A Flensburg kipipálva, megvan a harmadik hely a Veszprémnek

2017.03.11. 17:16
Andreas Nilsson ezúttal is óriási csatát folytatott a védőkkel (Fotó: Földi Imre)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának 14., utolsó fordulójában a Telekom Veszprém otthon 34–28-ra legyőzte a Flensburgot, így a 3. helyen jutott tovább.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
A-CSOPORT, 14. FORDULÓ
TELEKOM VESZPRÉM
SG FLENSBURG (német) 34–28 (17–18)
Veszprém, 5000 néző. V: Badura, Ondogrecula (szlovákok)
VESZPRÉM: Mikler – Gajic, NILSSON 5, NAGY L. 5, Schuch, Terzic, Ugalde. Csere: ALILOVIC (kapus), Gulyás, Iváncsik G. 1, ILICS 9 (5), Pálmarsson 2, Marguc 5, Sulic 2, LÉKAI 5. Edző: Xavier Sabaté
FLENSBURG: Andersson – Svan 2, GLANDORF 5, Toft Hansen 1, Mogensen 2, MAHE 4, Wanne 4. Csere: Möller (kapus), Djordjics 3, Heinl, Zachariassen 1, Gottfridsson, SCHMIDT 5 (2), Radivojevics 1. Edző: Ljubomir Vranjes
Az eredmény alakulása. 6. perc:
3–3. 10. p.: 7–5. 13. p.: 8–10. 21. p.: 11–14. 36. p.: 21–18. 44. p.: 26–23. 53. p.: 32–27
Kiállítások:
8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 3/2
Xavier Sabaté: – Gyönyörű meccs volt. A szurkolóknak is köszönöm, ilyen hangulatban nem lehet veszíteni. Nagyon nehéz volt a meccs, mert ellenfelünk, amely a Bajnokok Ligájában a négybe jutásra esélyes és a német bajnoki címet is megszerezheti, nagyon gyorsan játszott, és az első félidőben voltak problémáink a visszarendeződéssel. A szünet után gyorsabban tudtunk cserélni, a lerohanásaink is sikerültek, Alilovic pedig fantasztikusan védett. Fontos volt, hogy Pálmarsson húsz percet tudott játszani, így Ilics is tudott pihenni.
Ljubomir Vranjes: – A Veszprém megérdemelte a győzelmet. Elég jól játszottunk, sokat szerettünk volna futni és sok gyors indításos gólt szerezni. Ez az első félidőben sikerült. A védelemben voltak problémáink, mégis elégedett vagyok a játékunkkal. A második játékrészben tíz perc alatt fordult a kocka, sok labdát eladtunk, négygólos előnyt szerzett a Veszprém. Nilsson és Lékai sok problémát okozott nekünk.

Hosszas kihagyás után visszatért sérüléséből Aron Pálmarsson a veszprémieknél, ahol Ivan Sliskovic és Ancsin Gábor sem került be a keretbe. A mérkőzés tétje az A-csoport harmadik helye volt, a képlet egyszerű volt: aki győz, azé a harmadik hely, akik veszít, az negyedik. A Flensburg – melynek vezetőedzője, Ljubomir Vranjes a nyártól a Veszprémet irányítja – elképesztő ütemet diktált az első percekben, gyakorlatilag minden támadásnál azonnal lerohanta a német csapat a Veszprémet, többször hibára kényszerítve a magyar bajnokot.

