Hatból hat: nagyszerű védekezés, veszprémi gála a Vardar ellen

2014.11.22. 16:27
Zeitz a Vardarnak is több nagy gólt lőtt (Fotó: MTI)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája C-csoportjának hatodik fordulójában az MKB-MVM Veszprém – Nagy László nélkül – az idegenbeli egygólos siker után ezúttal simán legyőzte hazai pályán a Vardar Szkopjét. Carlos Ortega csapata 16–10-es félidőt követően 32–24-re nyert a macedón együttes ellen.

A két együttes egy héttel ezelőtti mérkőzésén elképesztő utolsó percet követően a veszprémiek végül fordítottak, és 24–23-ra nyertek. Ezúttal már a meccs elején látszott, hogy ennél jóval simább összecsapás következik, mert bár Gulyás Péter góljára a hamar háromig jutó Nemanja Pribak még felelt, Zeitzék villámgyorsan faképnél hagytál a macedónokat (5–1).

A vendégek dolgát nem könnyítette meg, hogy Blazenko Lackovic sérülés miatt kivált, az első diagnózis szerint Achilles-ín-szakadást szenvedett.

Sterbik Árpád születésnapjára sem voltak tekintettel a veszprémiek, sorozatban potyogtak a gólok, és a 18. percben már 10–5-re vezetett a magyar csapat.

A kapuban Mikler Roland parádézott – az első félidőben 52 százalékos hatékonysággal védett! –, a 26. percben Mirsad Terzic potyagyanús lövésével már 15–8-ra ment a házigazda.

A fordulást követően állandósulni látszott az öt-hat gólos differencia, majd negyedóra játék után a közte hat-hét, egészen az utolsó tíz percig (27–21). A hajrá elejét megnyomták a veszprémiek, és az 57. percben már számolhattak a szurkolók ellenfelükre (32–22), elegáns válaszként a Vardar megszerezte a meccs valószínűleg legszebb találatát egy dupla kínai figura végén.

A végszó az itt is eredményes Lazarové volt, a veszprémiek így végül „csak" nyolccal nyertek, és hat fordulót követően továbbra is hibátlanul állnak a BL-ben (32–24).

A siker azt jelenti, hogy a szezonban hibátlan magyar bajnok
közel került a csoportelsőséghez, és ebben az esetben a kieséses szakaszban élvezheti majd a hazai pálya előnyét. A Veszprém egy hét múlva az orosz Csehovot fogadja.

BAJNOKOK LIGÁJA
C-CSOPORT, 6. FORDULÓ

MKB-MVM Veszprém–Vardar Szkopje (macedón) 32–24 (16–10)
Veszprém
, 5000 néző. Vezette: Badura, Ondogrecula (szlovákok)
Veszprém: MIKLER – Gulyás P. 1, SULIC 3, SCHUCH 1, ILICS 8 (1), Terzic 1, Ugalde 2. Csere: Alilovic (kapus), ZEITZ 7,Chema RODRÍGUEZ 3, Marguc, A. Nilsson 1, Iváncsik G. 2, RUESGA 3
Vardar: Sterbik – Brumen 2, A. DUJSHEBAEV 4, PRIBAK 4, Csipurin 1, Lackovic, GYIBIROV 5 (2). Csere: Angelov (kapus), Abutovics, F. Lazarov 3 (1), Siskarjov 2, Toszkics 1, Markovics, Karacic 2 (1), Rasztvorcev
Az eredmény alakulása. 7. p.: 5–1. 18. p.: 10–5. 23. p.: 12–8. 26. p.: 15–8. 35. p.: 19–13. 43. p.: 24–17. 48. p.: 27–21. 53. p.: 30–19. 57. p.: 32–22
Kiállítások: 10, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 5/4
CARLOS ORTEGA,
a Veszprém edzője: Büszke vagyok csapatomra, csak dicsérni tudom valamennyi játékosomat. Mikler Roland remek kapusteljesítménye meghatározta a mérkőzés képét és végeredményét. Több sérültünk nélkül is megálltuk a helyünket, amiért külön elismerés illeti a fiúkat. Nagy lépést tettünk, hogy a csoportban megőrizzük első helyünket.
RAÚL GONZÁLEZ, a Szkopje edzője: Sajnos elszakadt az Achilles-ina Blazenko Lackovicnak, az ő kiválása – miután amúgy is tartalékosan érkeztünk – jelentősen befolyásolta a mérkőzés alakulását. Az első félidő végére szinte el is dőlt minden, hiszen Veszprémben hatgólos hátrányból majdnem lehetetlen fordítani.

