Az utolsó perc döntött a Veszprém-Montpellier meccsen

2014.10.12. 18:58
A Veszprém kiváló hangulatú és színvonalú csoportrangadót vívott francia riválisával (Fotó: Szabó Miklós)
Az MKB-MVM Veszprém férfi kézilabdacsapata egy végletekig kiélezett mérkőzésen 30–29-re nyert hazai pályán a Montpellier ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája C-csoportjának 3. fordulójában, így továbbra is százszázalékos.

FÉRFI KÉZILABDA BL
C-CSOPORT, 3. FORDULÓ

MKB-MVM VESZPRÉM–MONTPELLIER HB (francia) 30–29 (14–11)
Veszprém, 5200
néző. Vezette: Cohen, Peretz (izraeli)
VESZPRÉM: Mikler – Gulyás P. 2, Zeitz 2, Chema Rodríguez 1, SULIC 3, ILICS 6, Ugalde 2. Csere: Alilovic (kapus), Schuch, Terzic, A. NILSSON 5, Marguc 2 (2), Ruesga 2, Nagy L. 2, Iváncsik G. 3
MONTPELLIER: Losert – Gajic 2, Dolenec 1, Gaber, Mackovsek 1, TEZS 3, Guigou 2. Csere: Siffert (kapus), GREBILLE 9, KAVTICNIK 9 (4), Borges 1, Gutfreund 1
Az eredmény alakulása. 12. p.: 5–4. 20. p.: 9–4. 29. p.: 12–10. 33. p.: 16–12. 41. p.: 18–18. 44. p.: 20–20. 49.p.: 25–22. 53. p.: 27–24. 57. p.: 29–26. 59. p.: 29–28
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 5/4
CARLOS ORTEGA, a Veszprém edzője:
– A héten rengeteg gonddal küzdöttünk, sok sérülés nehezítette a felkészülésünket. A meccsen sem éreztük jól magunkat, nehézkes volt a játékunk, főleg két jobbátlövőnk kiválása után. A védekezésünk sem mindig állt össze a második félidőben.
PATRICE CANAYER, a Montpellier edzője: – Csak dicsérni lehet a Veszprémet, de csapatom is helytállt a fantasztikus közönség előtt. Csalódott vagyok, mert a végén volt esélyünk a pontszerzésre, de egyéni hibákat követtünk el, ezekkel helyzetbe hoztuk ellenfelünket.

A CSOPORT TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEI
Vardar Szkopje (macedón)–Rhein-Neckar Löwen 28–25 (13–13)

6. Csehovszkije Medvegyi (orosz) 3 3 90–111 –21 0

A nem teljesen egészséges Nagy László a kispadon kezdett, a vendégek legjobbja, Dragan Gajic ellenben ott volt a pályán. A szlovén jobbszélsőnek megvan az a bosszantó szokása, hogy nem nagyon hibázik, ezúttal viszont az első három próbálkozása sikertelen volt, ráadásul egy ziccert és egy hétméterest is elrontott.

Támadásban nem volt teljesen olajozott a Veszprém játéka, a nagyszerűen védő Mikler Roland azonban 19 perc alatt csak négy gólt kapott, így Patrice Canayer 8–4-es hazai vezetésnél kénytelen volt időt kérni. A mérkőzést jól kezdő Renato Sulic helyére Andreas Nilsson állt be a második negyedórára, és a svéd beállóra sem lehetett panasz. A Nagy László helyén játszó Christian Zeitz sokadik pontatlan lövése után a derekát fájlalva cserét kért, így a magyar átlövő csak beállt. Elég volt egy kis kihagyás, és a Montpellier két gólra felzárkózott (12–10), a szünetre végül 14–11-es előnnyel vonulhattak a bakonyiak.

NAGY LÁSZLÓ: TALÁN NEM SÚLYOS A SÉRÜLÉS
„Meghúzódott a térdem, de talán nem súlyos a sérülés – nyilatkozta Nagy László a mérkőzés után. – Nehéz meccsre számítottunk, az is lett. Túl sok gólt kaptunk, a védekezésünk a szünet után nem mindig állt össze úgy, hogy meg tudjuk fékezni a nagyon jó Montpellier-t."

A második félidő is arról szólt, hogy a Veszprém ellépett 3-4 góllal, de a makacsul küzdő vendégek rendre visszazárkóztak. Nagy László a 41. percben megsérült, és bár nem sokkal később még visszaállt, be kellett látnia, hogy nem tudja folytatni a játékot.

Carlos Ortega csapata tehát a másik balkezes átlövőjét is elvesztette, de mindig volt valaki, aki kirángatta a meg-megfeneklő szekeret. Hol Carlos Ruesga, hol Gulyás Péter, hol éppen a remekül játszó Nilsson lőtt fantasztikus gólt. A Montpellier-t gyakorlatilag Vid Kavticnik és Mathieu Grebille tartotta meccsben.