Hol egyik, hol másik csapat vezetett, jelentősebb előnyre azonban egyik gárda sem tudott szert tenni. Andreas Nilsson remekül kezdett a hazaiaknál, majd Lékai találatával a 9. perc végén kettővel ment a Veszprém. Néhány perccel később már a Flensburg vezetett ugyanennyivel, a szintén Veszprémbe igazoló Kentin Mahé és Lasse Svan volt a legaktívabb a vendégeknél. Az utolsó öt percet háromgólos hátrányban kezdő Veszprém feljött egyre a szünetre. (17–18)

A fordulás után mintha egy teljesen másik Veszprém jött volna ki a pályára. A visszarendeződéseknél sokkal hatékonyabb volt a házigazda, jóval kevesebb gyors gólt tudott szerezni a Flensburg, amihez persze az is kellett, hogy a Mikler Rolandot váltó Mirko Alilovic fantasztikus formában védett, közel 50 százalékkal. A játékrész derekán Mirsad Terzic piros lapot kapott, harmadik két perce után már nem állhatott vissza, így védekezésben egyik legjobbját veszítette el a Veszprém.

Azonban még ez sem zavarta meg a rendkívül stabilan játszó és masszívan védekező Sabaté-csapatot, amelyben Momir Ilics és Nagy László is remekelt. Nilsson a második fordulóban is folytatta a gólgyártást, és bekapcsolódott a helyenként szép gólokat is szerző Lékai Máté is. A Flensburg támadójátéka akadozott az utolsó percekben is, a Veszprémé viszont nem, így hatgólos győzelmével a magyar csapat megszerezte a harmadik helyet a csoportban. (34–28).

A csoport másik szombati mérkőzésén
Barcelona (spanyol)–Wisla Plock (lengyel) 36–28 (17–15)

