A Veszprém az utolsó pillanatokban bukott a PSG ellen

2016.11.20. 16:55
Renato Sulic lő kapura Henrik Möllgaard szorításában (Fotó: Földi Imre)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligájában a Veszprém rendkívül magas színvonalú mérkőzésen az utolsó pillanatokban kapott góllal 29–28-as vereséget szenvedett a Paris Saint-Germaint ellen, ezzel elveszítette hazai veretlenségét.

FÉRFI KÉZILABDA BL
A-CSOPORT, 7. FORDULÓ

TELEKOM VESZPRÉM–PARIS SG (francia) 28–29 (14–15)
Veszprém, 5000néző. V:Krstic, Ljubic (szlovénok)
VESZPRÉM:
MIKLER – Gajic 2 (2), Sulic 4, Nagy L. 2, Schuch, ILICS 8, Ugalde 3. Csere:Alilovic (kapus), Gulyás 1, Iváncsik G., Nilsson 2, Ancsin, Terzic, LÉKAI 6. Edző:Xavier Sabaté
PSG:OMEYER – Abalo 4, Remili 3, L. KARABATIC 5, Narcisse 2, Hansen 4, GENSHEIMER 8 (1). Csere:Möllgaard, Stepancic 1, Kounkoud, N. Karabatic 2. Edző:Zvonimir Serdarusic
Az eredmény alakulása: 9. p.:2–4.13. p.:3–6.27. p.:11–14.37. p.:18–18.42. p.:21–20.47. p.:21–24.53. p.:26–25.56. p.:28–27
Kiállítások:10 perc, ill. 12 perc
Hétméteresek:4/2, ill. 2/1
Xavier Sabaté:– Tisztában voltunk vele, hogy a mérkőzés hatvan percig tart, nem elég ötvenkilencig koncentrálni. A kezünkben volt a győzelem, mert többször is vissza tudunk jönni háromgólos hátrányból. Az utolsó két percben kétszer is volt esélyünk a győzelemre, de Omeyer védett, az utolsó támadásunknál pedig rossz döntést hoztunk. Nem volt sportszerű, hogy olyan szabálytalanságokért kaptunk kétperces büntetést, amiért ez nem jár. Olyan kitűnő játékosok, mint Uwe Gensheimer, Nagy László vagy Daniel Narcisse nem vétettek olyat, amiért ki kellett őket állítani.
Zvonimir Serdarusic:– Régen vártam, hogy hosszú karrierem során csapatom Veszprémben nyerni tudjon. Megérdemelten győztünk, és ebben a csoportban minden pont számít. A Veszprémben szerezhető pontok pedig kétszeresen is fontosak.
TOVÁBBI VASÁRNAPI EREDMÉNYEK
Bjerringbro-Silkeborg (dán)–Barcelona (spanyol) 23–27 (13–11)
Kiel (német)–Flensburg (német) 22–30 (12–14)

Mikler-parádéval, de pontatlan veszprémi támadójátékkal kezdődött a mérkőzés, így a belelendülő franciák hamar magukhoz ragadták a kezdeményezést (3–6).

Ilics és Lévai vezérletével kezdett belerázódni a hazai offenzíva, de a másik oldalon játszó világsztárok sem pihentek, így rendre csak egy gólra tudott zárkózni a Veszprém (8–9), Gensheimer rövid idő alatt szerzett három góljával pedig ismét ellépni látszottak a franciák (11–14).

A szünetre egy gólra kapaszkodott a Veszprém, amely a 37. percben végre utol is érte ellenfelét (18–18), sőt a 42.-ben Sulic találatával 1–0-t követően először vezetett is (21–20).

A dupla emberhátrányt kegyetlenül megbüntette a PSG, Gensheimerék 4–0-s sorozattal fordítottak (21–24), csakhogy Lékaiék sem adták fel, és Ilics újabb gólja már ismét veszprémi előnyt jelentett (26–25).

A rendkívül kiélezett végjátékban a veszprémiek emberelőnyénél Omeyer lehúzta a rolót, az utolsó négy percben pedig már gólt sem szerzett a magyar bajnok – Gensheimer a végén viszont megint eredményes volt, így nyert a PSG (28–29).

Véget ért a mérkőzés!
60. perc: megtalálták Gensheimert, be is lőtte. 28–29
16 másodperc maradt.

