A végére sima lett – otthon továbbra is hibátlan a Veszprém

2015.11.21. 15:53
Momir Ilics hét gólig jutott (Fotó: Hegedüs Gábor, NS-archív)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcadik fordulójában az MVM Veszprém 34–28-ra legyőzte a magát sokáig nagyon jól tartó szlovén Celjét, így továbbra is hibátlan hazai pályán.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
8. FORDULÓ

MVM VESZPRÉM–RK CELJE PL (SZLOVÉN) 34–28 (17–15)
Veszprém, 5019
néző. V: Kurtagic, Wetterwik (svédek)
VESZPRÉM: ALILOVIC – Gasper Marguc 3, SULIC 8, NAGY L. 4, M. ILICS 7 (4), Terzic 1, Chema Rodríguez 1. Csere: Mikler (kapus), IVÁNCSIK G. 5, Gulyás P., A. Nilsson, Pálmarsson 3, Sliskovic 1, Schuch, Lékai, Ugalde 1. Edző: Xavier Sabaté
CELJE: Gajics – JANC 5, Ivic 6 (2), ZARABEC 6, BLAGOTINSEK 5, Dujmovic 2 , L. Zvizej 2. Csere: Lesjak (kapus), Poteko 2, Gal Marguc, Dobelsek, Babarskas, Malburg, Kodrin. Edző: Branko Tamse
Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–3. 9. p.: 5–5. 14. p.: 9–8. 21. p.: 10–13. 27. p.: 15–13. 33. p.: 18–17. 43. p.: 23–20. 50. p.: 27–22. 54. p.: 30–26
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/2
Xavier Sabaté:
– Kitűnően játszott két lejáró szerződésű játékosunk, Chema Rodríguez és Mirsad Terzic. Remélem, a klub hosszabbít velük, ez fontos a csapat jövője szempontjából. Kollégám a visszavágóra is kitűnően felkészítette együttesét, újra nehéz volt legyőzni a fiatal, gyors Celjét. Akkor tudtuk átvenni a csata irányítását, amikor többet futottunk és Mirko Alilovic ziccereket is hárított.
Branko Tamse: – Örülök, hogy újra izgalmas, magas színvonalú csatát tudtunk vívni a BL egyik legerősebb együttesével. A szünetig nem játszottunk rosszul, és a pihenő után is igyekeztünk tartani magunkat. Egy hete a hajráig küzdöttünk eredményesen, most éppen fordítva, a végjátékra fogyott el az erőnk. Akkor keletkezett több problémánk, amikor a veszprémiek friss cseréket küldtek pályára.

Alaposan beragadt a meccs elején a magyar csapat, a szlovének villámgyorsan elhúztak három góllal (0–3), de a belelendülő Alilovic védéseinek is köszönhetően a 10. percre fordított a Veszprém (6–5).

Ezt azonban nem követte a hazaiak fölénye, és felváltva vezettek a csapatok a 17. percig (10–10). Itt ismét megrekedtek Nagy Lászlóék, és a sorcsere sem akart beválni – ismét elléptek hárommal a vendégek (10–13).

A közte négy viszont már nem jött össze Ivic belemenése miatt, és nyolcperces szlovén gólcsend következett, a rendre meginduló, illetve szélről befutó Iváncsik Gergő vezérletével pedig 15–13-ra fordított a Veszprém.

Blagotinsekék a második játékrész elején sem akartak leszakadni, és egészen a 42. percig ott lihegtek a veszprémiek nyakán (21–20).

Ekkor azonban kicsit elfogyott a vendégcsapat, Ilics is megszerezte végre első akció gólját, ezt követően pedig belelendült, a hazai csapat pedig folyamatosan növelte előnyét – a 45. percben először vezetett hárommal (24–21), az 50. percben Pálmarsson találatával már öt volt közte (27–22), Marguc ziccere után pedig hat (30–24).

Ekkor kissé ismét megpihent a magyar csapat, de 30–26-nál közelebb nem jött a Celje, sőt a végére visszaállt a hatgólos differencia – a Veszprém pedig újabb hazai BL-meccset nyert meg (34–28).

AZ A-CSOPORT TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEIN
Besiktas (török)–Wisla Plock (lengyel) 29–38 (15–19)
PPD Zagreb (horvát)–Flensburg (német) 23–30 (10–15)
Paris SG (francia)–Kiel (német) 37–30 (18–12)

60.
Ugalde újabb labdát szerez. Pálmarsson fölé tüzelt.
56.
Újabb elrontott veszprémi támadás, de Alilovic ziccert véd.
55.
A szélről szélre passz már nem jön össze a szlovénoknak.
góljára Ilics felelt. 28–23
50. Alilovic ismét véd, de eladja a Veszprém.
az első gólját szerezte. 23–21
44. Babarkas lövését Alilovic védte, de Marguc ziccerét a léc hatástalanította.
43.
43. Zvizej
még szabálytalankodott is, két perc.
43.
Zvizej eladja, Marguc belövi. 23–20
42.
Ilics első akciógólja – a hálóig mondjuk nem ment el a labda, de Gajics ezt már nem tudta védeni. 22–20
40.
Janc lövését védte Alilovic, de Nagy helyzete is kimaradt.
36.
Zarabec nem talál kaput. Kapott gól nélkül lehozta a veszprémi csapat.
35.
Támadó hiba.
35. Az újabb akcióból sem született szlovén gól. Jön Gulyás plusz embernek.
34.
Mikler először a kapuban, Ivic pedig a lécre lőtt.
34.
Indulnak a szlovénok, Lékai szabálytalankodik, két perc, hetes.

második hetesét is értékesíti. 15–14
28. Kihagyott szlovén helyzet, de belemenés elöl.
23.
Iváncsik az újabb befutás után most nem eredményes.
22. Pálmarsson
megtöri a csendet, a bal felsőbe tüzelt. 11–13
21. Nilsson ellen az ítélet. Ivic belement.
21. Zarabec
nagyon szépen tört be. 10–13
20. Nagy átlövését védte a kapus.
19.
Pálmarsson talpról, nem talált be, nem úgy Ivic. 10–12
19.
Sort cserélt a Veszprém, csak Iváncsik és Nagy maradt fent.
14.
Alilovic védése után Iváncsik futott középre, jött is a bejátszás, a labda pedig a bal felsőben kötött ki. 9–8
13.
A hetesnél már nem ront Ilics. 8–8
13.
Ilics lövésénél a kapufa hárít, Janc indul, és másodszor is eredményes a hátrányban játszó Celje. 7–8
12. Blagotinsek
maradt üresen emberhátrányban, a bal alsóba talált. 7–7
11. Sulichoz
eljut a labda, ez pedig ritkán nem jelent gólt. 7–6
10.
Blagotinsek vágta orrba Ilicset, megy le, de szólnak neki, hogy csak sárga, és ment vissza. Ilics jót mosolygott rajta. Ivic viszont már tényleg kiáll.
10. Zarabec
bújt be Nagy hóna alatt. 6–6
10.
Rossz bejátszás ott, jó indítás itt, Sulic révén fordít a Veszprém. 6–5
9.
Alilovic Blagotinsek lövését is védi, Chema pedig kihasználja a gyors ritmusváltási képességét. 5–5
8. Alilovic ziccert véd, de marad náluk.
8. Marguc
megszerezte első gólját nevelőegyüttese ellen. 4–5
7. Zarabec belement.
7. Ilics kiszorított helyzetből Gajicba lőtt.
4.
Dujmovic ziccerét védte Alilovic, a túloldalon pedig Iváncsik Gergő a bal szélről betalált. 2–3