2. FÉLIDŐ

60. perc: Két Alilovic-védés a hajrában! MEGVAN A GYŐZELEM A VESZPRÉMNEK!
59. perc: Pálmarsson lövését simán hárítja Möller, a túloldalon Lauge a kaput sem találja el.
58. perc: GÓÓL! Gulyás bejátszását Nilsson veszi át háttal a kapunak, majd befordul és a kapu bal oldalába zúdít. NA IGEN! Ilyen az, ha világklasszis kapus áll a kapuban: Zachariassen megpattanó átlövésére a földre ül Alilovic, de az utolsó pillanatban még visszaér és kiüti azt.34–28
57. perc: BRAVÚR! Extázisban Alilovic, kivédi Mogensen teljesen tiszta ziccerét, így már 43 százalékon áll.
56. perc: Passzívnál Marguc ziccerét védi Möller. GÓÓÓL! Alilovic is fogja Djordjic próbálkozását, majd indítja a kilépő Margucot, aki kíméletlenül értékesíti a ziccert. 33–28
55. perc: Mahé belövi a hetest a jobb felsőbe, négy közte. Keményen védekezik a Flensburg is, nem jut lövéshez a Veszprém.32–28
54. perc: Időt kér a Flensburg. Lauge Schmidt harcol ki hetest.
53. perc: Djordjic kapufát lő, Alilovic csak nézi, de a kipattanó a házigazdáké. GÓÓÓÓL! Lékai ad jó zárást Pálmarssonnak, aki beugrik középre és visszahúzza a jobb felsőbe. 32–27
52. perc: Lékai test mellett lő újabb gólt, a kapus lábai között pattan be. VÉDÉS! Alilovic kispárgázza Mahé próbálkozását, de marad a labda a vendégeknél. 31–27
51. perc: Mahé talpról enged el egy löketet, de fölé trafál. Időt kér a Veszprém. Pálmarsson eladja a labdát. A kontrából Lauge Schmidt szerez gólt. 30–27
50. perc: MICSODA VÉDÉS! Radivojevics ugrik be a jobb szélről ziccerben, de Alilovic szenzációs reflexmozdulattal hárít. Pálmarsson kapufát lő, a labda a vendégeké.
49. perc: GÓL ÉS KÉT PERC! Lékai szerez remek gólt, ráadásul Heinlt ki is állítják róla. 30–26
48. perc: KIÁLLÍTÁS! Sulic rántja le Mahét, pihenhet két percet. Mahé hetest harcol ki Pálmarsson mellett. Lauge Schmidt bevarrja, a bal felsőbe lövi a hétméterest. 29–26
47. perc: NÉGY KÖZTE! Alilovic mutat be egy fontos védést, majd azonnal indítja a kilépő Iváncsik Gergőt, aki nem ront a kontra végén. 29–25
46. perc: Micsoda hiba... Toft Hansen labdát szerez védekezésben, majd Mogensen eladja támadásban. GÓÓL! Büntet a Veszprém, Nilsson ziccerből a jobb alsóba helyez, hiába ér hozzá Möller, nem tud védeni. 28–25
45. perc: Remek figura, Lékai passza jó Ilicsnek, aki a hálóba pattint. Szó szerint azonnal reagál a Flensburg, Wanne a bal szélről lő a hosszúba. 27–25
44. perc: GÓÓL! Lékait lerántani sem lehet, pedig a mezénél fogva próbálják a vendégek, kilövi a jobb alsót. Glandorf egyből válaszol a másik oldalon. 26–24
43. perc: PIROS LAP! Terzic a nyakánál fogva rántja le Mogensent, ez a harmadik két perce, így már nem állhat vissza a mai mérkőzésen. Radivojevics mellé trafál a jobb szélről.
42. perc: Glandorf bődületes gólt lő, sáncolni sem tudnak a hazaiak, így a Flensburg átlövője a bal alsóba rakétáz. Nincs baj, amíg mindig van válasza a házigazdának, Nagy László pókhálózza ki a jobb felsőt.25–23
41. perc: Nagy védekezési hiba a túloldalon is a németektől, ezt pedig Marguc használja ki, egy finom csuklómozdulattal a rövidbe helyez. 24–22
40. perc: Szétzilálja a veszprémi védelmet a Flensburg, Glandorf pedig gólra váltja a ziccert. 23–22
39. perc: Peches gólt kap a Veszprém, Mogensen lövése a sáncról levágódva pattan a hálóba. Van válasz a túloldalon, Ilics nyolcadszor eredményes.23–21
38. perc: Nagy harc árán Gulyás összehoz egy hetest. ILICS MEG BEVÁGJA! A jobb alsóba bombáz biztos kézzel. KÉT PERC! Terzic kapja, már a második neki a meccsen.22–20
37. perc: Most a Veszprém ellen ítélnek szabálytalan zárást. Jön is a gyors kontra a vendégektől, és az újabb gól. KIÁLLÍTÁS! Zachariassen mellett esik össze Nilsson, előbbit küldik le két percre.21–20
36. perc: OTT VAN! Nagy László talál be egy villámgyors támadás végén. BRAVÚR! A Flensburg próbál ismét pillanatok alatt ziccerbe kerülni, sikerül is, de Mogensen próbálkozását Alilovic fogja. MÉG EGY GÓL! Most a Veszprém átveszi a Flensburg stílusát, egy sebes kontra végén Marguc talál be. Időt kér a Flensburg. Glandorf találatával zárkózik a német együttes. 21–19
35. perc: GÓÓÓL! Ilics nem tud hibázni ma hetesből, fordít a Veszprém. Szabálytalan zárás miatt elveszik a labdát a Flensburgtól.19–18
34. perc: Megint passzív a vendégeknél, Radivojevics éles szögből lő, de onnan nem lehet gólt szerezni Alilovic ellen. Nagy László kiharcol egy hetest.
33. perc: PARÁDÉS GÓL! Ilics remekül, pattintva játssza meg Nilssont, aki bevágja a ziccert. 18–18
32. perc: Kemény veszprémi védekezés, nem tud kapura lőni sem a Flensburg. Passzívnál Glandorf lapos lövését a már földön ülő Alilovic fölé tornázza.
31. perc: FOLYTATÁS! A Veszprém támad, emberhátrányban. Ilics lövését sáncolják, Möller pedig így hárítani tud. De legalább kiegészül a Veszprém.