Az 57. percben 29–26-nál úgy tűnt, talán végleg sikerült leszakítani a vendégeket, de ők megint csak feljöttek egy gólra. A végső veszprémi támadásnál kis játékvezetői segítséggel Momir Ilics döntötte el a pontok sorsát, Grebille már csak szépíteni tudott az utolsó másodpercben.

2. FÉLIDŐ
60. perc:
Negyven másodperccel a vége előtt veszprémi időkérés. Ilics mintha belemenne, de nem fújnak, majd a szerb átlövő eldönti a meccset. Grebille utolsó pillanatban szerzett gólja már nem oszt, nem szoroz, legalábbis a pontok szempontjából, nyert a Veszprém! 30–29
59. perc:
Ez nem hiányzott, Schuchot két percre kiállítják. Ő már nem állhat vissza. Tezs lövését védi Alilovic, de hétméteres jön. Kavticnik megint a kapus feje fölött húzza be a labdát. 29–28
58. perc: Grebille
nem hajlandó feladni, nyolcadszor eredményes. Ruesga ismét elhajlásból tüzel, ezúttal véd a vendégek kapusa, Arnaud Siffert. 29–27
57. perc: Ruesga
névjegyszerű bombával, Ilics egy ziccer értékesítésével lopja közelebb a győzelemhez a Veszprémet. 29–26
56. perc:
Nem tud egyenlíteni a Montpellier, jöhet a Veszprém.
55. perc:
Nilssont ezúttal megelőzik, indul a Montpellier, és Tezs fejezi be az akciót góllal. Gulyás nem tudja megfogni a labdát. 27–26
54. perc:
Rossz támadás itt is, ott is, végül Kavticnik hálószaggató gólt lő. 27–25
53. perc:
Az őserő, azaz Nilsson megint megkapja a labdát, innentől vége a dalnak a vendégek szemszögéből. 27–24
52. perc: Kavticnik
hetesből Alilovic lábai alatt talál a kapuba. 26–24
51. perc:
Marguc kerül be a darálóba, marad a labda a Veszprémnél. Gulyás egyéni akcióból eredményes. 26–23
50. perc:
Négy emberrel támad a Montpellier, amelynek edzője kihasználja utolsó időkérését. Guigou esik rá Ruesgára, a spanyolt ezért kiállítják. Gajic a jobb szélről ezúttal tökéletes megoldást választ. 25–23
49. perc:
Tezs támasztja meg könyökkel nyaktájékon Ruesgát, ő is mehet ki két percre. Hetes is járt az esetért, Marguc ismét túljár Losert eszén. 25–22
48. perc: Nagy mégsem tudja folytatni, ismét leül. Ilics bevágja, a bírók pedig Gabert kiküldik két percre. Alilovic Dolenec lövésének védésével száll be a meccsbe, ki sem jön róla a labda. 24–22
47. perc:
Nagy László védekezésben újra a pályán, Grebille-t azonban ő sem tudja blokkolni. 23–22
46. perc: Grebille
lövése után Mikler kezéről bepattan a labda. A magyar kapust Alilovic váltja. Nilsson eddig a Veszprém egyik legjobbja, megint szinte a földön hasalva eredményes. 23–21
45. perc:
Dolenec lövése pontatlan, Iváncsik Gergő megindul, és újra kettővel vezet a Veszprém. Francia időkérés. Dolenec találkozik a levegőben Suliccsal, és aztán nagyon rosszul, a hátára esik. Fáj a szlovénnak, nem kérdés. 22–20
44. perc: Kavticnik
felkanyarodik, és visszahúzza a bal alsóba a labdát. Ilics a kapus lábai között tüzel a kapuba. 21–20
43. perc:
Ilicset beborítja a sánc, oldalbedobás. Chema nem engedi, hogy leblokkolják, betör Tezs mellett. 20–19
42. perc: Ruesga
góljára Gajic válaszol villámgyorsan. 19–19
41. perc: Grebille
a talaj fölött néhány centivel szinte begurítja, persze nagy erővel a labdát a hosszú alsó sarokba. Nagy László is megsérül, le kell ülnie. 18–18
40. perc:
Guigou próbálja meglepni Miklert egy átlövéssel, de a labda lelassul a blokkoló kezeken. Nagy pattintja be Sulicnak, aki higgadtan kihasználja a helyzetet. 18–17
39. perc: Kavticnik
ugrál középen, majd lapos lövéssel egyenlít. Ortega időt kér. 17–17
38. perc:
Újabb eredménytelen veszprémi támadás.
37. perc: Iváncsik Gergő
gyorsan visszaállítja kétgólosra, de Dolenec is betalál. 17–16
36. perc:
Marguc nagy helyzetben, de Losert lábbal véd. Kavticnik talpról megvillan, egy gólra olvadt az előny. 16–15
35. perc:
Újabb technikai hiba után jöhet ismét a Montpellier. Nagy blokkolja Grebille-t, majd Mikler véd nagyot.
34. perc: Guigou
lövése is jó, legalábbis a franciáknak. Labdaszerzés után Tezs is betalál. 16–14
33. perc: Nagy László
lép közelebb, majd a bal alsóba talál. 16–12
32. perc:
Iváncsik Gergő szerzi a második félidő első gólját. Tezs harcol ki hetest. Kavticnik behúzza Mikler feje fölött. 15–12
31. perc:
Grebille lövését védi Mikler, a francia a földön marad, de nincs sípszó.