A csoport másik szombati mérkőzésén
Csehovszkije Medvegyi–Montpellier 33–34 (17–16)

60.
Még egy szkopjei hetes, belül védekezésért.
53. Ilics kaptot két percet.
53. Karacic bombáját Mikler védi, Sulic pedig a lerohanás végén fej fölé lőtt. 30–21
52. Ruesga elhajlásból eredményes. 29–21
51.Zeitz megtöri a gólcsendet. 28–21
49. Angelov védte Ilics újabb hetesét.
48. Hetes ott is. Karacic köténybe Alilovicnak. 27–21
48. Ilics góljával 27–20.
48. Nilsson harcolt ki hetest és két percet. Rasztvorec pihen.
47. Labdaszerzés, majd túl hosszú indítás. Csipurin büntet. 26–20
46. Ilics kapott nagy zárást, majd lőtt a jobb alsóba. 26–19
46. A maratoni támadás végén Dujshebaev szétlőtte a bal felsőt. 25–19
44. Ruesga visszaállítja a közte hetet. 25–18
44. ... a kipattanó után viszont visszakerül hozzá és parádés gólt cunderez. 24–18
43.Dibirov hetese a lécről kipattan...
43. Ilics megkerülte a védelmet, majd a kapuba pattint. Hatnál jár. 24–17
43.
Itt egy elcsúszás, ott egy esés közben nagyon ellőtt labda.
42.
Mikler két gyors védése után nincs szépítés.
35. Újabb rohanás, Siskarjov a jobb szélről szépít. 18–13
34. Veszprémi labdaszerzés után Ilics lőtt kapufát, Toszkics gyorsan kihasználja a hibát. 18–12
33. Ezúttal már nem, de Chema gyorsan felel. 18–11
32.
Pribak lövését hárítja Mikler.
31. Chema előtt behátráltak, hiba volt. 17–10.
31. Folytatódik a mérkőzés.

30. Gulyás még ellőtte, de kimarad. Véget ért az első félidő.
30. Magyar időkérés, még 15 mp.
30. Brumen ziccerét már nem tudja hárítani. 16–10
29.
Mikler, Mikler, Mikler! 55 százalékkal véd.
29. Nilsson fordult be szépen, és lőtt a kapuba. 16–9
27. Lazarov bombájával 15–9.
26. Mikler újabb védése után Terzic lövése Sterbikkel együtt gól. 15–8
25. Dibirov kínaiból cunderezik, de ez sem ér. Bezzeg Ilics lövése! 14–8
24.Karacic szépt, majd Sulic ejti át Sterbiket. 13–8
22. Dibirov gyönyörű cundere nem ér, belépett.
21. Terzic két percet kap mezhúzásért.
21. Chema parádés passza után Iváncsik szerez gólt a bal szélről. 12–7
20. Dibirov futott be középre és lőtt a kapu bal oldalába. 11–7
19. A vendégek szépítő góljára Ilics válaszol, 11–6.
18. Sterbik ismét véd, de Karacic ziccerét Mikler hárítja, Chema pedig rohan. 10–5
18. Schuch kap két percet.
17.
Sulic ziccerét védte Sterbik, utána már hiába pattant be a beállósról.
16. Mikler újabb védése után hatalmas ütközés, de eljut Ugaldéig a labda, ő pedig a lécről óriási gólt vág. 9–5
15.
Mikler véd, Gulyás viszont ziccerben mellé lőtt.
8. Abutovics
ütött oda Chemának, de megúszta sárgával.
7. Brumen szépít. 5–2
7. Időt kértek a vendégek.
7. Ilics szerzett labdát majd indította Ugaldét, aki a kapu bal oldalába pattintott. 5–1