60. perc:
időt kért a PSG is.
60. perc:
Lékait sáncolta Stepancic.
44 másodperc maradt.
60. perc:
időt kért a Veszprém.
59. perc: Alilovic
védett.
58. perc: Omeyer
egymás után kétszer is óriásit védett.
56. perc: Stepancicot
állították ki.
56. perc: Hansen
tartja a lépést a Veszprémmel. 28–28
56. perc:
Ilics passzolt Nilssonnak, akit nem lehetett legyűrni. 28–27
55. perc: Hansen
lövése a kapufáról pattant be. 27–27
54. perc: Stepancic
góljára Ugalde válaszolt. 27–26
53. perc: Ilics
góljával újra vezet a Veszprém! 26–25
53. perc:
Gensheimer lőhetett hetest, a feljövő Alilovic első mozdulatával ki is védte.
52. perc:
közben Nikola Karabaticot kiállították.
52. perc:
Lékai gyönyörűen szolgálta ki a Nilssont, aki megráncigálva sem hibázott. 25–25
50. perc: Lékai
remekül tört be, újabb gólt lőtt. 24–25
49. perc: Remili
szerzett gólt. 23–25
48. perc: Lékai
lőtt gólt, majd gyors labdaszerzés után 20 másodperccel később Ilics is betalált. 23–24
47. perc: Mikler
védett nagyot. Kellett már egy ilyen.
46. perc:
megint indított a PSG, ezúttal Abalo lőtt gólt. 21–24
46. perc:
hiába egészült ki a Veszprém, Narcisse kettőre nővelte a franciák előnyét. 21–23
45. perc:
szabaddobásból indított a PSG, Gensheimer talált be. 21–22
44. perc:
43. perc: Gensheimer
nem hibázta el a hetest. 21–21
43. perc: Nagyot
is kiállították. Ez neki a második.
43. perc:
kiállították a nagy lendületbe jövő Sulicot.
42. perc: Sulic
lőtt gólt ismét. Vezet a Veszprém! 21–20
42. perc: Mikler
védett óriásit!
41. perc: Sulic
szemtelenül eltekerte a labdát Omeyer alatt. 20–20
40. perc:
nagyon gyorsan válaszolt Luka Karabatic. 19–20
39. perc:
Lékai szolgálta ki Ilicset, aki a sokadik nagy gólját lőtte. 19–19
38. perc: Hansen
talált be. 18–19
37. perc: Terzicet
37. perc: EGÁL!
Remek játék volt, Ugalde maradt üresen és egyenlített ki. 18–18
36. perc:
passzív volt a PSG, remekül védekezett a Veszprém.
35. perc:
Nagy tanárian szolgálta ki Sulicot. 17–18
35. perc: Remili
talált be. 16–18
35. perc: Ilics nagy gólt lőtt. 16–17
34. perc:
nagyon hosszú francia támadás, amikor már úgy tűnt, kivédekezi a Veszprém, Luka Karabatic betalált. 15–17
32. perc: Gajic
lőtte be a hetest. 15–16
31. perc: szépen játszott a PSG, Gensheimer volt a befejező. 14–16
Elkezdődött a második félidő!

Az első játékrészben a Veszprém többször is jól védekezett, Mikler Roland pedig parádés védéseket mutatott be, igaz, a másik oldalon Thierry Omeyer is remekelt, a rutinos kapus két hetest is megfogott.

Támadásban kiemelkedően jól teljesített a négyből négy találatot szerző Lékai Máté, és Momir Ilics is négyszer talált be. A franciáknál a szintén négygólos Uwe Gensheimer a fő gólfelelős, mellette Luc Abalo és Luka Karabatic 3-3 találatot jegyzett.

1. FÉLIDŐ

Véget ért az első félidő!
30. perc: Mikler
-védéssel zárult a félidő.
30. perc: Ilics
talált be gyorsan. 14–15
30. perc: Nikola Karabatic
nagyon erőszakosan szerzett gólt. 13–15
30. perc:
időt kértek a franciák.
28. perc:
közben kiállították Kounkoudot.
28. perc: Lékai
talált be megint, majd Mikler védett. 13–14
27. perc:
jól sikerül a megbeszélt figura, Ilics fejezte be a támadást. 12–14
27. perc:
27. perc: Luka Karabatic
után nem sokkal Gensheimer talált be. 11–14
26. perc: Lékai
remek csel után szerzett gólt. 11–12
25. perc:
újabb gólt lőttek emberhátrányban, most Gensheimer. 10–12
24. perc: Hansen
góljára Gulyás válaszolt gyorsan. 10–11
23. perc: Gajic
hetesébe most is beleért Omeyer, ezúttál már bepattant. 9–10
23. perc: Abalót
22. perc:
megint jónak tűnt a hazai védekezés, Gensheimer azonban így is betalált. 8–10
21. perc: Lékai
talpról lőtt gólt, nagyon távolról. 8–9
20. perc: ismét remekül védekezett a Veszprém, Mikler védése sem maradt el.
19. perc: Ilics
óriási gólt szerezett átlövésből. 7–9
18. perc: Luka Karabatic
talált be. 6–9
17. perc: Narcisse
jól tört be. A másikon Sulic talált be. 6–8
16. perc:
megfordultak a szerepek, Ancsin szolgálta ki Lékait, aki üresen lőhetett. 5–7
15. perc:
jól játszott a PSG, Abalo maradt üresen. 4–7
15. perc: Nagy Lászlót
14. perc:
most Ilics próbálkozott, de Omeyer az ő hetesét is kivédte.
13. perc:
gyorsan válaszolt Ilics. 4–6
13. perc: Mikler
előbb védett, utána Nikola Karbatic talált be. 3–6
12. perc: Gajic
hetesét Omeyer védte.
12. perc: Gensheimert
kiállították.
11. perc: Gensheimer
lőhetett tisztán. 3–5
10. perc:
gyönyörű játék! Nagy találta meg a befutó Ugaldét, aki így könnyű gólt szerzett. 3–4
9. perc:
megint indítottak a franciák, most Remili talált be. 2–4
8. perc: Luka Karabatic
lőtt gólt. 2–3
8. perc: Schuch
a kiállított.
7. perc:
a Veszprémben megint Nagy volt eredményes. 2–2
6. perc:
a PSG emberhátrányba került, Abalo így is betalált. 1–2
5. perc: Abalo
villantotta meg a gyorsaságát, majd megszerezte az első francia gólt. 1–1
4. perc:
megint Mikler! A magyar kapuson nem lehet kifogni.
3. perc: Mikler
parádésan kezdett, egy támadáson belül kétszer védett.
2. perc:
a Veszprémnek nem kellett ilyen sok idő, Nagy szerezte meg a vezetést. 1–0
2. perc:
hosszú támadást vezetett a PSG, a Veszprém remekül védekezett, végül pedig Mikler védett.