1. FÉLIDŐ

30. perc: Már csak egy közte, Sulic eredményes középről. Schmidt harcol ki hetest. KIMARAD! Alilovic kivédi Mahé büntetőjét. SZÜNET!17–18
29. perc: KIÁLLÍTÁS! Terzic kap két percet, felborítja Gottfridssont szabálytalanul. A Flensburg pedig szinte azonnal kiegészül. BRAVÚR! Radivojevics cunderezik, de Alilovic beleér lábbal, így a kapufára pattan a labda.
28. perc: Ez már bent van, Ugalde labdát szerez védekezésben, az üres kaput Marguc veszi be. 16–18
27. perc: MÉG EGY KÉT PERC! Ezt most Svan kapja, lábbal ér bele Lékai passzába. Ebből sincs gól, Ugalde lövését védi Andersson. Kettős emberelőnyben ez nagy baj.
26. perc: KIÁLLÍTÁS! Pálmarssonról küldik le a Flensburg védőjét, emberelőnyben a Veszprém. Az első támadást azonban nem sikerül gólra váltani... Alilovic viszont bemutat egy fontos védést a túloldalon.
25. perc: GÓÓL! A hosszas sérülés után visszatérő Pálmarsson középről a jobb alsóba lő. Nagy László kap sárgát a középkezdés megakadályozásáért. Időt kér a Flensburg. Djordjic eredményes a kis szünet után.15–18
24. perc: Jön egyből a válasz, Gasper Marguc a jobb szélről a rövid felsőbe lövi a ziccert. Közben Alilovic váltja Miklert a kapuban. Hiába, Zachariassen felavatja egyből.14–17
23. perc: Marguc kap sárgát védekezésben mezhúzásért. Djordjic talpról, elhajlásból tüzel a jobb felsőbe. 13–16
22. perc: Gyors gólváltás: Nagy László lő pazar gólt az egyik oldalon, majd villámgyorsan Lauge Schmidt megteszi ugyanezt a másikon. Sulic harcol ki hetest. Möller jön a Flensburg kapujába. BENT VAN! Ilics a kapus lábai között pattint a hálóba, fineszes találat.13–15
21. perc: Ilics átlövi a falat középről, de Andersson kispárgázza a jobb alsóba tartó próbálkozást. Pazar támadás a Flensburgtól, Wanne a figura végén a bal szélről felvágja a hosszú felsőbe. Időt kér Xavi Sabaté.11–14
20. perc: Ugalde befut a hatoson belülre, elveszik a labdát a Veszprémtől. Villámgyors kontra a vendégektől, Svan a jobb szélről lövi ki a hosszú alsót a támadás végén. 11–13
19. perc: Hatalmas gól, újra a Flensburgnál az előny. 11–12
18. perc: GYÖNYÖRŰ JÁTÉK! Lékai remekül hozza ziccerbe Sulicot, aki onnan ritkán hibázik, most sem teszi. Szép támadás emberelőnyben. Kiegészül a Flensburg.11–11
17. perc: GÓÓL! Ilics biztos kézzel tüzel a bal alsóba a hétméteresből. Passzívnál Gottfridsson csúnyán fölé durrant.10–11
16. perc: Lauge Schmidt középről, talpról lő a jobb alsóba, nem lép ki rá senki, ezt használja ki. KIÁLLÍTÁS! Heinl legyalulja Sulicot, nem maradhat a pályán. Hetes is a Veszprémnek.9–11
15. perc: Nagy László közbelő, a jobb alsót veszi célba középről, Andersson pedig hárít – ez az első védése a kapusnak a meccsen.
14. perc: Most egy 3–0-s rohammal fordít a Flensburg, valamit ki kell találnia a Veszprémnek támadásban. MONDJUK EZT! Nagy László ad jó zárást Ilicsnek, aki középről a jobb alsóba rakétáz. Támadó szabálytalanság a vendégektől, egyenlíthet a Veszprém.9–10
13. perc: Eladott labda a Veszprélmtől, a lerohanás végén Wanne eredményes. Sőt, az újabb hibát megint góllal bünteti a Flensburg, Toft Hansen talál be a kontrából. 8–10
