a szlovén szélső pedig a rövidbe lő. Kiegészül a Veszprém a támadás közben. A túloldalon a Plock is teljes létszámban támadhat.12–11
25. perc: Hiába lő a hálóba Ancsin, a találat érvénytelen. A túloldalon Ghionea fejbe lövi Alilovicot, a labda a Veszprémé.
24. perc: Labdát lop védekezésben a Plock, a megiramodó Duarte a szaggatottról vágja a hálóba. Ráadásul az őt megállítani igyekvő Ancsin szabálytalan, amiért két percet kap, ismét emberhátrányban a magyar bajnok. KÉT PERC! Kwiatkowskit is kiállítják, odaüt Ilicsnek. Öt az öt ellen a mezőnyben most.12–10
23. perc: De Toledo lő kapufát, a kipattanót megszerzik a veszprémiek. Ancsin lövését védi Corrales, a túloldalon Alilovic is hárít. Marguc szabálytalanságot reklamál, Mihic pedig addig a helyén a hálóba talál a bal szélről. 11–10
22. perc: BENN VAN! Ilics magabiztosan pattintja a kapu bal oldalába a hétméterest. 10–10
21. perc: Ilics kap sárgát védekezésben. Duarte megtalálja Tiago Rochát, aki beállóból nem hibázik, gólra váltja ziccerét. Nilsson harcol ki hetest Ilics bejátszása után, nagyot küzd középen a beálló.10–9
20. perc: GÓÓÓL! Pálmarsson talpról pókhálózza ki a bal felsőt, elképesztő lövés! 9–9
19. perc: Ivic középről lő a kapu közepébe, Alilovic beleér, de hárítani nem tud. 9–8
18. perc: Ancsin labdát szerez védekezésben! RÁADÁSUL! Egyenlít a Veszprém, a gólszerző Pálmarsson (ki más?!) a kontrából. Időt kér a Wisla Plock.8–8
17. perc: Rossz bejátszás Ilicstől, Nilsson nem érheti el, túl magas a labda.
16. perc: EGYENLŐ! Ancsin emberhátrányban talál be, középről leadott lövése megpattan, ez pedig becsapja Corralest, a hálóba pattan a labda. Ivic negyedik találata a mérkőzésen, közel nyolc méterről enged el egy löketet, nem védekezik jól most a Veszprém.8–7
15. perc: Kiegészül a lengyel csapat. KIÁLLÍTÁS A TÚLOLDALON! Marko Kopljar borítja fel a beállót, amiért két percet kap. Zsitnyikov csinálja meg a lövőhelyzetet magának, és középen a hálóba pattint. Egy 3–0-s rohammal fordít a Plock. 7–6
14. perc: Emberhátrányban egyenlít a Plock, Zsitnyikov a bal oldalról a rövidbe pattint Alilovic lábai között. Pálmarsson hozza helyzetbe Feketét, aki a hosszú sarkot veszi célba a bal szélről, de Corrales véd.6–6
13. perc: Beállót cserél a Veszprém, Sulic helyén Nilsson. KIÁLLÍTÁS! Pusica löki Pálmarssont a levegőben, nem is lehet más, mint két perc. Ilics lő laposan, test mellett, ám Corrales egy nagy spárgával hárít.
12. perc: Szépen átjátssza a veszprémi védelmet a Plock, Rocha a bal oldalról lövi ki a hosszút. 5–6
11. perc: HOPPÁ! A fiatal balszélső, Fekete Dávid megszerzi első gólját a Bajnokok Ligájában, a rövidbe bombáz. 4–6
10. perc: Nem tudja góllal befejezni támadását egyik csapat sem, egy mellé és egy belépés.
9. perc: Megjátssza a beállót Kopljar, de Sulic ejtése a kapufáról lepattan, nincs szerencséje... Gyönyörű gól a házigazdától, Ivic estében, háttal a kapunak dob a hálóba Alilovic mellett. 4–5
8. perc: Duarte belép, így hiába a fault, szabaddobás helyett fordulhat a magyar együttes. Pálmarssont nem tudják tartani a hazaiak, újra betalál, három percen belül harmadszor! 3–5
7. perc: Gebala eredményes egy jó kontrából, ismét egál, gyorsan lerohanja a lengyel csapat a Veszprémet, nincs idő visszarendeződni. MEKKORA GÓL! Pálmarsson hatalmas rakétája szinte kiszaggatja a hálót, előny itt ismét.3–4
6. perc: Újabb védés Alilovictól, a kontrából Pálmarsson eredményes, középről a kapu bal oldalába lő, Duarte marad le róla. Ivic és Alilovic párharcát ismét megnyeri a kapus, kezd belejönni.2–3
5. perc: SZÉP VÉDÉS! Alilovicnak is megvan az első, Ivic próbálkozását fogja. GÓÓL! Egyenlít a Veszprém, Ilics megjátssza Sulicot, aki nem rontja el a ziccert. 2–2
4. perc: Szép figura, Kopljar ziccerét viszont Corrales lábbal védi. Tiszta ziccer marad ki.
3. perc: Kopljar is kap egy sárgát védekezésben. Vezet a Plock, Tiago Rocha eredményes a jobb oldalról. 2–1
2. perc: Masszívan védekezik a Plock, Pusica kap sárgát, majd Corrales kapus hárítja Pálmarsson újabb lövését.
1. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS! A piros mezes Veszprémé az első támadás, Pálmarsson rögtön góllal nyit, a jobb alsóba pattint! Szinte egyből jön a válasz, Sime Ivic egalizál. 1–1

A Veszprém csapatkapitánya, Nagy László nélkül érkezett Plockba: az átlövő a csütörtöki edzésen szenvedett ujjsérülést, ezért ki kell hagynia a találkozót. Csakúgy, ahogy a combfájdalmakkal bajlódó Iváncsik Gergőnek és Gulyás Péternek is.

A Wisla Plock vereséggel kezdte a csoportkört, míg a Veszprém előbb ikszelt a Flensburggal, majd odahaza legyőzte a Schaffhausent, így a második helyről várhatja a folytatást.

Üdvözöljük kedves olvasóinkat a Wisla Plock–Veszprém kézilabda BL-csoportmeccs tudósításában. Tartsanak velünk!