Négy góllal kikapott a Szeged Szkopjéban

2015.09.27. 17:25
A Vardar a második félidőben jobban játszott a Szegednél (Fotó: rkvardar.com)
A Mol-Pick Szeged 27–23-ra kikapott a Vardar Szkopje otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 2. fordulójában. A Szeged egy félidőn át tartotta a lépést a hazai csapattal, a folytatásban azonban jobbak voltak a hazaiak.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
B-CSOPORT, 2. FORDULÓ

HC VARDAR (MACEDÓN)–MOL-PICK SZEGED 27–23
(11–11)
Szkopje, 3500
néző. V: Badura, Ondogrecula (szlovákok)
VARDAR:
STERBIK – Siskarjov 1, Maqueda, I. KARACIC 5, Toszkics 1, Gorbok 2, Gyibirov 4 (1). Csere: Milics (kapus), Abutovics 1, Manaszkov 2 (1), Marsenics 3, DUJSHEBAEV 4, Brumen, Cindric 4, Gyereveny. Edző: Raúl González
SZEGED:
SIERRA – Csuruvija, Vranjes, KÄLLMAN 6, Blazevic, Petrus 2, Bombac 5 (4). Csere: Wyszomirski (kapus), Balogh Zs. 3, Ancsin G. 3, Ilyés 2, Zubai Sz., Mindegía 2. Edző: Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 4. p.:
2–0. 14. p.: 7–4. 21. p.: 7–8. 28. p.: 9–11. 35. p.: 14–11. 37. p.: 16–12. 44. p.: 18–16. 52. p.: 23–18. 56. p.: 25–22
Kiállítások:
4, ill. 6 perc
Hétméteresek:
4/2, ill. 7/4
Raúl González:
– Kitűnően megszervezte védekezését a Szeged, minden gólért nagyon meg kellett küszködnünk. Akkor tudtunk meglépni, amikor labdát szereztünk védekezésben, Sterbik bravúrosan védett, és a lerohanásaink sikerültek. Azt a célunkat is elértük, hogy a szegedi átlövőket távol tartsuk a kaputól.
Carlos Pastor:
– A félelmetes hangulatú csarnokban nagyszerűen küzdöttünk. Nem volt hibátlan a játékunk, ráadásul a mérkőzés alakulását döntően befolyásolta Jonas Källman sérülése és kiválása. Úgy látszik, csak izomhúzódást szenvedett a vádlijában, de nem akartuk kockáztatni a visszaküldését.

A Szegednek ugyan volt esélye a pontszerzésre Szkopjéban, de csak egy félidőn át. A hazaiak ugyan jobban kezdtek, vezettek három góllal (7–4), de ezt követően majd’ tíz percig képtelenek voltak a kiválóan védő José Manuel Sierra kapujába találni, a vendégek pedig kihasználták a lélektani fölényt, és megléptek két góllal is (9–11).

Ám a túloldalon Sterbik Árpád is jól védett, a Vardar pedig még a szünet előtt egyenlített (11–11). Mindkét félre jellemzőek voltak a dekoncentrációs hibák, ám míg a szkopjei csapat ezen javítani tudott fordulás után, a Szeged eladott és elszórt labdát megmaradtak a szünet után is, a Vardar pedig újra két-háromgólos előnyhöz jutott, amelyhez ezúttal jobban ragaszkodott (18–15).

Jonas Källman egy rossz „talajfogás” után már nem tudott visszatérni a pályára, ezzel legjobb mezőnyjátékosát veszítette el a vendégcsapat, hátul pedig Piotr Wyszomirski ugyan mutatott be néhány bravúrt, de a kapusteljesítmény nem volt az első félideihez mérhető.

Pontatlan volt a Szeged, svéd szélsője kiesése után vezéregyéniség nélkül maradt, így bár matematikailag még az utolsó öt percben is lehetett volna esélye a pontszerzésre, a játék képéből érezni lehetett, hogy ez a hajó elúszott. A Vardar Szkopje megérdemelten győzte le négy góllal Juan Carlos Pastor csapatát: Vardar Szkopje–Szeged 27–23.