12. perc: A 2018 nyarától Veszprémbe igazoló Mahé megszórja leendő csapatát, középről a jobb alsóba pattint. 8–8
11. perc: Góllal büntet a Flensburg, Mahé pattint a rövidbe a bal oldalról. Újra a hazaiaknál az előny, Ilics nem cifrázza, csak bebombázza.8–7
10. perc: Hihetetlen iramot diktálnak a csapatok, Svan szerez gólt a másik oldalon. Ezt most túljátssza a Veszprém, Nagy bejátszása rossz Nilssonnak.7–6
9. perc: Terzic kap sárgát védekezésben mezráncigálásért. Schmidt megveri Sulicot, de Mikler nagyot spárgázva hárít. GÓÓL! Lékai gyorsan betalál a kontra végén. 7–5
8. perc: GÓÓÓL! Nagy László labdát szerez védekezésben Glandorftól, majd Lékai iramodik meg a bal szélen, észreveszi, hogy üres a kapu, a többit pedig már Önök is kitalálják. 6–5
7. perc: Elképesztően gyorsan hozza fel a labdát a Flensburg a középkezdés után, Mahé pedig a hálóba pofoz egy kipattanót. KIÁLLÍTÁS! Ilics ad pazar labdát Nilssonnak, aki kapura fordul, de Mogensen a földbe döngöli, jogos a két perc, ráadásul hetes a Veszprémnek. BENT VAN! Ilics egy szép csuklómozdulattal a bal felsőbe pörgeti a büntetőt.5–5
6. perc: REMEK GÓL! Ilics játssza meg tökéletesen Nagy Lászlót, Nilsson jó zárása mellett az átlövő a kapu közepébe bombáz. Egyből reagál a Flensburg, ismét a vendégeknél az előny. EZ SE CSÚNYA! Nilsson kap pazar labdát Lékaitól, a bal alsóba vágj a ziccert.4–4
5. perc: Megvan Mikler első védése, de marad a labda a vendégeknél. Gajic kijön labdát szerezni, meg is zavarja a Flensburgot, elveszíti a labdát a német csapat.
4. perc: Mogensen lő egy hatalmas gólt, nem tud időben rendeződni a veszprémi védelem. Jön a válasz, Andreas Nilsson zsebkendőnyi területen fordul be és szerez gólt.2–3
3. perc: Ugyanaz a túloldalon, Ugalde is lécet lő. Újabb flensburgi találat, Wanne a jegyzője. GÓÓL! Nagy László jegyzi az első veszprémi gólt. 1–2
2. perc: Megszerzi a vezetést a német csapat, Glandorf egy lövőcsel után a jobb alsóba helyez. Eladja a labdát a Veszprém, egyből jön a lerohanás, de Svan lécet lő, a gólvonalon azonban nem jut túl a labda.0–1
1. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS! A Flensburg támad először. Kőkeményen védekezik a Veszprém, passzív a Flensburgnak.

A Flensburg fehérben, a Veszprém feketében.

A két fél őszi összecsapásán a Veszprém már öt góllal is vezetett, ám nem tudta elhozni mindkét pontot Németországból, a Flensburg huszáros hajrával döntetlenre mentette a találkozót (24–24).

Pikáns mérkőzésre van kilátás: a jelenleg a Flensburgot irányító Ljubomir Vranjes a nyártól a magyar csapat kispadján ül majd Xavier Sabatét váltva. A német együttesnél már meg is találták az új vezetőedzőt: Vranjes eddigi segítője, Maik Machulla hároméves szerződést kötött immár vezetőedzőként. Vranjes egyik legjobb tanítványát, a világbajnok Kentin Mahét is hozza magával Veszprémbe.

Üdvözöljük kedves olvasóinkat a Veszprém–Flensburg férfi kézilabda Bajnokok Ligája-csoportrangadó élő közvetítésében. Tartsanak velünk, izgalmakból nem lesz hiány, annyit ígérhetünk!