1. FÉLIDŐ
30. perc: Nagy László
góljára Kavticnik válaszol büntetőből. Hazai időkérés 16 másodperccel az első félidő vége előtt. Nilsson gólt lő, a franciák már nem tudnak, hárommal vezet a Veszprém a szünetben. 14–11
29. perc:
A Gajicot váltó Gutfreund betalál a jobb szélről. 12–10
28. perc:
Ugalde a szélről is megpróbálja mattolni Losertet, ez nem megy neki. Kavticnik teszi fel Grebille-nek kínaira, újabb szép vendégtalálat. 12–9
27. perc:
A derekát fájlaló Zeitz helyére beáll a szintén nem teljesen egészséges Nagy László. Nilssont nem lehet lerántani sem, betalál, és még kiharcol egy kiállítást is. Guigou lövésére leér Mikler. 12–8
26. perc: Grebille
lövőcselt csinál, leüti a labdát, majd bedobja Mikler kapujába. 11–8
25. perc:
Grebille előtt nagy üres terület nyílik, lő is a francia, de Mikler kiüti a labdát. Zeitz talpról tüzel, ezúttal Losertbe. Bele is sérül a német.
24. perc: Ilics
átlövése is jó, Terzic sárgát kap. 11–7
23. perc: Kavticnik
szépít. 10–7
22. perc:
Nilsson megkapja a labdát, és hétméterest harcol ki. Marguc türelmes, túljár Losert eszén. 10–6
21. perc:
Zeitz lövése után centiken múlott a gól, Borges ejtésénél sajnos ennyi sem. 9–6
20. perc:
Biztos, hogy nem ezt beszélték meg, Kavticnik ellépi, Ugalde pedig indulásból eredményes ismét. Grebille hatalmas bombával töri meg a Montpellier gólcsendjét. 9–5
19. perc:
Guigou repül be a bal szélről, Miklerrel azonban nem bír. Zeitz az ellentámadás végén a kapus fölött a hálóba bombáz. Francia időkérés. 8–4
18. perc:
Grebille lő mellé. A Veszprémben pályán Nilsson, aki góllal mutatkozik be a meccsen. 7–4
17. perc:
Tezs kapja el Chemát, aztán mosolyogva visszaáll a falba. Ilics is mosolyoghat, hiszen az átlövése már pontos. 6–4
16. perc:
Dolenec kisodródva csak kapufáig jut.
15. perc:
Dolenec belemegy, indul a Veszprém, Terzic hétméterest harcol ki, Tezsnek pedig sárga lapot. Ilics csúnyán mellé durrant, ez volt az első büntető, amelyet kihagyott ebben a BL-idényben – az első kilencnél nem hibázott.
14. perc:
Sulic birkózott ki magának lövőhelyzetet, de ő sem tudott betalálni.
13. perc: Gaber keménykedett, két percig pihenhet. Gulyás nagy helyzetben a kapufa külső élét találja el.
12. perc: Mackovsek
lövésébe csak belekapni tud Mikler, becsorog a labda. 5–4
11. perc:
Zeitz lő ismét, ezúttal sem pontos.
10. perc:
Dolenec kezéből kiesik a labda, Ugalde megiramodik, és kihasználja a ziccert. Mikler véd, Sulic sárga lapot kap, a labda pedig a Veszprémé. 5–3
9. perc:
Mikler előbb Kavticnik átlövését, majd Tezs ismétlését védi.
8. perc:
Sulicot állítja meg Gaber. Zeitz az oldalhálót találja el. Gajic ziccerét Mikler védi.
7. perc: Gulyás a szélről, Guigou betörésből eredményes. 4–3
6. perc: Tezs
, a Montpellier rutinos tunéziai beállója fordul be, és nem hibázik. 3–2
5. perc: Grebille
kínai figurából szerzi meg a Montpellier első gólját. Zeitz válaszol rá. 3–1
4. perc: Sulic
gyűjti be a kipattanót Losert védése után, majd megszerzi második gólját. 2–0
3. perc:
Grebille hetest harcol ki, de Gajic fölé pattint!
2. perc:
Gajic, a vendégek egyik legjobbja megy be a jobb szélről, de még neki is éles a szög. Az újabb bejátszás nem jó Sulicnak.
1. perc:
A Veszprém kezdte a mérkőzést. A Montpellier keretébe a 2. fordulóhoz hasonlóan ezúttal sem került be Laluska Balázs. Sulic nyitja meg a gólok sorát beállóból. 1–0